Blog

Zabiegi drobne – rekonwalescencja

Zabiegi drobne to jeden z największych działów chirurgii plastycznej, który opiera się przede wszystkim na procedurach nieinwazyjnych, mających na celu delikatną poprawę niedoskonałości związanych z procesem starzenia się skóry. Zabiegi drobne zyskują rosnącą popularność nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Ich przewagą jest przede wszystkim skuteczność, krótki okres przebiegu, a także nieskomplikowana rekonwalescencja. Podpowiadamy dzisiaj, jak poradzić sobie z okresem pozabiegowym i po jakim czasie można wrócić do ulubionych aktywności fizycznych.

Zabiegi drobne – ogólne wskazania podczas rekonwalescencji

W czasie okresu pozabiegowego ważne jest, aby odpowiednio zadbać o swoje zdrowie. Oznacza to, że należy unikać wysiłku fizycznego, a także niepotrzebnego stresu. Ważne jest również, aby stosować się do zaleceń lekarza i odpowiednie środki potrzebne do szybszego zagojenia się mikro ran. Rekonwalescencja po zabiegach drobnych różni się między sobą. Istnieją zalecenia, do których warto stosować się po mezoterapii lub po leczeniu kwasem hialuronowym. W okresie rekonwalescencji ważna jest również nasza dieta, kosmetyki i środki higieny osobistej, którymi się posługujemy.

Mezoterapia igłowa

Po wykonaniu zabiegu nie można narażać skóry na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Pod wpływem składników mineralnych, które zostały zaaplikowane pod skórę, będzie ona bardzo wrażliwa na wszelkie naciski, napięcia, a także różnorodne działania mechaniczne. Po mezoterapii igłowej pod wpływem dużego wysiłku, może nastąpić reakcja taka jak siniaki czy pojawienie się wybroczyn. W takim przypadku należy niezwłocznie udać się na konsultację do lekarza. Warto dodać, że zaleca się stosowanie dodatkowo zabiegów rekonwalescencyjnych. Do pełnej aktywności fizycznej możemy śmiało wrócić po okresie kilku miesięcy.

Zabiegi drobne kwas hialuronowy

Bezpośrednio po zabiegu przez kilka miesięcy powinniśmy chronić skórę przed niedogodnościami wynikającymi z działania czynników zewnętrznych, takich jak uszkodzenia mechaniczne, chemiczne czy temperaturowe. Dodatkowo po zabiegach drobnych tego typu należy unikać ogólnego wysiłku fizycznego, basenu, solarium i sauny. Ważne jest, aby pić duże ilości wody. Kwas hialuronowy odpowiada za ich wiązania w organizmie, dlatego, żeby jak najbardziej uskutecznić jego działanie, powinniśmy wprowadzić jej do ciała jak najwięcej. Do pełnej aktywności można wrócić już po kilku tygodniach.

Nici PDO

W tym przypadku należy unikać wysiłku fizycznego, a także niepotrzebnych ruchów twarzą. Odradza się stosowanie w tym czasie masaży i peelingów, które uniemożliwiają niciom ułożenie się odpowiednio w mięśniach. Warto podkreślić, że zabiegi drobne z wykorzystaniem nici PDO pozwalają na swobodne korzystanie z nasłonecznienia. Stosując się do wszystkich wskazań rekonwalescencyjnych, niechciane skutki uboczne powinny ustąpić.