Blog

czy implanty pękają w samolocie

Miejskie legendy, czyli: czy implanty pękają w samolocie?

Powiększanie piersi to od lat bardzo popularny zabieg. Pozwala on nadać piersiom bardziej pożądaną wielkość oraz powabny kształt. Silikonowe implanty odmieniły kompletnie możliwości i efekty chirurgicznej korekty piersi. Są one bezpieczne, a także dobrze tolerowane przez kobiety. Ponadto pozwalają one na dość precyzyjny wybór przyszłego kształtu i wielkości biustu. Doświadczony chirurg potrafi wykonać zabieg sprawnie, a powikłania zdarzają się dość rzadko. Niemniej jednak nadal żywe są mity na temat powiększania piersi. Czy mają one w sobie ziarnko prawdy? Czy implanty pękają w samolocie?

Mit numer jeden – piersi po korekcie łatwo odróżnić od tych przed korektą

Wraz z postępem techniki operacyjnej odróżnianie piersi przed korektą a po korekcie stało się niemalże niemożliwe. Obecna metoda zabiegu oraz odpowiedni dobór implantu sprawiają, że nawet powiększone piersi wyglądają naturalnie. Równocześnie dzięki wprowadzeniu nowych leków niemalże do minimum zredukowano występowanie blizn pooperacyjnych. Tym samym dobrze wykonane powiększanie piersi nie sprawi, że będą one wyglądać nienaturalnie czy nawet sztucznie.

czy implanty pękają w samolocie

Mit numer dwa – powiększone piersi wybuchają w samolocie

Odpowiedzmy na najważniejsze pytanie: czy implanty pękają w samolocie? Nie. Nie pękają, ani nie wybuchają. W Stanach Zjednoczonych, Europie czy też w Azji każdego roku kobiety z implantami latają samolotami zarówno na krótkie, jak i na długie dystanse. Silikonowe implanty są bezpieczne oraz dobrze znoszą różnice wysokości. Równocześnie materiał zastosowany w implantach nie ma właściwości wybuchowych, niezależnie od warunków. Pisząc ten tekst próbowałem dojść do źródła tego mitu. Niestety nie udało mi się to. Wydaje się więc, że mit ten powstał jako humorystyczna satyra na zabieg powiększenia piersi.

Mit numer trzy – powiększone piersi wyglądają nienaturalnie

Wydaje się, że mit ten powstał w latach 90. Wynika to z faktu, że w momencie wprowadzenia implantów preferowano znacznie większe rozmiary piersi. Prowadziło to do sytuacji, w której powiększone piersi były bardzo duże oraz łatwo zauważalne. Obecnie preferuje się naturalniejsze i mniejsze rozmiary. Prowadzi to do tego, że u kobiet efekt jest bardzo naturalny i estetyczny. Tym samym nie można mówić o sztucznym wyglądzie po powiększeniu piersi.

czy implanty pękają w samolocie

Mit numer cztery – implanty uniemożliwiają karmienie potomstwa

Zabieg korekty piersi wiąże się często z różnego rodzaju obawami. Jednym z nich jest obawa o ewentualną niemożliwość karmienia piersią. Niemniej jednak implanty nie są przeciwwskazaniem do karmienia piersią. Równocześnie nie jest też tak, że pokarm z piersi z implantami będzie mniej wartościowy od piersi bez implantów. Co należy jednak zaznaczyć – okres ciąży oraz karmienia piersią jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Tym samym zabieg powiększenia piersi należy odłożyć na czas po ciąży i po karmieniu piersią.

Mit numer pięć – implanty powodują raka

Nie wykazano korelacji pomiędzy rakiem piersi, a zabiegiem ich korekty. Należy jednak zaznaczyć, że rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet. Szacuje się, że zachoruje na niego nawet co ósma kobieta. Równocześnie jako ludzie mamy tendencję do wyciągania wniosków na podstawie własnych i niepełnych obserwacji. Tym samym często kojarzymy niepowiązane ze sobą fakty. Prowadzi to do sytuacji, w której doszukujemy się przyczyny raka piersi u kobiet z implantami właśnie w implantach.

czy implanty pękają w samolocie

Mit numer sześć – powiększenie piersi to fanaberia bogatych

Zabieg korekty piesi stał się w ostatnich latach coraz popularniejszy oraz bardziej dostępny. Jest to równocześnie zabieg, którego efekt kosmetyczny jest względnie stały. Oznacza to, że raz wykonany zabieg powiększenia piersi może służyć nawet kilkadziesiąt lat. Ponowne operacje nie są zazwyczaj konieczne.

Mit numer siedem – zabieg powiększenia piersi zawsze możliwy do wykonania

Należy pamiętać, że mimo tego, że zabieg powiększenia piersi jest zabiegiem bezpiecznym, to nie jest on dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Większość z nich nie jest jednak stała. Jeżeli lekarz je stwierdzi, wdroży odpowiednią terapię. Po jej zakończeniu można poddać się w końcu upragnionej operacji. Ponadto decyzję o korekcie piersi należy głęboko przemyśleć oraz przeanalizować wszystkie za i przeciw.