Modelowanie brodawek sutkowych

Modelowanie brodawek sutkowych to zabieg polecany kobietom, których brodawki kształtem lub rozmiarem znacznie odbiegają od przyjętych kanonów i powodują brak akceptacji i gorsze samopoczucie. Operacja ta poprawia ogólny wygląd piersi.

Wskazania do zabiegu

Kandydatki to zabiegu to kobiety, które borykają się z nieakceptowalnym dla nich wyglądem sutków, takim jak:

  • wciągnięte brodawki
  • nadmiernie sterczące brodawki
  • brodawki asymetryczne
  • zbyt duże otoczki brodawek w stosunku do rozmiaru piersi

Jak przebiega modelowanie brodawek sutkowych?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której ustalany jest ostateczny wygląd brodawek. Pacjentka uzyskuje informacje dotyczące przebiegu operacji oraz wskazań i przeciwwskazań przed i pooperacyjnych. Przed zabiegiem warto powoli przyzwyczajać się do spania na plecach. Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa maksymalnie 2 godziny. Technika operacyjna dostosowana jest do problemu, jednak najczęściej wiąże się z nacięciem na brodawce i otoczce sutkowej. Po wymodelowaniu brodawek do pożądanego kształtu, nakładane są szwy, które usuwane są w 7 dobie po zabiegu. Blizny  są słabo widoczne. Operacja nie wymaga pobytu w klinice i pacjentka wraca do domu jeszcze tego samego dnia.

Zalecenia po zabiegu oraz okres rekonwalescencji

Po zabiegu, pacjentka może od razu wrócić do codziennych zajęć. Nie jest konieczna absencja w pracy. Przez kilka pierwszych dni mogą utrzymywać się niewielkie dolegliwości bólowe, które można uśmierzać lekami przeciwbólowymi. Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego (zajęcia fitness, siłownia) oraz przebywania w saunie i solarium. W tym czasie nie zaleca się spania na brzuchu. Do codziennej, pełnej aktywności można wrócić już po 7 dniach od zabiegu.

Czy istnieje ryzyko wystąpienia powikłań?

Zabieg modelowania brodawek sutkowych nie niesie za sobą ryzyka poważniejszych komplikacji.

Przeciwwskazania do zabiegu

Decyzję o przeprowadzeniu zabiegu podejmuje lekarz po wcześniejszej konsultacji z pacjentką i zapoznaniu się z wynikami ewentualnych dodatkowych badań. Najpopularniejsze przeciwwskazania, które spowodują odłożenie zabiegu to:

  • ciąża orz karmienie piersią
  • niewyrównana cukrzyca
  • niestabilne ciśnienie tętnicze
  • problemy dermatologiczne w obrębie piersi
  • problemy z krzepliwością krwi

Telefon do gabinetu:

601 932 874

 

Piękne piersi są bardzo ważnym atrybutem kobiecości dla wielu pań. Kształt piersi, ich asymetria, wygląd brodawki i otoczki mogą powodować u pacjentek poczucie dyskomfortu.
Jeżeli masz pytania odnoście modelowania brodawek piersiowych: ich przebiegu lub jakichkolwiek wskazań czy przeciwwskazań zadzwoń do nas i umów się na konsultację. Podczas wizyty chirurg plastyczny Zbigniew Łucki odpowie na Twoje nawet najbardziej szczegółowe pytania.