Blog

Plastyka piersi odmieni Twoje życie – 4 powody

Nie od dzisiaj wiadomo, że plastyka piersi to najczęściej wykonywany zabieg chirurgii plastycznej. Szczególnie w Polsce kobiety są bardzo krytyczne w kwestii swojego biustu. Badania wskazują, że nawet 70% Polek nie jest zadowolonych ze swojego biustu. Czy jednak poddanie się operacji to jedyne wyjście? Jakie korzyści daje plastyka piersi? O tym, jak jedna operacja może odmienić Twoje życie, opowiadamy w dzisiejszym artykule.

Korzyści z plastyki piersi

Chirurgia plastyczna piersi wskazana jest przede wszystkim dla pacjentek, które z powodu wyglądu swojego biustu odczuwają znaczny dyskomfort w życiu codziennym. Prowadzi to do obniżenia jakości życia, a także spadku samopoczucia. Często kobiety o znacznych kompleksach są wycofane z życia społecznego, a także nie decydują się na kontakty seksualne lub nie odczuwają z nich pełnej satysfakcji. Czują się nieatrakcyjnie. Skuteczna plastyka piersi radzi sobie z takimi problemami. Przedstawiamy korzyści zabiegu.

  1. Plastyka piersi: spadek wagi

Problem doskonale znany większości kobiet. Kiedy decydujemy się na utratę wagi, często zdarza się, że wraz z brzuchem i biodrami, zmniejszają się również nasze piersi. Wtedy też zaczynamy się zastanawiać, czy żmudne ćwiczenia były dobrym pomysłem. Właścicielka implantów nie musi borykać się z takimi problemami. Silikonowe implanty zawsze pozostają tej samej wielkości.

2. Dopasowana szafa

Właścicielki małych piersi często narzekają na brak odpowiedniego ubioru, który pasowałby do ich sylwetki. Większość kreacji tego typu wymaga pokaźnego biustu, który wypełniłby odkryty dekolt. Plastyka piersi sprawia, że nie musimy się tym przejmować. Dla wielu kobiet to prawdziwy przełom, ponieważ w końcu mogą się ubrać tak, jakby tego potrzebowały.

3. Plastyka piersi: atrakcyjniej!

Warto również wspomnieć to najważniejszej korzyści z poddania się zabiegowi, czyli samopoczuciu. Kobiety po plastyce piersi czują się bardziej atrakcyjne, co przekłada się nie tylko na ich poczucie własnej wartości czy pewność siebie, ale również na życie seksualne. Atrakcyjne kobiety zaczynają częściej i intensywniej korzystać z dobrodziejstw współżycia, co wpływa również na ogólny dobrostan.

4. Poprawa jakości życia

Na koniec warto wspomnieć o najważniejszej kwestii w przypadku plastyki piersi, czyli poprawie jakości życia. Kobiety z dużymi kompleksami często czują się niechciane i wycofane. Przez to też unikają kontaktów towarzyskich, co jeszcze wzmaga ten stan. U wielu kobiet chirurgia plastyczna piersi pozwoliła na ponowne cieszenie się z życia i czerpanie z niego garściami.