Blog

schudnąć po plastyce piersi

Plastyka piersi – kiedy schudnąć?

Masa naszego ciała jest wypadkową przyjmowanych przez nas kalorii oraz naszego zapotrzebowania energetycznego. Choć w niektórych sytuacjach, związanych z różnymi chorobami ogólnoustrojowymi, przyjmowane kalorie niekoniecznie przekładają się na naszą masę ciała, to wspomniana zależność jest względnie stała. Co to oznacza, mówiąc nieco prostszym językiem? To, ile ważymy, zależy w głównej mierze od tego ile i co jemy oraz w jakim stopniu jesteśmy aktywni fizycznie. Przyjmowane z posiłkiem kalorie nasz organizm stara się zaoszczędzić na ewentualne przyszłe, „gorsze czasy”.

Skłonność naszego organizmu do gromadzenia tkanki tłuszczowej wynika z faktu, że jeszcze kilkaset lat temu zdarzały się regularne okresy niedoboru pokarmu. Tym samym osoby, które posiadały tkankę tłuszczową, były niejako premiowane i miały większą szansę na przeżycie. Dość już jednak tego przydługiego wstępu na temat naszej masy ciała.

Każdy z nas chce wyglądać dobrze i być zdrowym. Nadmiarowe kilogramy to przecież problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Otyłość jest bowiem czynnikiem sprawczym wielu chorób. Jak utrata masy ciała wpłynie na nasz wygląd? Czy spowoduje zmianę naszych piersi? Czy zabieg jest przeciwwskazany w przypadku, w którym planujemy schudnąć po plastyce piersi?

Na czym polega operacja piersi?

Powiększanie biustu to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Piersi dla wielu kobiet są symbolem kobiecości i atrakcyjności. Okazuje się, że mały biust jest często największym źródłem kompleksów i prowadzi do utraty pewności siebie, a nawet zniechęca do bliskości z partnerem. Zabieg plastyki piersi może stać się rozwiązaniem tych problemów.

Podczas zabiegu powiększania biustu zmienia się nie tylko jego rozmiar, można go również w odpowiedni sposób wymodelować. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu metodę z zastosowaniem implantów (najczęściej silikonowych), które są dostosowane do oczekiwań kobiety, jak również jej warunków anatomicznych. Inną metodą powiększania piersi jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej z innego miejsca ciała do piersi. Wykonuje się też operacje podniesienia piersi, ich redukcji lub rekonstrukcji po wykonanej mastektomii.

przygotowanie do operacji piersi

Czy można schudnąć po plastyce piersi?

Plastyka piersi to zabieg wykonywany z myślą o aktualnym kształcie, rozmiarze i stanie biustu. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby utrzymać stabilną masę ciała po wykonanej operacji tej części ciała. 

Jeżeli pacjentka planuje utratę masy ciała, powinna zakończyć proces chudnięcia na minimum kilka miesięcy przed operacją. Wtedy zabieg ma szansę na zapewnienie najlepszych efektów. Operację piersi można w tym przypadku potraktować jako mocną impuls motywacyjny w procesie chudnięcia i zadbania o swoją sylwetkę.  

schudnąć po plastyce biustu

Planujesz schudnąć po plastyce piersi? Poznaj tego skutki!

Jeżeli chcesz schudnąć po plastyce piersi, musisz liczyć się z pewnymi konsekwencjami! Nagła i znaczna utrata wagi po operacji plastycznej piersi spowodować wiele negatywnych zmian i niekorzystnie wpłynąć na efekty po zabiegu. Ze względu na zmniejszenie tkanki tłuszczowej piersi mogą stracić swoją jędrność, atrakcyjny kształt i elastyczność. Wszczepione implanty mogą być wtedy wyczuwalne, a nawet lekko widoczne i odznaczające się. W rezultacie- sylwetka może sprawiać wrażenie nieproporcjonalnej. 

Ze względu na wyżej wymienione możliwe skutki uboczne, chirurdzy plastyczni jednogłośnie odradzają znaczną utratę wagi niedługo po wykonaniu operacji zmiany wyglądu piersi. Specjaliści podkreślają, że na zabieg najlepiej jest się zdecydować po osiągnięciu oczekiwanej sylwetki. Wówczas istnieje największe prawdopodobieństwo, że kształt i rozmiar biustu będą prawidłowo dobrane, a efekty będą zadowalające przez lata.

