Blog

Błędy przed operacją powiększenia piersi – jak ich uniknąć?

Zabieg powiększenia piersi wciąż należy do najpopularniejszych operacji plastycznych, którym poddają się kobiety na całym świecie. Obecnie jest to zabieg dość bezpieczny, choć jak każda operacja chirurgiczna, niepozbawiony ryzyka powstania komplikacji. Zdecydowana większość pacjentek, po okresie rekonwalescencji, zadowolona jest z efektów operacji powiększenia piersi. Czasem jednak, przez błędy popełniane jeszcze przed zabiegiem, zdarzają się pacjentki, które nie są usatysfakcjonowane z rezultatów. Często wiąże się to z niepotrzebną frustracją lub koniecznością poddania się kolejnej operacji. Za co zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na miejsce i czas zabiegu? Jakie błędy przed operacją powiększenia piersi najczęściej popełniają pacjentki?

Wybór odpowiedniego chirurga plastyka

Poddanie się w ręce dobrego specjalisty to jeden z ważniejszych elementów zadowolenia z efektu. Podczas konsultacji warto zwrócić uwagę na wiele szczegółów dotyczących zarówno samego specjalisty, jak i miejsca w którym pracuje i przeprowadza zabiegi. Po pierwsze, upewnij się, że lekarz do którego się wybierasz ma duże doświadczenie w zakresie powiększania piersi. Nie każdy chirurg plastyk specjalizuje się w powiększaniu biustu. Czasem może być świetnym specjalistą od korekcji nosa lub powiek i mieć nieco mniejsze doświadczenie w przeprowadzaniu operacji piersi. Długość praktyki chirurgicznej i liczba operacji może mieć duży wpływ na ostateczny efekt zabiegu, ponieważ to one świadczą o doświadczeniu, ale także o zaufaniu ze strony pacjentek. Zwróć uwagę także na osobowość chirurga. Nie jest to kluczowy element, ale jednak ważny, ponieważ aby móc poddać się zabiegowi bez obaw, powinnaś mieć do chirurga zaufanie i czuć swobodę podczas zadawania pytań.

Kolejnym elementem, na który
warto zwrócić uwagę jest miejsce w którym będzie wykonywana operacja. Upewnij się, że jest to miejsce godne zaufania i że w trakcie oraz po operacji zostaniesz otoczona odpowiednią opieką. Jeśli planujesz operację za granicą i chcesz zdecydować się na zabieg w ramach tzw. turystyki medycznej, upewnij się, że jest to miejsca godne zaufania, w którym będziesz miała po operacji dostęp do zdrowej żywności i warunki do odpoczynku.

Odpowiedni czas w życiu

Decyzja o poddaniu się operacji powiększenia piersi to poważny krok. Powinien płynąć z poważnego przemyślenia i autentycznej, osobistej potrzeby. Nie próbuj podejmować decyzji w kryzysowych momentach swojego życia, ponieważ negatywne emocje mogą być złym doradcą. Ponadto, ważny jest także czas jaki możesz dać sobie na odpoczynek. Jeśli wiesz, że nie będziesz mogła poświęcić co najmniej dwóch tygodni na odpoczynek, a potem kilku tygodni na pewne ograniczenia związane z intensywną aktywnością fizyczną – zrezygnuj i zaplanuj to dopiero w czasie, kiedy będzie to możliwe. Odpowiednio spędzony czas podczas rekonwalescencji ma ogromne znaczenie dla ostatecznego efektu zabiegu. Zbyt wczesny powrót do codziennej, intensywnej aktywności zniweczyć efekty operacji.

Właściwe powody do operacji i odpowiednie podejście

Twoja rzeczywista potrzeba jest jedynym dobrym powodem, aby poddać się operacji powiększenia piersi. Decyzja nie może być podyktowana presją ze strony partnera lub np. otoczenia zawodowego. Jeśli decyzja nie płynie z osobistej potrzeby, zadowolenie z efektów po operacji może nie być wystarczające i wiązać się z niepotrzebną frustracją. Drugi błąd, który czasem popełniają niezadowolone pacjentki to nierealistyczne oczekiwania względem operacji. Zabieg powiększenia piersi nie sprawi, że pacjentka stanie się inną osobą lub będzie wyglądała całkowicie inaczej. Jego celem jest poprawienie wyglądu piersi pacjentki, a w konsekwencji także sylwetki oraz samopoczucia.