Blog

Udana okazja do spotkania z pacjentami

Targi „Kobiecy Świat” już za nami. W dniach 4 i 5 listopada wzięliśmy udział w imprezie targowej organizowanej przez Agencję Eventową Gabriela Events. Darmowe konsultacje na targach – była to świetna okazja aby spotkać się i porozmawiać z pacjentami (mówiąc dokładnie: pacjentkami). Ale o tym za chwilę.

Jakie było nasze sąsiedztwo?

Na sali targowej znalazło się wielu wystawców skupionych wokół zróżnicowanej tematyki. jedno na pewno było wspólne wszystkie sprawy jakich można było doświadczyć, poznać lub choćby tylko o nich przeczytać dotyczyły kobiecego świata. Dlatego brawa dla organizatorów którym w jednym miejscu udało się zgromadzić wystawców i gości poszukujących zagadnień takich jak:

  • kuchnia
  • biznes
  • zdrowie
  • macierzyństwo
  • rozrywka
  • sprawy duchowe
  • uroda
  • seksualność
  • ciało

DOKTOR ŁUCKI – stoisko nr 2

Stoisko zorganizowane było w taki sposób, aby zapewnić możliwie najwyższą prywatność w trakcie rozmowy z między pacjentem a lekarzem. Formuła darmowych konsultacji dopasowana była do bardzo ogólnego poziomu pytań dotyczących zabiegów. Nie było oczywiście możliwości przeprowadzenia badań specjalistycznych, a sam wywiad lekarski miał charakter czysto informacyjny.

Darmowe konsultacje na targach

Jednak, jak można było przypuszczać, wiele osób przyszło na konsultacje chcąc dopytać o możliwości przeprowadzenia konkretnych zabiegów dla nich lub dla ich bliskich.  Pacjentki pytały niemal o wszystkie rodzaje zabiegów: od tych, mających bezpośredni wpływ na zdrowie fizyczne (jak operacje przegrody nosowej w celu ułatwienia oddychania), poprzez te poprawiające komfort życia (np. redukcja biustu), aż po operacje dotyczące zniwelowania nieakceptowanych przez siebie samego defektów czy dysproporcji w wyglądzie (np. korekcja odstających uszu)

Miłym zaskoczeniem była dla nas wyjątkowo duża frekwencja. Spodziewaliśmy się, że w porach obiadowych zainteresowanie będzie znacznie mniejsze. Ku naszemu zdziwieniu wcale tak się nie stało, a Doktor konsultował po kilka osób na godzinę. Na szczęście nie było tu limitów NFZ-tu, więc każda chętna osoba mogła spokojnie przedyskutować nurtujące ją kwestię.

Ten sposób kontaktu z pacjentami, choć niecodzienny, jest dla nas bardzo miły. Dla nas samych rozmowa o chirurgii plastycznej poza gabinetem także wiele znaczy zwłaszcza kiedy widzimy jak wysoki jest poziom świadomości u wielu Polek w roku 2017. Z pewnością w przyszłości będziemy uczestniczyć w podobnych imprezach.