Blog

Plastyka piersi – kiedy schudnąć?

Masa naszego ciała jest wypadkową przyjmowanych przez nas kalorii oraz naszego zapotrzebowania energetycznego. Choć w niektórych sytuacjach, związanych z chorobami układu pokarmowego, przyjmowane kalorie niekoniecznie przekładają się na naszą masę ciała, to wspomniana zależność jest względnie stała. Co to oznacza, mówiąc nieco prostszym językiem? To, ile ważymy, zależy w głównej mierze od tego ile i co jemy. Przyjmowane z posiłkiem kalorie nasz organizm stara się zaoszczędzić na przyszłe, „gorsze czasy”. Skłonność naszego organizmu do gromadzenia tkanki tłuszczowej wynika z faktu, że jeszcze kilkaset lat temu zdarzały się regularne okresy niedoboru pokarmu. Tym samym osoby, które posiadały tkankę tłuszczową, były niejako premiowane i miały większą szansę na przeżycie. Dość już jednak tego przydługiego wstępu na temat naszej masy ciała. Każdy z nas chce wyglądać dobrze i być zdrowym. Nadmiarowe kilogramy to przecież problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Otyłość jest bowiem czynnikiem sprawczym wielu chorób. Jak utrata masy ciała wpłynie na nasz wygląd? Czy spowoduje zmianę naszych piersi? Czy plastyka piersi jest przeciwwskazana w przypadku, w którym planujemy odchudzanie?

Plastyka piersi przed schudnięciem

Jeżeli planujesz schudnąć, najlepiej zrobić to przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Proces chudnięcia może być jednak trudny i wyboisty. Podstawową zasada diety odchudzającej jest utrzymywanie diety o obniżonej kaloryczności. Niemniej jednak należy zwracać uwagę na to, aby obniżona kaloryczność nie spowodowała u nas niedoborów witamin oraz mikro- i makroelementów. Niedobory te nie tylko negatywnie rzutują się na nasze zdrowie, ale także utrudniają proces zarówno chudnięcia, jak i pozabiegowej rekonwalescencji. W odchudzaniu należy również uwzględnić odpowiednią ilość ruchu. Pomoże on odpowiednio wymodelować nasze ciało i nadać mu młodszy, zdrowszy wygląd. Zdecydowanie się na plastykę piersi po schudnięciu przyniesie najlepszy efekt estetyczny. Wynika to z faktu, że chirurg będzie mógł trafniej dobrać implanty tak, aby proporcje naszego ciała były zachowane.

Czy zawsze mogę schudnąć sama?

Niestety, diety mają dość duże ryzyko niepowodzeń. Wynika to z faktu, że często są źle dobrane oraz nie uwzględniają naszych preferencji smakowych. Sprawia to, że po osiągnięciu naszego efektu wracamy do starych nawyków żywieniowych. Tkwimy przez to w błędnym kole chudnięcia oraz przybierania na masie. Jak temu zapobiec? Należy dążyć do trwałej zmiany naszych nawyków żywieniowych. Ponadto warto zadbać o odpowiednią podaż warzyw i owoców. Są one bogate w witaminy oraz błonnik, który sprawia, że jesteśmy syci przez długi czas. Warto również rozważyć współpracę z dietetykiem. Może się bowiem okazać, że mamy wiele błędnych i nieaktualnych przekonań o zdrowym żywieniu. Może to prowadzić do niezamierzonych błędów dietetycznych.

plastyka piersi kiedy schudnąć

Jak schudnąć z pomocą lekarza

Pamiętaj, że współczesna medycyna pozwala na skuteczne leczenie otyłości i nadwagi. Choć u wielu z nas nadwaga jest nieznaczna lub jej nie ma, to u niektórych z nas mamy sporo nadmiarowych kilogramów. Warto zaznaczyć, że obecnie istnieją skuteczne metody leczenia otyłości. Nie opierają się one tylko i wyłącznie na diecie oraz aktywności fizycznej.
Nie są również związane tylko z operacjami bariatrycznymi. Jak to możliwe? W ostatnich latach wprowadzono wiele nowych leków, które pomagają w redukcji masy ciała. Niemniej jednak przyjmowanie ich należy skonsultować z lekarzem i nie powinno się ich zażywać na własną rękę. Pamiętaj również, że taka terapia otyłości i nadwagi nie jest „oszustwem”. Otyłość jest chorobą, którą należy leczyć skutecznie i zgodnie ze współczesnymi standardami. Przyjmowanie leków, które pomogą nam schudnąć nie jest oszukiwaniem, a wynikiem troski o własne ciało – tak samo, jak plastyka piersi. Należy również zaznaczyć, że nie powinno się przyjmować cudownych specyfików z internetu. Ich skład jest zazwyczaj nieznany, a w najlepszym przypadku są one nieskuteczne. W najgorszym mogą powodować uszkodzenie naszej wątroby, serca i nerek, co może prowadzić do uszczerbku na zdrowiu.