Blog

Dłonie nie muszą zdradzać wieku, czyli o sposobach na ich odmłodzenie

Młody wygląd czasem jest efektem dobrych genów. Były i są kobiety, które wyglądają zawsze dużo młodziej niż wskazywałaby na to metryka i nie ma to nic wspólnego z pomaganiem naturze. Często jedynym znakiem zdradzającym rzeczywisty wiek jest dekolt oraz…dłonie. Ma to swoje przyczyny zakorzenione zarówno w genach jak i w pielęgnacji. Jeszcze kilkanaście lat temu, realne i widoczne odmłodzenie dłoni nie było możliwe. Dziś, dzięki medycynie estetycznej można odjąć skórze nawet 20 lat, a dłonie nie muszą zdradzać wieku!

Skóra na dłoniach – dlaczego starzeje się tak szybko?

Do pielęgnacji skóry twarzy przykładamy zdecydowanie większą uwagę niż do jakiejkolwiek innej części ciała. O dłoniach często zapominamy. Skóra w tym miejscu jest szczególnie narażona na szkodliwe czynniki zewnętrzne. To dłonie służą nam do „mokrej roboty” takiej jak zmywanie, sprzątanie, a to wszystko z udziałem wody, która na dłuższą metę przesusza oraz detergentów, które z pewnością na skórę dobrze nie wpływają. Ponadto, dłonie to najczęściej, oprócz twarzy, odsłonięta część ciała. Narażona jest zarówno na niskie jaki i wysokie temperatury oraz promieniowanie UV. Szybkiemu starzeniu sprzyja brak systematycznej pielęgnacji. Często zwykły krem do rąk, używany raz dziennie nie wystarczy. Dłonie powinny być rak samo chronione przed słońcem i skrajnymi temperaturami, jak skóra twarzy. Ponadto, za starzenie się skóry na dłoniach odpowiada także naturalny zanik tkanki podskórnej, przez co skóra jest bardzo cienka i prześwitują przez nią żyły oraz naczynia krwionośne.

Sposoby na odmłodzenie dłoni

Jeszcze 20 lat temu, realne odmłodzenie skóry dłoni nie było możliwe. Często widoczne było to wśród celebrytek, których twarz na zdjęciach wyglądała młodo, a dłonie w przybliżeniu zdradzały rzeczywisty wiek. Dziś, dzięki wciąż udoskonalanym metodom z zakresu medycyny estetycznej, dłonie mogą wyglądać dużo młodziej. Nie jest to efekt powierzchowny, spowodowany masażem czy dobrym nawilżeniem. Efekty bywają naprawdę spektakularne i bywa, że pięćdziesięcioletnie kobieta po zabiegach, możesz pochwalić się dłońmi trzydziestolatki.

Obecnie istnieje kilka metod na odmłodzenie skóry dłoni, które przede wszystkim dostosowane są do problemu pacjentki. Wygładzenie, ujędrnienie oraz usunięcie przebarwień możliwe jest dzięki zabiegom z użyciem lasera frakcyjnego. Czasem, przy głębokich przebarwieniach stosuje się także lasery innego rodzaju lub peelingi chemiczne. Zwykle wystarczą dwie lub trzy sesje, aby przywrócić dłoniom jednolity koloryt i pozbyć się wiotkości skóry. Sposobem, która przywraca dłoniom młody wygląd dzięki uzupełnieniu tkanki podskórnej są zabiegi z użyciem wypełniaczy takich jak kwas hialuronowy. Preparaty wprowadzane są pod skórę z pomocą bardzo cienkiej kaniuli lub metodą mezoterapii. Wprowadzona substancja imituje tkankę podskórną, dzięki czemu dłonie wyglądają młodziej. Dla utrzymania efektów, zabiegi trzeba co kilka miesięcy powtarzać. Poddanie się procedurom odmładzającym dłonie nie zwalnia nas od codziennej pielęgnacji i ochrony skóry przed czynnikami zewnętrznymi.

Nie bez powodu mówi się, że dłonie są naszą wizytówką. Inni ludzie często zwracają uwagę na ich wygląd. Obecnie, można dodać dłoniom urody nie tylko dzięki regularnemu odwiedzaniu manicurzystki. To, co jeszcze całkiem niedawno było niemożliwe, z dużym prawdopodobieństwem, wkrótce stanie się popularną procedurą odmładzającą. Docenią ją zwłaszcza osoby, które na skutek upływu lat, ekspozycji skóry an słońce i pracy fizycznej, mają problem z wyglądem swoich dłoni.