Jak schudnąć przed plastyką piersi?

Proces chudnięcia nierzadko jest czasem wymagającym i wyboistym. Podstawową zasadą diety redukcyjnej jest utrzymywanie diety o obniżonej kaloryczności. Niemniej należy zwracać uwagę na to, aby obniżona kaloryczność nie spowodowała u nas niedoborów witamin oraz mikro- i makroelementów.

Niedobory te nie tylko negatywnie rzutują się na nasze zdrowie, ale także utrudniają proces zarówno chudnięcia, jak i pozabiegowej rekonwalescencji. W odchudzaniu należy również uwzględnić odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Pomoże ona odpowiednio wymodelować nasze ciało i nadać mu młodszy, zdrowszy wygląd. Zdecydowanie się na plastykę piersi po schudnięciu przyniesie najlepszy efekt estetyczny. Wynika to z faktu, że chirurg będzie mógł trafniej dobrać implanty tak, aby prawidłowe proporcje naszego ciała były zachowane.

A co ze wzrostem masy ciała po operacji biustu?

Okazuje się, iż znaczny wzrost masy ciała po operacji biustu, bywa tak samo zgubny dla wyglądu piersi, jak jej nagły spadek. 

Podczas nagłego i znacznego przyrostu wagi ciała tkanki ulegają rozciągnięciu. Zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej, co znacząco zmienia wygląd i kształt piersi po operacji. Operacja plastyczna piersi, ich nowy kształt, to założenie chirurga na „tu i teraz”. Lekarz nie ma wpływu i nie jest w stanie zagwarantować ich idealnego wyglądu, gdy pacjentka sporo przytyje.

Czy zawsze mogę schudnąć sama?

Niestety, diety redukcyjne mają dość duże ryzyko niepowodzeń. Wynika to z faktu, że często są źle dobrane oraz nie uwzględniają naszych preferencji smakowych. Sprawia to, że po osiągnięciu zamierzonego efektu wracamy do starych nawyków żywieniowych. Tkwimy przez to w błędnym kole chudnięcia oraz przybierania na masie. Jak temu zapobiec? Należy dążyć do trwałej zmiany naszych nawyków żywieniowych i całego stylu życia.

Warto więc rozważyć współpracę z doświadczonym dietetykiem. Może się bowiem okazać, że mamy wiele błędnych i nieaktualnych przekonań o zdrowym żywieniu. Może to prowadzić do niezamierzonych błędów dietetycznych i odwrotnego efektu od oczekiwanego.

plastyka piersi kiedy schudnąć

Jak schudnąć z pomocą lekarza?

Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Urzędu Statystycznego, co drugi dorosły w Polsce (powyżej 15+) ma kilka kilogramów za dużo. Trzech na pięciu z nas ma nadwagę, a jeden na czterech jest otyły.

Pamiętaj, że współczesna medycyna pozwala na skuteczne leczenie otyłości i nadwagi. Nie opierają się one tylko i wyłącznie na diecie oraz aktywności fizycznej. Nie są również związane tylko z operacjami bariatrycznymi. Jak to możliwe? W ostatnich latach wprowadzono wiele nowych leków, które pomagają w redukcji masy ciała.

Niemniej przyjmowanie ich należy skonsultować z lekarzem i nie powinno się ich zażywać na własną rękę. Pamiętaj również, że taka terapia otyłości i nadwagi nie jest „oszustwem”. Otyłość jest chorobą, którą należy leczyć skutecznie i zgodnie ze współczesnymi standardami. Przyjmowanie leków, które pomogą nam schudnąć, nie jest ”pójściem na łatwiznę”, a wynikiem troski o własne ciało- tak samo, jak plastyka piersi. Należy również zaznaczyć, że nie powinno się przyjmować cudownych specyfików z internetu. Ich skład jest zazwyczaj nieznany, a w najlepszym przypadku są one nieskuteczne. W najgorszym mogą być bezpośrednim zagrożeniem nie tylko zdrowia, ale i życia.