Celem operacji zmniejszenia piersi jest redukcja objętości biustu i nadanie mu ładnego kształtu. Jest to zabieg, który może być wykonany ze względów czysto estetycznych, ale także medycznych. Rozmiar i kształt biustu dopasowany jest do sylwetki, przez co cała figura nabiera właściwych proporcji.
Wskazania do zabiegu
Kandydatkami do zabiegu są kobiety, których:
- piersi są bardzo duże
- piersi są obwisłe
- piersi są asymetryczne
- piersi są duże przez co brodawka piersiowa położona jest zbyt nisko
- piersi są na tyle duże, że powodują bóle kręgosłupa
Wskazaniem do zabiegu są nie tylko względy estetyczne, ale także medyczne. Duże piersi mogą znacząco obciążać kręgosłup i powodować bóle oraz wpływać na otarcia naskórka pod piersiami.
Jak wygląda zabieg?
Operacja poprzedzona jest konsultacją lekarską, podczas której omawiany jest rozmiar i kształt przyszłych piersi, procedura zabiegu oraz ewentualność możliwych powikłań. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym. Chirurg plastyk indywidualnie do potrzeb pacjentki dobiera technikę operacyjną. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej, tkanki gruczołowej oraz skóry. Sutki są umiejscowione na właściwej pozycji, mogą być także zmniejszone do ustalonego wcześniej rozmiaru. Po operacji na piersi nakładany jest specjalny stanik uciskający. Czas operacji to 3-4 godziny. Pacjentka pozostaje w klinice przez 1 lub 2 doby.
Zalecenia pooperacyjne i czas rekonwalescencji
Przez pierwsze kilka dni po zabiegu, pacjentka może odczuwać ból i dyskomfort. Aby złagodzić dolegliwości można według potrzeby przyjmować środki przeciwbólowe. Przez pierwszy tydzień zalecany jest odpoczynek i oszczędzający tryb życia. Należy unikać podnoszenia rąk do góry oraz dźwigania. Po około 10 dobach usuwane są szwy. Przez pierwsze 3 miesiące konieczne jest noszenie stanika uciskającego w ciągu dnia oraz przez całą dobę w czasie 4-6 tygodni.
Przez dwa miesiące po zabiegu nie należy opalać operowanej okolicy. Wskazane jest natłuszczanie oraz masaż blizn pooperacyjnych oraz stosowanie specjalistycznych maści oraz opatrunków silikonowych. Okres, po którym można wrócić do codziennego funkcjonowania to około 2 tygodnie, jednak przez kolejne 3 lub 4 tygodnie lepiej unikać bardzo forsującej aktywności fizycznej.
Efekt operacji
Zmniejszony do ustalonego wcześniej rozmiaru biust oraz ładny kształt piersi. Dodatkową korzyścią jest zniwelowanie wcześniej występujących bólów kręgosłupa.
Przygotowanie do operacji
Podczas konsultacji, lekarz chirurg przekaże wszystkie niezbędne informacje dotyczące przygotowania do operacji. Co najmniej tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z palenia papierosów oraz przyjmowania leków wpływających na krzepliwość krwi. W dniu operacji nie należy spożywać żadnych posiłków oraz pić wody na 6 godzin przed planowaną operacją. Po zabiegu ważne jest zapewnienie sobie transportu do domu oraz umiarkowaną opiekę przez około 2 dni.
Przeciwwskazania do zabiegu zmniejszenia piersi
Lekarz chirurg decyduje o przeprowadzeniu zabiegu po wcześniejszym wywiadzie z pacjentką oraz wykonaniu dodatkowych badań lekarskich. Przeciwwskazaniem jest:
- ciąża i okres karmienia piersią
- nowotwór i terapie antynowotworowe
- niewyrównana cukrzyca
- nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
- infekcje ropne w operowanej okolicy
Telefon do gabinetu:
601 932 874
Operacja zmniejszania piersi może pomóc zniwelować objawy różnych schorzeń a także poprawić komfort życia u kobiet o bardzo obfitych biustach. Zadzwoń i umów się na konsultacje podczas których dowiesz się w jaki sposób odbędzie się zabieg a także będziesz mogła zadać chirurgowi dowolne pytanie odnośnie przygotowania do operacji oraz jej skutków i postępowania po powrocie do domu.