Blog

Zabiegi na szyję, dekolt i dłonie

Wiele dojrzałych i świadomych kobiet decyduje się na zabiegi na szyję, dekolt i dłonie. Panuje bowiem powszechne przekonanie, że stan skóry tych części ciała, dużo mówi o wieku. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ szyja, dekolt i dłonie są eksponowane przez całe życie. Podpowiadamy jak o nie zadbać!

Najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej

Wiele kobiet, zanim zdecyduje się na zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, próbuje innych, mniej skutecznych metod takich jak ostrzykiwania kwasem hialuronowym, mezoterapia, czy nici PDO. Na końcu długiej drogi okazuje się, że wśród zabiegów mających na celu odmłodzenie szyi, króluje lifting. Polega on na naciągnięciu luźnej, wiotkiej skóry do góry i boków, a następnie usunięcie jej nadmiaru. Zabiegi na dekolt warto połączyć z liftingiem szyi. Takie zestawienie prowadzi do uzyskania efektu skóry kilkadziesiąt lat młodszej.

Na uwagę zasługuje również lipofilling. Są to zabiegi na dłonie przywracające ich utraconą objętość przy pomocy przeszczepu tkanki tłuszczowej, a jak doskonale wiemy – dłonie to kolejna część ciała, która zwraca na siebie uwagę. W porównaniu do chirurgii plastycznej nawet najlepsza pielęgnacja nie pozwoli na uzyskanie tak skutecznego efektu. Zabiegi na szyję, dekolt i dłonie to spektakularne odmłodzenie oraz możliwość polepszenia jędrności skóry. 

Zabiegi na szyję: ile czasu trzeba czekać na efekty? 

Sam zabieg na szyję i dekolt trwa od 3 do 6 godzin. Rekonwalescencja natomiast może wynosić nawet 14 dni. Po tym czasie widoczne są pierwsze efekty, a po miesiącu skóra jest już widocznie odmłodzona. Przede wszystkim zabiegi na szyję i dekolt polegają na spłyceniu zmarszczek oraz wpływają na lepsze napięcie skóry. To natomiast przekłada się na młodszy wygląd, większą pewność siebie i radość płynącą z życia. Zabiegi na dłonie są krótsze, trwają zazwyczaj do 1 godziny, a końcowym efektem jest skóra odmłodzona o kilkanaście lat.