Blog

Operacja piersi po pięćdziesiątce? Zobacz, co powinnaś wiedzieć!

Operacja piersi po pięćdziesiątce? Zobacz, co powinnaś wiedzieć!

Nasze postrzeganie wieku zmienia się wraz z ze zmianami społecznymi oraz rozwojem medycyny. Razem z wydłużaniem się życia nasza starość odkłada się w czasie. Tym samym osoby, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu byłyby uznane za stare, dziś trafiają do kategorii osób w średnim wieku. Później też decydujemy się na potomstwo lub podejmujemy decyzję o wyprowadzce z domu rodzinnego. Zdecydowanie później przechodzimy na emeryturę. Współczesna medycyna sprawia, że znacznie rzadziej umieramy na zawały i nowotwory w młodym wieku. Równocześnie podniesienie bezpieczeństwa w pracy sprawiło, że znacznie częściej dożywamy starości. Siwe włosy od dawna nie stanowią już o starości. Tym samym nie jest niczym dziwnym, że nierzadko decydujemy się na zabiegi chirurgii plastycznej po 50. roku życia. Wiąże się to często z niezrozumieniem naszego otoczenia. Nasi najbliżsi często negatywnie podchodzą do naszej decyzji o powiększeniu piersi czy też liftingu twarzy. Czy operacja piersi po pięćdziesiątce to coś dziwnego?

W każdym wieku można dobrze wyglądać

Wiele z nas w pewnym wieku zaczyna myśleć o sobie, że jest już za stara, aby dobrze wyglądać. Tym samym rezygnujemy z dbania o siebie. Wiele z nas przestaje chodzić na siłownię czy też dbać o zrównoważoną dietę. Równocześnie przestajemy myśleć o dawno rozważanym zabiegu chirurgii. Uważamy, że w pewnym wieku nie wypada poddawać się takim zabiegom. To oczywista nieprawda. Zabiegi medycyny estetycznej kierowane są do każdej dorosłej kobiety, a wiek nie stanowi bezwzględnego przeciwwskazania do zabiegu. Faktem jest, że nasze ciało i jego wygląd zmienia się wraz z upływającymi latami. Proces ten przyspiesza po pięćdziesiątym roku życia.

Operacja piersi po pięćdziesiątce Zobacz, co powinnaś wiedzieć

W jaki sposób przywrócić objętość?

Po pięćdziesiątym roku życia, to objętość i opadanie piersi jest największym problemem. O ile samo zmniejszenie się piersi nie jest często problemem, to ich opadanie wiąże się z niemałym niepokojem pacjentek. Wiek to jeden z czynników, który powoduje, ze piersi tracą na objętości i zaczynają zwisać. Jest to związane między innymi z menopauzą oraz zmniejszeniem się stężenia estrogenów we krwi. Jeśli dodatkowo rodziłaś i karmiłaś dzieci, a Twoja waga nie była stabilna, to prawdopodobnie Twoje piersi mają zdefiniowany wygląd. Przywrócenie objętości możliwe jest dzięki silikonowym implantom. Rozmiar nie musi być większy od tego, który miałaś wówczas, gdy Twoje piersi miały swój najlepszy okres. Implanty nie muszą bowiem wiązać się z powiększeniem piersi ponad miarę. Implanty poprawią całokształt sylwetki i sprawią, że ciało nabierze młodszego wyglądu.

Lifting piersi

W Twoim wieku lekarz może zaproponować Ci zabieg powiększenia połączony z podniesieniem piersi. Podniesienie piersi nie wiąże się ze znacznie zwiększonym ryzykiem zabiegu. Może za to znacząco podnieść estetykę piersi. Połączenie tych dwóch technik może przynieść najlepsze rezultaty dla wyglądu piersi i przywrócić sylwetce młodzieńczość i witalność.

Operacja piersi po pięćdziesiątce Zobacz, co powinnaś wiedzieć

Twoje zdrowie i bezpieczeństwo

Operacja plastyczna u zdrowej kobiety po pięćdziesiątce jest zabiegiem niemal tak samo bezpiecznym jak w młodszym wieku. Wiek nie jest bowiem jedynym wyznacznikiem naszego ogólnego zdrowia. Choć nasze zdrowie ma naturalną tendencję do pogarszania się w czasie, to jeżeli odpowiednio diagnozujemy i leczymy choroby przewlekłe, to powinniśmy cieszyć się zdrowiem nawet po pięćdziesiątce. Jeśli jednak masz jakieś dolegliwości, cierpisz z powodu chorób przewlekłych lub bierzesz jakieś leki – poinformuj o tym chirurga podczas konsultacji, a o planach związanych z operacją porozmawiaj ze swoim lekarzem prowadzącym. Prawdopodobnie chirurg plastyk zleci badania, które pozwolą stwierdzić czy można zakwalifikować Cię do operacji.

Czego można oczekiwać, a o czego raczej nie uda się osiągnąć?

Operacja piersi po pięćdziesiątce z pewnością może poprawić sylwetkę i wpłynąć na ogólny jej wygląd. Równocześnie niezwykle ważnym jest, aby już na pierwszej wizycie jasno przedstawić naszemu lekarzowi własne oczekiwania wobec wyglądu po zabiegu. Operacja nie cofnie czasu, dlatego ważne jest, abyś miała realne oczekiwania do efektów operacji, które pozwolą Ci potem cieszyć się uzyskanymi wynikami.