Blog

Co zrobić, aby długo cieszyć się efektami zabiegów i operacji plastycznych

Każdy, kto decyduje się na zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, ma ku temu swoje powody. Do najgłówniejszych, z pewnością należy poprawa wyglądu. Zabieg najczęściej wiąże się ze zmianą wizerunku, którą można traktować jako swego rodzaju inwestycję. Poprawa wyglądu, to najczęściej większa pewność siebie i zadowolenie, co z kolei przekłada się lepszą jakość życia – zawodowego, towarzyskiego i rodzinnego. Wielu pacjentów jest zadowolonych z efektów zabiegów przez wiele lat. Naturę jednak trudno oszukać i w wyniku upływu lat, efekty zabiegów mogą nie być już takie spektakularne. Co zrobić, aby długo cieszyć się efektami zabiegów i operacji plastycznych?

1. Utrzymywanie stałej wagi

Każda poprawa wyglądu z pomocą chirurgii plastycznej, może nabrać innego wymiaru,jeśli waga będzie znacząco się zmieniać. Jeśli uzyskasz dobre proporcje ciała lub twarzy dzięki operacji plastycznej, efekt będzie się utrzymywał dopóki, dopóty Twoja waga i proporcje ciała nie będą znacząco się zmieniały. Kluczem do zachowania stałej wagi jest zdrowa dieta i regularne ćwiczenia fizyczne. Skóra dzięki nim będzie napięta, co pozwoli na długotrwałe cieszenie się efektami zabiegów. Stała waga jest bardzo ważna nie tylko w przypadku operacji związanych z ciałem takich jak powiększenie biustu, liposukcja lub podniesienie pośladków. Duże wahania wagi mogą niekorzystnie odbić się także w przypadku zabiegów dotyczących twarzy. Efekt liftingu lub korekcji powiek może być znacznie gorszy jeśli nagle przebierzemy lub stracimy kilkanaście kilogramów. Decyzja o zabiegu chirurgicznym może być dodatkową motywacją do utrzymania zdrowej i stałej wagi.

2. Dobre nawyki dotyczące pielęgnacji skóry

Warto pamiętać o tym, że kondycja skóry ma ogromne znaczenie dla utrzymania dobrego efektu każdego zabiegu. Po pierwsze, bezpośrednio po zabiegu musimy zadbać o blizny. Ich istnienie jest nieodzowną częścią każdego zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej. W tym zakresie należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza i przez kilka pierwszych miesięcy po zabiegu, dbać o natłuszczanie i smarowanie blizn oraz unikanie słońca. Nie eksperymentuj w tym zakresie na własną rękę, tylko trzymaj się preparatów zaleconych przez lekarza. Później warto zainwestować pieniądze w dobre kremy i balsamy. Utrzymywanie właściwego nawilżenia i natłuszczenia skóry, pomoże Ci cieszyć się efektami operacji dłużej. Dotyczy to zarówno zabiegów na twarz jak i tych związanych z ciałem. Najlepszy kształt piersi nie będzie tak efektowny, jeśli skóra będzie sucha i wiotka.

3. Porzuć złe nawyki

To, że niezdrowe nałogi nie wpływają dobrze na wygląd, wiadomo od dawna. Palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, odbija się na twarzy i kondycji ciała. Część lekarzy wymaga od swoich pacjentów rzucenia palenia oraz zaprzestania picia alkoholu na kilka tygodni przed i po zabiegu. Tytoń i alkohol mogą wpłynąć hamującą na zdolności organizmu do regeneracji. Podczas konsultacji bądź szczery – powiedz lekarzowi o swoich nawykach oraz poinformuj go o zażywanych lekach oraz suplementach diety. Te drugie, choć wydają się niewinne, mogą wpłynąć na zdolności do regeneracji. Poza tym, spróbuj utrzymać dobre nawyki po operacji. Jest także dla Ciebie szansa, np. na rzucenie papierosów. Wiele osób, która są zadowolone z efektów operacji, ma motywację aby porzucić złe nawyki i utrzymać zdrowy styl życia, który wpływa przecież nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale także zdrowie.

https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/top-3-tips-for-maintaining-your-cosmetic-surgery-results/

Podobne wpisy