Blog

Czy dojrzałaś już do decyzji o poddaniu się operacji poprawiającej wygląd piersi?

Wiele kobiet, przez całe lata zastanawia się nad operacją powiększenia lub podniesienia piersi. Na drodze do realizacji planów najczęściej stoi wiele materialnych i niematerialnych przeszkód. W pewnym momencie życia, najbardziej zdeterminowane kandydatki do zabiegu powiększenia piersi zauważają, że owych przeciwności jest coraz mniej i nieco śmielej zaczynają podchodzić do realizacji swoich marzeń. Które znaki świadczą o tym, że być może jesteś gotowa i dojrzałaś już do decyzji, aby poprawić wygląd piersi?

Nie planujesz mieć więcej dzieci

Choć zajście w ciąże i karmienie piersią nie muszą być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia operacji podniesienia lub powiększenia piersi, to większość chirurgów zaleci Ci wstrzymanie się z operacją do czasu, aż urodzisz już tyle dzieci, ile planujesz. Po poddaniu się operacji i zajściu w ciąże, Twoje piersi mogą znowu opaść i zmienić swoją estetykę, dlatego lepiej poczekać, aby nie zaszła konieczność przeprowadzenia operacji jeszcze raz.

Twoje finanse Ci na to pozwalają

Operacja plastyczna to zawsze jest koszt. Młode kobiety z oczywistych powodów nie zawsze mogą sobie na nią pozwolić. Jeśli Twoja sytuacja jest ustabilizowana i wiesz, że operacja nie nadszarpnie Twojego budżetu na dłuższy czas – to kolejny znak, że jesteś gotowa na operację, w każdym razie od względem finansowym.

Cieszysz się dobrym zdrowiem

Ogólny stan zdrowia jest niezwykle istotny przy poddawaniu się każdej operacji plastycznej. Nie ukrywaj przed chirurgiem żadnych dolegliwości i chorób, które Cię dotykają. Im zdrowsza jesteś, tym mniejsze ryzyko powikłań po operacji i szybszy powrót do zdrowia oraz cieszenia się efektami operacji.

Twoja waga jest stabilna

Jeśli Twoja waga od lat się waha – nie jesteś najlepszą kandydatką do operacji powiększenia lub podniesienia piersi. Stabilna waga pozwala na długotrwałe utrzymanie efektów operacji. Zbyt duże i częste wahania wagi mogą spowodować, że efekt estetyczny po krótkim czasie nie będzie satysfakcjonujący. Jeśli Twoja waga nie zmienia się znacznie co najmniej od pół roku – pod tym względem jesteś gotowa do operacji.

Możesz pozwolić sobie na odpoczynek

Operacja powiększenia lub podniesienia piersi wiąże się z koniecznością odpoczynku po operacji. Przez pierwsze dwa tygodnie nie będziesz mogła wykonywać żadnych energicznych ruchów szczególnie z zaangażowaniem rąk ani podnosić ciężkich rzeczy. Na przykład opieka nad małym dzieckiem nie będzie w tym czasie możliwa. Potem przez kilka tygodni, Twoja zdolność do wykonywania niektórych czynności także będzie ograniczona. Jeśli wiesz, że będziesz mogła pozwolić sobie na odpoczynek – to kolejny znak, że jesteś gotowa do operacji.

Zdajesz sobie sprawę z ryzyka

Choć operacje powiększenia piersi są obecnie operacjami względnie bezpiecznymi, jak każdy zabieg chirurgiczny wiążą się z ryzykiem wystąpienia powikłań. O ryzyku chirurg zawsze informuje przed zabiegiem. Mogą to być między innymi obrzęki, krwiaki, bliznowce oraz infekcje. Jeśli nie traktujesz ryzyka zbyt lekko i jesteś całkowicie świadoma możliwości ich wystąpienia – jesteś mentalnie gotowa do operacji.

Masz w swoim otoczeniu osobę, która będzie pomagać Ci po operacji

Ten punkt wiąże się ściśle z możliwością przeznaczenia odpowiedniej ilości czasu na odpoczynek. Sama możliwość czasowa nie wystarczy. Po zabiegu będziesz potrzebowała pomocy w przygotowaniu sobie posiłku lub czegoś ciepłego do picia. Jest to moment, w którym nie powinnaś być sama, dlatego upewnij się, że masz obok siebie bliską osobę.