Blog

Plastyka piersi – kiedy schudnąć?

Jędrne i kształtne piersi to marzenie niejednej kobiety. Czasami to, jak wyglądają, sprawia, że korekcja ich kształtu jest jedynym rozwiązaniem, by móc poczuć się kobieco. Zastanawiasz się nad operacją plastyczną piersi? Chciałabyś jednak wiedzieć, jak utrata wagi po zabiegu wpłynie na ich wygląd? A może lepiej wymodelować sylwetkę wcześniej, a plastyka piersi powinna być wykonana już po osiągnięciu przez Ciebie wymarzonej wagi? W tym artykule dowiesz się, jakie są zalety i wady obu rozwiązań.  Odpowiemy też na pytanie, które z nich będzie najlepsze zarówno dla wyglądu Twojego biustu, jak i dla zdrowia.

Plastyka piersi a utrata wagi przed zabiegiem

Jeżeli planujesz schudnąć, najlepiej zrób to przed planowaną korekcją operacyjną piersi. Rozsądna, zbilansowana dieta i rozłożenie procesu odchudzania w czasie pomogą Ci osiągnąć docelową wagę. Najlepiej będzie, jeśli utrzymasz docelową masę ciała przez parę miesięcy przed zabiegiem. Jest to niezależne od tego, jakim rodzajem operacji plastycznej piersi jesteś zainteresowana. Plastyka piersi będzie wtedy skuteczniejsza, a jej efekt utrzyma się znacznie dłużej. Ładny kształt i rozmiar piersi zachowają się przy utrzymaniu w miarę stabilnej wagi ciała po operacji.

Skutki spadku wagi po plastyce piersi

Nagła i nadmierna utrata wagi po operacji korekty piersi z zastosowaniem implantów może nie wpłynąć pozytywnie na ich wygląd. Implanty mogą stać się wyczuwalne i widoczne, chociaż zaraz po zabiegu taki problem nie miał miejsca. Duży spadek wagi w takiej sytuacji w niektórych przypadkach może spowodować też utratę jędrności biustu zmniejszenie tkanki tłuszczowej prowadzi czasem do zwiotczenia skóry piersi. Chirurdzy plastyczni nie zalecają znacznego spadku masy ciała, jak i jego wzrostu po operacji. Plastyka piersi to operacja, która jest wykonywana z myślą o obecnym stanie biustu, dlatego tak ważne jest, by po wykonanym zabiegu zadbać o utrzymanie w miarę stałej wagi ciała. Warto już wcześniej wypracować dobre nawyki żywieniowe i starać się prowadzić zdrowy tryb życia to pozwoli Ci zachować nie tylko wymarzoną wagę i wygląd piersi, ale też pozytywnie wpłynie na cały Twój organizm.