Blog

Powiększenie biustu po pięćdziesiątce- co powinnaś wiedzieć?

powiększenie biustu po pięćdziesiątce

Nasze postrzeganie wieku zmienia się wraz z ze zmianami społecznymi oraz rozwojem medycyny. Razem z wydłużaniem się przeciętnego wieku życia nieuchronna starość zostaje odłożona w czasie. Tym samym osoby, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu byłyby uznane za te w wieku podeszłym, dziś trafiają do kategorii osób w średnim wieku. W związku z tym później też myślimy o założeniu rodziny i potomstwu czy też o pojęciu decyzji o wyprowadzce z domu rodzinnego. Jednocześnie też zdecydowanie później przechodzimy na emeryturę i rezygnujemy z życia zawodowego. Dynamiczny rozwój współczesnej medycyny sprawia, że znacznie rzadziej zdarzają się przypadki śmierci młodych osób w wyniku chorób przewlekłych czy nowotworowych. Równocześnie podniesienie bezpieczeństwa i komfortu w pracy i życiu codziennym sprawiło, że znacznie częściej dożywamy imponujących, podeszłych lat. 

Tym samym nie jest niczym dziwnym, że nierzadko decydujemy się na zabiegi chirurgii plastycznej, takie jak powiększenie biustu po pięćdziesiątce. Wiek bowiem w dzisiejszych czasach nie jest już kierunkowskazem naszych działań. Wiele osób chce dożyć starości w możliwie najlepszej kondycji fizycznej, ale i psychicznej- ciesząc się świetną sprawnością oraz imponującym wyglądem. 

uśmiechnięta pacjentka po pięćdziesiątce

Operacje biustu to grupa zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i ogromnym powodzeniem zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Poprawa kształtu czy objętości piersi, które nadal uważane są za atrybut kobiecości i atrakcyjności, potrafi diametralnie zmienić wygląd i komfort życia kobiety. Powiększenie biustu po pięćdziesiątce- co powinnaś wiedzieć?

Jak starzeje się biust kobiety po pięćdziesiątce?

Starzenie się organizmu jest procesem fizjologicznym i choć czasami trudno się z tym pogodzić- nieuniknionym. Utrata jędrności, grubości i powstawanie nadmiaru skóry dotyczy wszystkich partii ciała, w tym przede wszystkim biustu. Piersi kobiece bowiem są nie tylko dotknięte mechanizmami starzenia się, ale ich wygląd jest też odzwierciedleniem przebytych ciąż, karmienia piersią, zmian hormonalnych czy istotnych wahań wagi. 

zadbana kobieta w średnim wieku

Powiększenie biustu po pięćdziesiątce- antidotum na utratę jędrności skóry

Fibroblasty, główne komórki tkanki łącznej, sukcesywnie uzupełniają zapas kolagenu i elastyny, czyli podstawowych białek odpowiadających za elastyczność i jędrność skóry, również piersi. Jednak z upływem czasu, tracą tę zdolność, czego efektem jest istotny spadek produkcji tych białek. W wyniku tego procesu zmarszczki powiększają się, co jest szczególnie widoczne na twarzy, ale dotyka wszystkich partii ciała. Ponadto w procesie starzenia się skóry powstają zaburzenia struktury włókien elastycznych i kolagenu, np. zanikają poprzeczne włókienka elastyny dochodzące do granicy skórno- naskórkowej, włókna elastynowe grupują się w duże, bezpostaciowe konglomeraty, a włókna kolagenowe stają się pofałdowane, w wyniku czego skóra zaczyna obwisać.

Piersi po pięćdziesiątce- utrata grubości skóry

Około czterdziestego roku życia skóra właściwa i podskórna warstwa tłuszczu robią się cienkie. Po 50 roku życia proces ten nabiera tempa, czego niekorzystnym efektem jest obwisanie i utrata podskórnej warstwy tłuszczu. Szczególnie dotkliwie widać to w obrębie skóry piersi oraz twarzy. Skóra jest bardziej krucha, pozbawiona “zdrowej” jędrności i mniej odporna na wszelkie podrażnienia.

