Powiększanie piersi

Powiększanie piersi, to jeden z najpopularniejszych zabiegów wśród kobiet. Celem operacji jest poprawa rozmiaru, kształtu oraz jędrności biustu. Piersi to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Piękny biust poprawia wygląd całej sylwetki i pozytywnie wpływa na samoocenę.

Wskazania do zabiegu

 • naturalnie małe piersi u kobiet, które nie akceptują swojego rozmiaru
 • piersi po ciąży i karmieniu piersią – celem poprawienia rozmiaru oraz kształtu piersi
 • niedorozwój piersi
 • asymetria piersi

Zabiegowi mogą poddać się panie, które z różnych powodów nie są zadowolone z kształtu i rozmiaru swojego biustu.

Powiększanie piersi – jak przebiega operacja?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której ustalany jest ostateczny kształt i rozmiar piersi. Podczas wizyty pacjentka otrzymuje informacje o znieczuleniu, procedurze zabiegu oraz możliwości wystąpienia powikłań. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Lekarz chirurg wykonuje cięcie w obrębie dolnej części otoczki sutka lub w fałdzie podpiersiowym lub pod pachą. Implant o wybranym wcześniej kształcie (okrągłym lub anatomicznym) jest umieszczany pod lub nad mięśniem piersiowym większym. Rana operacyjna jest drenowana. Na koniec pacjentce zakłada się specjalny biustonosz uciskający.

Dreny pooperacyjne usuwa się w drugiej dobie od zabiegu, natomiast szwy ściągane są około 10 doby. Operacja trwa około 2 godzin i potem pacjentka pozostaje w klinice 1 lub dwie doby.

Powiększanie piersi Katowice

Powiększanie piersi – INTER-MED Katowice (konsultacje) i Będzin (zabieg)

Jak długo trwa rekonwalescencja i jakie są wskazania po operacji?

Przez około 7 dni, pacjentka może odczuwać dolegliwości bólowe, które uśmierzane są lekami przeciwbólowymi. W tym czasie należy odpoczywać i prowadzić oszczędzający tryb życia. Przez pierwsze 6 tygodni należy nosić specjalny biustonosz uciskający przez całą dobę, następnie do 3 miesięcy tylko w nocy. Konieczny jest masaż, natłuszczanie blizn oraz stosowanie specjalistycznych opatrunków silikonowych. Niewielki obrzęk piersi utrzymuje się około 2 miesięcy. Przez pół roku nie należy opalać operowanej okolicy i po tym czasie można już ocenić całkowity efekt zabiegu. Powiększanie piersi nie jest bardzo obciążającą organizmu operacją. Jakkolwiek ważne jest bezwzględne przestrzeganie zaleceń lekarza dotyczących unikania przeciążania – w tym również niektórych ćwiczeń fizycznych i fitness.

Powiększanie piersi – przygotowanie do zabiegu

Co najmniej tydzień przed operacją, należy zaprzestać palenia papierosów oraz przyjmowania leków i preparatów zmniejszających krzepliwość krwi, np. aspiryny. Na 6 godzin przed zabiegiem nie należy spożywać pokarmów ani wody. Ważne jest także przygotowanie mentalne – musimy pamiętać, że jest to inwazyjny zabieg chirurgiczny wykonywany w pełnym znieczuleniu.

Poza wszystkim postaraj się także mieć pozytywne nastawienie zarówno do samej siebie i własnego ciała podczas całego procesu, jak również do procesu przygotowania i przebiegu operacji powiększania biustu.

Efekt operacji

Rezultatem operacji są ładne i jędrne piersi o ustalonym wcześniej kształcie. Dla wielu kobiet operacja powiększenia piersi ma nie tylko wymiar estetyczny, ale także psychologiczny. Ładny biust wpływa na samoocenę oraz poczucie kobiecości. Operacje z użyciem implantów powiększających biust przeprowadza się także w przypadku kobiet, którym usunięto piersi z powodów onkologicznych.

GALERIE ZDJĘĆ – Powiększanie biustu – Przed i Po

 

Niezależnie od przyczyny powiększania biustu chirurg jeszcze na etapie konsultacji warz z Tobą dobierze optymalny kształt oraz wielkość implantu.

Po operacji musisz mieć zapewniony transport do domu oraz umiarkowaną opiekę innych osób na kilka dni po operacji.

 

Przeciwwskazania do operacji powiększenia biustu

Generalnie w większości przypadków przeciwwskazania do powiększania piersi jest niewiele. Chirurg plastyczny indywidualnie decyduje o przeprowadzeniu operacji po wcześniejszej konsultacji oraz wykonaniu niezbędnych dodatkowych badań. Najczęstszymi przeciwwskazaniami mogą być:

 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • nowotwory i terapie antynowotworowe
 • problemy z krzepliwością krwi
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • infekcje ropne operowanej okolicy
 • niewyrównana cukrzyca
 • niektóre poważne schorzenia wątroby lub nerek

Telefon do gabinetu:

601 932 874

 

Jeśli rozważasz operację powiększania biustu, przyjdź na konsultacje do doktora Łuckiego. Chirurg plastyk odpowie na wszystkie Twoje pytania, przeprowadzi z Tobą rozmowę oraz zilustruje  w jaki sposób będzie wyglądał Twój biust po operacji, pomoże podjąć w pełni świadomą decyzję co do kształtu i rozmiaru użytego implantu. Doktor Łucki przyjmuje w Katowicach w Centrum Medycznym INTER-MED i zaprasza na konsultacje. Niekiedy chirurg poza klasyczną augmentacją może rekomendować także jednoczasowy zabieg

.