Blog

Perfekcyjny wygląd brzucha po trzydziestce– czy to możliwe?

Nieco banalnym będzie stwierdzenie, że wszyscy mamy jakieś kompleksy i bywamy niezadowoleni ze swojego wyglądu. Wydaje się to być naturalne w czasach, gdy presja piękna napiera na nas ze zdwojoną siłą. Z jednej strony otaczają nas bilboardy reklamowe, a z drugiej z social mediów pokazują się atrakcyjne i perfekcyjne ciała. W okolicach 30. roku życia nasze ciało wygląda już inaczej niż jeszcze 10 lat wcześniej. Nic dziwnego, starzenie się naszego organizmu nie zaczyna się przecież dopiero po czterdziestce, a znacznie wcześniej. Skóra staje się mniej odporna na wahania wagi. Ponadto wraz z upływem lat mamy większą tendencję do tycia oraz nabierania nadmiarowych kilogramów. Miejscem, w którym nadmiarowe kilogramy pokazują się najczęściej jest brzuch. Czy po trzydziestym roku życia perfekcyjny wygląd brzucha jest osiągalny?

TYPY BRZUCHÓW

O typach brzucha i świadczących o nich dolegliwościach powstało już wiele artykułów. Duża część kobiet po trzydziestce nie jest zadowolona z wyglądu swojego brzucha, a poziom akceptacji nie jest zależny od tego czy kobieta ma ciążę za sobą czy też nie. Ciąża jest bowiem okresem, w których obwód naszego brzucha powiększa się bardzo szybko. Ponadto obwód naszego brzucha błyskawicznie zmniejsza się podczas porodu i następującego po nim połogu. Najpopularniejsze typy damskich brzuchów to:

perfekcyjny wygląd brzucha

BRZUCH TYPU OPONA

Tłuszcz w tym typie odkłada się nie tylko na samym brzuchu, ale jakby „dookoła”. Z tym typem brzucha najczęściej spotykamy osoby, które prowadzą siedzący tryb pracy i niezbyt przywiązują wagę do aktywnego trybu życia. Najlepszym sposobem na poprawienie wyglądu brzucha jest wprowadzenie aktywności fizycznej i zmiana sposobu odżywania. Jeśli jesteś względnie szczupła, nie ma sensu większe liczenie kalorii. Często wystarczy ograniczyć produkty mączne, tłuszcz zwierzęcy i wprowadzić więcej warzyw oraz owoców. Pamiętaj też, że aktywność fizyczna, nawet ta o niewielkim natężeniu, ma pozytywny wpływ na Twoje zdrowie oraz Twój wygląd.

BRZUCH „ZESTRESOWANY”

To brzuch najczęściej wystający wraz ze skórą pozbawioną jędrności. Taki typ brzucha mają osoby, które codzienne posiłki planują pod aktualny poziom stresu. Najczęściej kończy się sporą ilością gazowanych napojów, fast foodów i dań gotowych zjadanych na szybko w napadzie wilczego głodu. Aby brzuch wyglądał lepiej potrzebna jest gruntowna zmiana trybu życia, łącznie z regularnym wysypianiem się i wprowadzeniem „na sztywno” wartościowych posiłków. Warto zaznaczyć, że pomocna może być też wizyta u psychodietetyka. Zaburzenia odżywiania to bowiem nie tylko odmawianie sobie jedzenia, ale także napady niepowściągliwego głodu.

perfekcyjny wygląd brzucha

BRZUCH PO CIĄŻY

Brzuch po urodzeniu dziecka potrzebuje kilku tygodni, aby powrócić „na swoje miejsce”. Złe nawyki żywieniowe nie sprzyjają powrotowi do formy. Najważniejsze to pamiętać nie tylko o dziecku, ale także o sobie – zdrowo się odżywiać, jeść owoce oraz tłuszcze dobre na skórę, takie jak oleje roślinne oraz awokado oraz stopniowo i bez stresu wprowadzać aktywność fizyczną. Ruch zarówno w okresie ciąży, jak i w czasie połogu, służy nie tylko Tobie, ale także Twojemu dziecku.

PERFEKCYJNY WYGLĄD BRZUCHA

Zdarza się, że nawet bardzo aktywne osoby, spędzające kilka godzin na siłowni tygodniowo nie są zadowolone z wyglądu swojego brzucha. Pamiętaj jednak, że na wygląd Twojego brzucha rzutuje w dużej mierze genetyka i wiele osób nie będzie miało płaskiego brzucha. Tu rzeczywiście często bywają niezadowolone te kobiety, które przeszły ciążę, a skóra na ich brzuchu w niczym nie przypomina stanu sprzed niej. Aktywność fizyczna i zdrowa dieta sprzyjają ładniejszemu brzuchowi zawsze, jednak on sam jest bardzo podatny na każde zmiany i wprowadzenie niezdrowego produktu. Można to zauważyć w momencie napicia się szklanki napoju gazowanego. Brzuch nierzadko w ciągu kilkudziesięciu minut staje się bardziej wystający i bywa, że nawet zarysowane mięśnie niewiele tu pomogą. Szczupła sylwetka nie zawsze gwarantuje płaski brzuch, szczególnie jeśli mamy do czynienia z sylwetką typu jabłko.

Podobne wpisy