Blog

Czy wiesz, jaki kształt nosa posiadasz? Oto najpopularniejsze typy!

Nos, jak każda inna część ciała u każdego człowieka jest jedyny i niepowtarzalny. Istnieją pewne cechy wspólne, które pomagają określić kształt nosa, który posiadamy. Czasami chcemy wiedzieć jaki typ urody, włosów lub nosa nas charakteryzuje. Oto krótki przewodnik po najpopularniejszych rodzajach nosów.

Poniższa lista, sporządzona przez portal Zwivel, obejmuje typy nosów nie tylko charakterystyczne dla rasy białej, ale także dla Afrykanów, Latynosów oraz Azjatów. Poniżej znajdziecie krótki opis 12 typów nosów.

Mięsisty nos

Typ mięsisty, to jeden z popularniejszych typów nosów. Charakteryzuje się bulwiastym wyglądem. Przeważnie jest duży, choć nie jest to konieczne. Typ mięsisty sprawia wrażenie bardziej „grubego” niż kościstego. Najpopularniejszym posiadaczem tego typu nosa był Albert Einstein.

Zadarty nos lub niebiański nos

To najbardziej pożądany kształt nosa, szczególnie przez kobiety. Jest mały, dość wąski, z delikatnym wgnieceniem na mostku oraz lekko zadartym czubkiem. Chirurdzy w USA donoszą, że to jest najczęściej chciany typ nosa i wiele osób odwiedzających chirurgów plastyków jako ideał wskazuje właśnie ten. Idealnym przykładem zadartego nosa jest nos Emmy Stone, popularnej amerykańskiej aktorki młodego pokolenia.

Rzymski nos

Rzymski nos znany jest przede wszystkim ze starożytnych rzymskich rzeźb. Jest dość wydatny i często charakteryzuje się delikatnym garbem. Rzymskie nosy, choć przez wielu uważane za piękne, są jednymi z najczęściej operowanych. Dumnymi i atrakcyjnymi posiadaczami rzymskich nosów jest Ryan Gosling oraz Tom Cruise.

Nos guzowaty

Osoby posiadające ten typ nosa to najczęściej kandydaci do korekcji. Nos guzowaty nie jest symetryczny, a na mostku najczęściej pojawiają się krzywizny tworzące wrażenie guzków. Jest to bardzo charakterystyczny rodzaj nosa i niewiele osób potrafi go zaakceptować. Osobą, która ma typowy guzowaty nos jest aktor Owen Wilson.

Nos orli

Najczęściej bardzo przyciąga uwagę bo jest duży oraz charakterystycznie zakrzywiony, przez co przypomina dziób drapieżnego ptaka. Właściciele tego typu nosa dość często decydują się na chirurgiczny zabieg w celu poprawienia jego wyglądu. Posiadaczem typowo orlego nosa jest Adrian Brody, a bardziej subtelnej wersji Daniel Radcliffe.

Nos grecki

To idealnie prosty nos, wolny od wszelkich zakrzywień. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbom pochodzącym z czasów starożytnej Grecji. Niewiele osób może się pochwalić tego typu nosem. Jego dumną właścicielką jest aktorka Jennifer Aniston.

Nos nubijski

Charakterystyczny dla osób o afrykańskich korzeniach. Cechuje się szerokim mostkiem i jeszcze szerzej rozstawionymi skrzydełkami. Wiele osób o tym typie nosa pragnie go zwęzić i poddaje się zabiegowi korekcji. Popularna osoba posiadająca ten typ nosa jest piosenkarka Beyonce.

Nos azjatycki

Jak się można domyślać, ten typ nosa jest charakterystyczny dla azjatyckiego typu urody. Jest dość smukły i krótki. W stanach Zjednoczonych wiele osób o azjatyckich korzeniach korzysta z zabiegów korekcji, aby nieco wydłużyć swój nos.

Nos Nixona

To bardzo charakterystyczny kształt nosa i niewiele osób spośród całej populacji jest jego właścicielem. Swoją nazwę zawdzięcza byłemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych, Richardowi Nixonowi. Cechuje się prostym, długim mostkiem, a końcówka jest znacznie poszerzona.

Nos bulwiasty

Mostek tego rodzaju nosa jest dość prosty, ale końcówka przyjmuje kształt charakterystycznego bąbla, który znacznie wystaje i przyciąga uwagę. Właścicielem bulwiastego nosa jest były prezydent USA, Bill Clinton.

Czy Wasz nos ma jakieś cechy wspólne z przedstawionymi typami powyżej? Istnieje jeszcze ostatnia kategoria, która nosi cechy kilku z przedstawionych typów. Barbra Streisand jest tego najlepszym przykładem.

źródło: https://www.zwivel.com/blog/sniffing-nose-shapes-12-common-nose-types/

Podobne wpisy