Blog

Operacje plastyczne na Nowy Rok

Wraz z nastaniem nowego roku zaczynamy szczególnie zwracać uwagę na swój wygląd. Wiele z nas chce jak najszybciej zrzucić zbędne kilogramy lub rozpocząć rutynową pielęgnację swojej skóry. Niektórzy jednak formują postanowienia noworoczne, którymi mogą być operacje plastyczne na Nowy Rok. Podpowiadamy dzisiaj, czy to dobry pomysł oraz rozwiewamy wszelkie wątpliwości związane z taką decyzją.

Operacje plastyczna na Nowy Rok?

Postanowienia noworoczne to decyzje różnego rodzaju. Część z nich bywa bardziej przemyślana i zastanawiamy się nad nią już od długiego czas, jednak bywają też takie, które cieszą się spontanicznym podejściem. W przypadku operacji plastycznej na Nowy Rok warto wziąć pod uwagę jedynie decyzje, które wymagały od nas długotrwałych rozważań. Pamiętajmy, że każda operacja to nie tylko ingerencja w nasze ciało, ale również odpowiedni okres rekonwalescencji, który powinien mieć wpływ na to, jak będziemy się czuć już po efektach zabiegowych. Zwracają również na to uwagę lekarze na pierwszej konsultacji.

Starają się dowiedzieć, czy decyzja o operacji jest jedynie tymczasową chęcią poprawy swojego wyglądu w chwili obecnej czy świadomie podjętą decyzją. Operacje plastyczna na Nowy Rok powinny być zatem odpowiednio przemyślana pod kątem gotowości na zmianę i chęci przejścia rekonwalescencji. Warto być już z tą decyzją przez jakiś czas, by móc przyzwyczaić się do tej myśli.

Operacje plastyczne na Nowy Rok – co mogę zrobić już teraz?

Odpowiedzialne podejście do postanowień noworocznych wymaga od nas stworzenia odpowiedniego planu realizacji. Podobnie powinniśmy podejść do operacji plastycznej na Nowy Rok. Tutaj ważne jest, aby wziąć pod uwagę przede wszystkim okres rekonwalescencji. Przy niektórych zabiegach jest on długi i wymagający, również pod kątem psychicznym. Ważne, aby zaplanować w tym czasie opiekę dla dzieci lub wcześniej zgłosić dłuższą nieobecność w pracy. Jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu powinniśmy zdecydować się na rzucenie palenia. Wpływa ono negatywnie na proces powrotu do zdrowia. Najczęściej wydłuża czas regeneracji organizmu, a niejednokrotnie może prowadzić do komplikacji pozabiegowych. Regularne palenie zmniejsza również skuteczność zabiegów na twarz. Dodatkowo przed przystąpieniem do operacji, warto zwrócić uwagę na wygląd naszego ciała. Znaczna ilość dodatkowych kilogramów może mieć również negatywny wpływ na wyniki. Przykładowo w przypadku liposukcji i abdominoplastyki dynamiczna utrata lub przybranie na wadze może prowadzić do pojawienia się nieestetycznego wyglądu.