Blog

Liposukcja i abdominoplastyka zamiast odchudzania

Większość z nas marzy o idealnej sylwetce bez zbędnej tkanki tłuszczowej, która w większości przypadków wygląda nieestetycznie. Jej nadmiar powoduje spadek samopoczucia i niezdrowe nawyki. Niestety, często nawet regularne treningu czy rygorystyczna dieta nie są gwarantem spadku nadmiaru masy. W przypadku nieudanego odchudzania przychodzą nam z pomocą zabiegi chirurgii plastycznej. Zalicza się do nich liposukcja, która pozwala na modelowanie określonych partii ciała. Dodatkowo, abdominoplastyka, która umożliwia modelowanie partii brzusznych. Czy zabiegi tego rodzaju mogą zastąpić tradycyjne metody odchudzania? Przekonajmy się!

Liposukcja i abdominoplastyka a odchudzanie

Zdrowe odchudzanie może przybierać postać jedynie diety oraz ćwiczeń. W rzadkich przypadkach możemy się zdecydować na zabiegi inwazyjne, które mogłyby być alternatywną metodą pozbycia się zbędnych kilogramów. Każda metoda inwazyjna łączy się z możliwością wystąpienia powikłań pooperacyjnych, dlatego też liposukcja nie powinna być traktowana jako zbawienny i szybki sposób na pozbycie się zbędnego tłuszczu.

Ta sama kwestia dotyczy abdominoplastyki, z której powinny korzystać osoby po przebyciu ciężkiej ciąży. Metoda jest korzystna także dla osób, które  szybko utracili dużą masę ciała, a ich skóra nie zdążyła wrócić do swojego pierwotnego kształtu. Liposukcja i abdominoplastyka to zabiegi, które wymagają poddania się wcześniejszym badaniom, sprawdzającym ich stan zdrowia. Są również często wykonywane w znieczuleniu ogólnym, które może również doprowadzić do powikłań pooperacyjnych.

Możliwe powikłania po liposukcji i abdominoplastyce

Zabiegi inwazyjne niosą ze sobą ryzyko wystąpienia poważnych zakażeń czy infekcji. Dodatkowo, po operacji dana osoba może odczuwa dyskomfort w postaci mdłości, bólów głowy, a także poważniejszych, takich jak uszkodzenia nerwów, skóry czy też innych organów ciała. Dlatego też należy odpowiednio rozważyć wszystkie zalety i wady takiego zabiegu jako formę odchudzania.

Powrót do starych nawyków

Tradycyjne i mądre metody naturalnego odchudzania pozwalają nam na zbudowanie zdrowych i silnych nawyków. Dzięki temu nie tylko zrzucimy zbędne kilogramy w danym czasie, ale też znacznie poprawi się nasz system spożywania posiłków czy zwiększy częstość aktywności fizycznej. Dzięki temu mamy możliwość nie tylko powrócić do wcześniejszej sylwetki, ale również utrzymać piękny wygląd na dłuższy czas.

Liposukcja i abdominoplastyka jako metoda odchudzania z pewnością będzie skuteczna, ale jedynie na chwilę. Bez stałych, zdrowych nawyków istnieje duże ryzyko szybkiego powrotu do nadmiernego jedzenia czy sięgania po niezdrowe przekąski. Nie będziemy mieć również motywacji do tego, aby zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ alternatywa skorzystania z operacji wydaje nam się łatwa i prosta. Dzięki naturalnemu odchudzaniu mamy możliwość nie tylko poprawy wyglądu swojej sylwetki, ale również sposobność poprawy zdrowia.

Zdrowe odchudzanie

Większość badaczy zgadza się co do stwierdzenia, że skorzystanie z liposukcji czy abdominoplastyki nie poprawia wydolności i kondycji fizycznej, a także nie zmniejsza ryzyka chorób serca i naczyń krwionośnych związanych z otyłością. Dodatkowo, operacyjny spadek masy ciała nie wpływa również na poprawę poziomu cukru czy cholesterolu we krwi. Możliwe jest zapobieganie takim dolegliwością, ale jedynie w wypadku podjęcia się naturalnego sposobu odchudzania, który będzie związany z zbilansowaną dietą i zwiększoną aktywnością fizyczną.

Podsumowanie

Liposukcja i abdominoplastyka to zabiegi inwazyjne, które w żadnym wypadku nie powinny być cudownym sposobem na odchudzanie. Nawet po samym zabiegu należy odpowiednio dbać o swoje ciało, zachowując przy tym zdrową dietę i stosować regularne ćwiczenia fizyczne.