Blog

Jak rozpoznać, że nadszedł najlepszy czas na operację powiększenia piersi?

Pragniesz mieć większe piersi od dawna? Już jakiś czas temu podjęłaś decyzję, że „kiedyś” to zrobisz? Jak rozpoznać, że nadszedł ten właściwy moment i to ten czas, jest najlepszym na poddanie się dawno zaplanowanej w głowie operacji powiększenia piersi? Na pewno decyzja powinna być efektem wewnętrznego przekonania i pewności, istnieją jednak pewne obiektywne przesłanki, które najczęściej przybliżają kobiety do osiągnięcia celu. Jakie argumenty świadczą o tym, że dana chwila to najlepszy czas na operację powiększenia piersi?

1. Cieszysz się dobrym zdrowiem

Przewlekłe i poważniejsze choroby są przeciwwskazaniem do każdej operacji. Zabieg powiększenia piersi wykonywany jest w pełnym znieczuleniu. Kobieta ciesząca się dobrym zdrowiem, po operacji szybciej dojdzie do siebie, a ryzyko wystąpienia powikłań będzie minimalne. Ogólny stan zdrowia jest bardzo ważny, a poważniejsze kłopoty zdrowotne mogą być poważnym przeciwwskazaniem do wykonania operacji i lekarz chirurg może się nie zgodzić.

2. Twoja waga jest stabilna

Niewielkie wahania wagi są zupełnie normalne i nie są przeciwwskazaniem do wykonania operacji. Jeśli jednak wciąż się odchudzasz, cierpisz z powodu efektu jojo, a Twoja waga znacznie się zmienia – nie powinnaś decydować się na operację. Waga powinna być stabilna, dla zachowania i utrzymania dobrego efektu operacji.

3. Możesz zorganizować sobie czas aby szybko wrócić do pełnej sprawności

Po operacji, potrzebujesz około dwóch tygodni odpoczynku, podczas których nie powinnaś wykonywać codziennych czynności. Nie możesz w tym czasie nosić zakupów, opiekować się małymi dziećmi i wykonywać właściwie żadnych fizycznych prac. Pierwsze dwa tygodnie to czas na odpoczynek i jeśli jesteś w stanie sobie go zorganizować – jest to dobry czas na poddanie się operacji.

4. Masz osobę, która pomoże Ci w czasie rekonwalescencji

Może być to parter, koleżanka lub mama. Ktoś, kto będzie się Tobą opiekował przez kilka pierwszych dni. To bardzo ważne, bo w początkowym okresie nie poradzisz sobie bez pomocy. Jeśli masz osobę, która w tym czasie będzie Ci przyjacielem i pielęgniarką, to masz kolejny argument na to, że jest to dobry czas.

5. Jesteś świadoma ryzyka i możliwości wystąpienia powikłań

Operacja plastyczna to nie wizyta w gabinecie kosmetycznym. Podczas konsultacji, lekarz chirurg opowie Ci o przebiegu operacji oraz możliwości wystąpienia powikłań. Osoba gotowa na operację, musi być całkowicie świadoma ryzyka i z tą informacją może podjąć decyzję.

6. Masz możliwości finansowe

Nie lubimy mówić o pieniądzach, jednak decyzja o poddaniu się operacji piersi wiąże się z kosztami. Kobieta gotowa do poddania się operacji, jest świadoma zobowiązań finansowych i wie, że może sobie na nie pozwolić.

7. Nie planujesz mieć więcej dzieci

Choć planowanie ciąży nie jest przeciwwskazaniem do operacji powiększenia lub podniesienia piersi, to może mieć znaczenie podczas podejmowania decyzji. Po ciąży piersi mogą stracić kształt nadany podczas operacji i konieczne będzie powtórzenie zabiegu.

8. Masz realne oczekiwania

Powiększenie lub podniesienie biustu nie sprawi, ze staniesz się inną osobą. Rozmiar piersi powinien być dostosowany do sylwetki i ma dodawać urody, zamiast jej ujmować. Lekarz chirurg podczas konsultacji pokaże Ci najlepsze rozwiązania oraz skonfrontuje oczekiwania z rzeczywistością

Ponadto, musi być to wyłącznie Twoja, świadomie podjęta decyzja, kierowana wewnętrzną oraz realną potrzebą. Tylko w takim przypadku lekarz chirurg może podjąć się operacji powiększenia lub podniesienia piersi.

źródło:

http://www.physicianspractice.com/blog/ten-strategies-to-market-and-promote-your-medical-practice

Podobne wpisy