Blog

lifting ust

Co powinnaś wiedzieć o liftingu ust?

Lifting ust to, najogólniej mówiąc, grupa zabiegów, które mają spowodować trwałą zmianę wyglądu i wielkości ust. Nasze usta, na które składa się górna i dolna warga są jednym z najważniejszych elementów twarzy. Pełne, soczyste usta są uznawane za dowód atrakcyjności. Malowanie ust ma na celu zaznaczenie ich kształtu oraz wielkości. Niemniej jednak wiele z nas ma usta, które są małe i często niemalże niewidoczne. Małe usta mogą być źródłem kompleksów i niezadowolenia z wyglądu naszej twarzy. Z pomocą przychodzą wypełniacze, ale ich zastosowanie jest często ograniczone. Lifting ust jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym, małoinwazyjnym i przeprowadzanym najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Tym samym lifting ust nie wymaga znieczulenia ogólnego. Co należy wiedzieć o liftingu ust? Kto odniesie korzyść z tego zabiegu? Czy lifting ust ma jakieś przeciwwskazania?

Długa warga – zadziorny wyraz twarzy

Małe usta czasami nie są źródłem kompleksów samych w sobie. Odpowiednie użycie szminki czy też wypełniaczy pozwala zminimalizować wpływ niewielkiej wielkości naszych ust na ogólny wygląd twarzy. Niemniej jednak małe usta czasami współwystępują z tak zwaną długą wargą. Czym jest długa warga? O długiej wardze mówimy wtedy, kiedy odległość między naszym nosem a ustami jest duża. Odległość ta z jednej strony może wynikać z naszych predyspozycji genetycznych, a z drugiej może być efektem procesu starzenia się. W takiej sytuacji zastosowanie wypełniaczy może spowodować, że nasza warga zostanie wypchnięta do przodu, a my sami uzyskamy niekorzystny efekt tzw. kaczych ust.

lifting ust

Kiedy Twoje usta nie są symetryczne

Warto zaznaczyć, że nasza twarz nie jest naturalnie symetryczna. Prawa i lewa strona twarzy nieznacznie różnią się od siebie. To właśnie naturalny brak idealnej symetrii decyduje o naszym wyglądzie i atrakcyjności. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, w których nasza twarz jest nadmiernie niesymetryczna. Niesymetryczność ust może wiązać się z niekorzystnym wyglądem. Lifting ust pozwala nadać ustom odpowiednią symetrię oraz je podnieść. Warto zauważyć, że lifting ust pozwala na modelowanie dużej części dolnej partii naszej twarzy.

KLASYCZNY LIP LIFT

To zabieg przeznaczony dla osób, które mają nadmiernie dużą odległość pomiędzy nasadą nosa, a górną wargą. Nadmierna długość powoduje wspomnianą “długą wargę”. Celem lip lift jest skrócenie odległości pomiędzy nosem, a górną wargą. Poprzez podciągnięcie skóry, górna warga delikatnie się wywija, a czerwień wargowa jest bardziej widoczna. Blizna umiejscowiona jest u podstawy nosa – w miejscu, gdzie naturalnie załamuje się skóra. Tym samym blizna ta pozostaje zazwyczaj bardzo mało widoczna. Lip lift wykonuje się różnymi technikami nacięć, w zależności od celu. Takimi technikami są Subnasal Bullhorn, czyli nacięcia w kształcie wąsów lub rogów oraz Włoski Lip Lift, polegający na dwóch krótkich nacięciach pod nozdrzami. W każdym przypadku zabieg pozostawia blizny.

lifting ust

CORNER LIP LIFT

Celem zabiegu jest podniesienie opadających kącików ust, dzięki czemu twarz nabiera pogodniejszego wyrazu. Zabieg ten polega na wycięciu części skóry z omawianych kącików ust. Nacięcia wykonywane są w zewnętrznych kącikach ust. Taki zabieg może odmłodzić ogólny wygląd twarzy oraz naszemu wyglądowi utraconą świeżość.

LIFTING UST – CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?

Zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zdarza się jednak, że w uzasadnionych przypadkach lekarz może zastosować znieczulenie ogólne. Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi zazwyczaj około tygodnia. Czas ten pozwala na zagojenie się rany, a następnie zdjęcie szwów. Umiarkowany obrzęk utrzymuje się przez kilka dni. Niektóre techniki mogą spowodować nieznaczne zniekształcenia nosa. Tym samym bardzo ważne jest, aby skorzystać z usług doświadczonego chirurga. Zebrana przez niego wiedza pozwoli na odpowiedni wybór metody operacyjnej, a tym samym zminimalizowanie ryzyka pojawienia się powikłań. Pacjentka musi zdawać sobie sprawę z tego, że zabieg ma trwałe efekty, więc w przeciwieństwie do użycia wypełniaczy – nadany kształt ust będzie utrzymywał się przez wiele lat. Wszelką szczegółową wiedzę należy czerpać zawsze podczas konsultacji z lekarzem. Pamiętaj, że konsultacja to najlepszy czas na zadanie pytań nie tylko o zabieg, ale także o zasady postępowania z raną pooperacyjną.