Blog

Trendy w chirurgii plastycznej. Prognoza na kolejną dekadę

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej nie są już dziś niczym zaskakującym. W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować ogromny postęp zarówno w ujęciu rozwoju branży jak i mentalnego podejścia pacjentów. Wszystko wskazuje na to, że ten sektor medycyny w najbliższych latach będzie intensywnie się rozwijał. Które trendy w chirurgii plastycznej, zdominują kolejną dekadę według portalu realself.com?

Więcej męskich pacjentów

Większość pacjentów korzystających z zabiegów oraz operacji plastycznych to wciąż kobiety. Liczba mężczyzn, którzy decydują się na poddanie zabiegom upiększającym, rośnie z roku na rok i wszystko wskazuje na to, że w kolejnej dekadzie te proporcje znacznie się zmienią. Mężczyźni poszukują nieco innych efektów niż kobiety, jednak coraz chętniej poddają się takim zabiegom jak liposukcja i plastyka brzucha, korekcja nosa, korekcja powiek i likwidacja ginekomastii.

Likwidacja tkanki tłuszczowej i transfer tłuszczu

W ostatnich latach, chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna mocno skupiły się na tkance tłuszczowej. Wzrasta zainteresowanie niechirurgicznymi metodami takim jak CoolSkulpting wykorzystujący zjawisko kriolipolizy. Ponadto, poprawianie urody oraz sylwetki coraz częściej będzie opierało na zastosowaniu własnego tłuszczu, a technologia obejmująca techniki wykorzystania i transferowania tkanki tłuszczowej, będzie rozwijała się coraz szybciej.

Zwiększenie akceptacji społecznej

Już teraz możemy zauważyć ogromną zmianę mentalną jeśli chodzi o podejście społeczeństwa do chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Właściwie jeszcze 20 lat temu, poddanie się operacji powiększenia piersi lub zabiegowi odmładzającemu wzbudzało wiele kontrowersji. Dziś, temat jest znacznie mniej dyskutowany, a osoby poddające się operacjom czy zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, nie są już tak często stygmatyzowane. Rozwój internetu, mediów społecznościowych, ale także coraz częściej poruszane tematy związane z operacjami w mediach tradycyjnych takich jak telewizja, wciąż wpływają na świadomość społeczną.

Chirurgia plastyczna będzie jeszcze bezpieczniejsza

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej są coraz bezpieczniejsze. Choć nie istnieje taki rodzaj zabiegu, który nie niósłby za sobą ryzyka powstania powikłań, to już w tej chwili możemy mówić minimalnym zagrożeniu. Kolejna dekada zwiększy bezpieczeństwo pacjentów jeszcze bardziej, poprzez stosowanie coraz nowocześniejszych środków znieczulających, sugerowanie odpowiedniego stylu życia przed i po operacji oraz udoskonalanie nowoczesnych technik operacyjnych.

Wzrośnie zainteresowanie niechirurgicznymi metodami

Już w tej chwili możemy zaobserwować ogromny wzrost zainteresowania niechirurgicznymi metodami modelującymi sylwetkę i zabiegami odmładzającymi. Choć niektóre zabiegi, takie jak plastyka brzucha czy lifting ramion, muszą wiązać się z chirurgiczną interwencją, tak coraz lepsze, mało inwazyjne metody odmładzania staną się jeszcze bardziej popularne.

Dalszy rozwój technologii rozszerzy możliwości

Nowoczesna technologia ma ogromny wpływ na naszą codzienność . W przeciągu zaledwie 25 lat, z powodu dynamicznie rozwijającej się technologii, codzienne życie znacznie się zmieniło. Tej postęp ma także przełożenie w medycynie. Nowe urządzenia, w najbliższych latach, pozwolą pacjentom i lekarzom na zobaczenie i zrobienie znacznie więcej niż było to do tej pory możliwe. W najbliższej dekadzie z pewnością swój rozkwit będą przeżywały techniki obrazowania, które pozwalają pacjentom na zobaczenie efektu jeszcze przed operacją.

Nauka, technologia i medycyna tak szybko idą do przodu, że i przed szeroko rozumianą medycyną otworzyły się nowe możliwości. Nie bez znaczenia pozostaje także spowszednienie niektórego rodzaju usług i coraz szersza świadomość społeczna wpłynie na rozwój rynku usług medycznych z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Z niecierpliwością będziemy obserwować rozwój tego sektora i ciekawi jesteśmy, co przyniosą kolejne dekady.