Piersi po pięćdziesiątce- konsekwencje zmian hormonalnych

Najważniejszą zmianą fizyczną u kobiet po 50. roku życia jest menopauza. Duże zmiany hormonalne występują już od ok. 45. do ok. 55. roku życia. Zmniejsza się wtedy wytwarzanie hormonów żeńskich- estrogenów, w wyniku czego skóra kobiet staje się jeszcze bardziej sucha i delikatna, a zmarszczki i pofałdowania stają się bardziej widoczne. Estrogeny również odpowiedzialne są za syntezę włókien elastycznych i kolagenu, zmniejszenie ich stężenia sprawia, że skóra staje się wiotka, obwisła i pomarszczona, szczególnie na twarzy i piersiach. 

Powiększenie biustu po pięćdziesiątce- czy to wypada?

Wiele kobiet po pięćdziesiątce zaczyna miewać myśli, że jej wiek już nie pozwala, aby wyglądać atrakcyjnie. Tym samym rezygnujemy z dbania o swój wygląd zewnętrzny. Kobiety, pod wpływem negatywnych przemyśleń, przestają chodzić na siłownię czy też dbać o zrównoważoną dietę. Równocześnie przestają myśleć o dawno rozważanym zabiegu chirurgii plastycznej, aby wreszcie pozbyć się uciążliwych mankamentów swojej urody. Czasami też Pacjentki przyznają się, iż myślały, że w pewnym wieku nie wypada poddawać się takim zabiegom. To oczywiście nieprawda, która zabiera kobiecie możliwość czucia się piękną, w każdym wieku . Zabiegi medycyny estetycznej kierowane są, do każdej dorosłej kobiety, a wiek nie stanowi bezwzględnego przeciwwskazania do zabiegu. Zatem implanty piersiowe “na starość” nie są niczym dziwnym. Świadczą jedynie o chęci zadbania i reprezentowania atrakcyjnego wyglądu, w każdym wieku!

Czy implanty po pięćdziesiątce przywrócą utraconą objętość?

Po pięćdziesiątym roku życia to objętość i opadanie piersi jest największym problemem. O ile samo zmniejszenie się piersi nie jest często problemem, to ich opadanie wiąże się z niemałym niepokojem pacjentek. Przywrócenie objętości możliwe jest dzięki operacji powiększenia piersi, za pomocą silikonowych implantów. Rozmiar nie musi być większy od tego, który miałaś wówczas, gdy Twoje piersi miały swój najlepszy okres. Implanty nie muszą bowiem wiązać się z powiększeniem piersi ponad miarę. W efekcie operacji możliwe jest nie tylko uzyskanie jędrnych, kształtnych i atrakcyjnych piersi, ale też poprawa proporcji całej sylwetki i nadanie jej młodszego wyglądu.

przygotowanie do operacji piersi

Lifting piersi, czyli zabieg podniesienia piersi

Kobietom w średnim wieku lekarz może zaproponować Ci również zabieg powiększenia piersi połączony z ich podniesieniem. Połączenie tych dwóch technik może przynieść najlepsze rezultaty dla wyglądu piersi i przywrócić sylwetce młodzieńczość i witalność.

Twoje zdrowie i bezpieczeństwo

Operacja plastyczna u zdrowej kobiety po pięćdziesiątce jest zabiegiem niemal tak samo bezpiecznym, jak w młodszym wieku. Wiek nie jest bowiem jedynym wyznacznikiem naszego ogólnego zdrowia. Choć nasze zdrowie ma naturalną tendencję do pogarszania się w czasie, to jeżeli odpowiednio diagnozujemy i leczymy choroby przewlekłe, to powinniśmy cieszyć się świetną formą nawet po pięćdziesiątce. Jeśli jednak masz jakieś dolegliwości, cierpisz z powodu chorób przewlekłych lub bierzesz jakieś leki – koniecznie poinformuj o tym chirurga podczas konsultacji, a o planach związanych z operacją porozmawiaj ze swoim lekarzem prowadzącym. Prawdopodobnie chirurg plastyk zleci badania, które pozwolą stwierdzić czy można zakwalifikować Cię do operacji.

Powiększenie biustu po pięćdziesiątce- realne założenia

Operacja piersi po pięćdziesiątce z pewnością może poprawić całokształt sylwetki i wyjątkowo pozytywnie wpłynąć na postrzeganie swojej atrakcyjności. Równocześnie niezwykle ważne jest, aby już na pierwszej wizycie jasno przedstawić naszemu lekarzowi własne oczekiwania wobec wyglądu po zabiegu. Pamiętaj, że operacja nie cofnie czasu. Dlatego ważne jest, abyś miała realne oczekiwania co do efektów operacji, które pozwolą Ci potem cieszyć się uzyskanymi wynikami. 

Podobne wpisy