Blog

Operacja piersi po pięćdziesiątce? Zobacz, co powinnaś wiedzieć!

Jeszcze 150 lat temu człowiek, który ukończył pięćdziesiąt lat uznawany był za osobę starszą, żeby nie napisać – leciwą. Dziś pięćdziesiątka to czas w którym zarówno kobiety jak i mężczyźni są w pełnej aktywności zawodowej, najczęściej nie dotykają ich poważne problemy zdrowotne i starają cieszyć się życiem. Dzięki zdrowemu stylowi życia, postępowi w przemyśle kosmetycznym, chirurgi plastycznej i medycynie estetycznej, po pięćdziesiątym roku życia możemy nadal wyglądać i czuć się młodo. Operacjami powiększenia i podniesienia piersi zainteresowane są także kobiety, które pół wieku życia mają już za sobą. Operacja piersi po pięćdziesiątce. Czy to dobry czas na poprawianie biustu i na co powinnaś zwrócić uwagę, decydując się na zabieg, a przynajmniej – na konsultację lekarską?

Operacje powiększenia i podniesienia piersi nie są tylko dla młodych kobiet. Dla wielu kobiet po pięćdziesiątce, najlepszym zabiegiem odmładzającym może wydawać lifting twarzy, jednak możesz być zaskoczona jak bardzo można odmłodzić sylwetkę i poprawić tym samym samopoczucie poprzez operację piersi. Oto kilka czynników o które warto zapytać i przemyśleć, planując operację powiększenia piersi:

Przywrócenie objętości

Po pięćdziesiątym roku życia, to objętość i opadanie piersi jest największym problemem. Wiek to jeden z czynników, który powoduje, ze piersi tracą na objętości i zaczynają zwisać. Jeśli dodatkowo rodziłaś i karmiłaś dzieci, Twoja waga nie była stabilna, prawdopodobnie Twoje piersi mają zdefiniowany wygląd. Przywrócenie objętości możliwe jest dzięki implantom. Rozmiar wcale nie musi być większy od tego, który miałaś wówczas, gdy Twoje piersi miały swój najlepszy okres. Implanty poprawią całokształt sylwetki i sprawią, że ciało nabierze młodszego wyglądu.

Podniesienie piersi

W Twoim wieku lekarz może zaproponować Ci zabieg powiększenia połączony z podniesieniem piersi. Połączenie tych dwóch technik może przynieść najlepsze rezultaty dla wyglądu piersi i przywrócić sylwetce młodzieńczość i witalność.

Twoje zdrowie i bezpieczeństwo

Operacja plastyczna u zdrowej kobiety po pięćdziesiątce jest zabiegiem tak samo bezpiecznym jak w młodszym wieku. Jeśli jednak masz jakieś dolegliwości, cierpisz z powodu chorób przewlekłych lub bierzesz jakieś leki – poinformuj o tym chirurga podczas konsultacji, a o planach związanych z operacją porozmawiaj ze swoim lekarzem prowadzącym. Prawdopodobnie chirurg plastyk zleci badania, które pozwolą stwierdzić czy można zakwalifikować Cię do operacji.

Miej realne oczekiwania

Operacja powiększenia lub/i podniesienia piersi z pewnością może poprawić sylwetkę i wpłynąć na ogólny jej wygląd. Operacja nie cofnie czasu, dlatego ważne jest abyś miała realne oczekiwania do efektów operacji, które pozwolą Ci potem cieszyć się uzyskanymi wynikami.

Powody, dla których kobiety po pięćdziesiątce coraz częściej decydują się operację powiększenia piersi

Im jesteśmy starsi, tym więcej dystansu do życia i świata nabieramy. Nasze decyzje najczęściej są przemyślane, ale mamy także mniejszy problem z podejmowaniem decyzji. Kobiety po pięćdziesiątce mniej obawiają się samego zabiegu chirurg (związaną np. z ciążą czy inną interwencją chirurgiczną). Dziś kobiety mają także większą gwarancję bezpieczeństwa i powodzenia operacji powiększenia piersi. Dzięki rozwojowi medycyny, efekt może być bardzo naturalny, wręcz niezauważalny dla otoczenia. Kolejnym czynnikiem sprawiającym, że coraz więcej kobiet po pięćdziesiątce decyduje się na operację powiększenia piersi są aspekty finansowe. W tym czasie, często sytuacja finansowa jest już ustabilizowana i kobiety nierzadko stać na poddanie się operacji bez konieczności zaciągania kredytów. To także czas w którym prawdopodobnie bardziej docenimy efekty operacji a co za tym idzie – bardziej będziemy się z nich cieszyć.