Blog

Co powinnaś wiedzieć o liftingu ust?

Lifting ust, to w największym uproszczeniu, trwała poprawa lub zmiana kształtu i wielkości warg. Istnieją różne techniki liftingu ust, stosowane w zależności od problemu i uzyskania ostatecznego efektu. Lifting ust jest zabiegiem względnie bezpiecznym, mało inwazyjnym, przeprowadzanym najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Przed decyzją o trwałej zmianie konturu lub wielkości warg, warto mieć świadomość technik, ale także zagrożeń i powikłań jakie niesie za sobą ten zabieg. Poniższe informacje nie zastąpią konsultacji lekarskiej, jednak mogą dać Ci pewne wskazówki.

Trendy dotyczące wyglądu ust

Nie musisz być na bieżąco w trendach dotyczących zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej aby wiedzieć, że zabiegi dotyczące ust są jednymi z najgorętszych kierunków. W samych Stanach Zjednoczonych, zabiegowi trwałej zmiany kształtu i wielkości ust poddało się w 2016 roku aż 30000 osób. Ponad 2 miliony osób rocznie korzysta z wypełniaczy, które czasowo zmieniają kształt ust. Pełne, kuszące usta są obiektem pożądania i o ile zabieg jest dobrze przeprowadzony – potrafią zmienić postrzeganie całej twarzy.

Kandydaci do zabiegu

Kandydaci do zabiegu to osoby, które chcą powiększyć, zmienić kontur ust lub wyrównać asymetrię pomiędzy górną a dolną wargą. W zależności od potrzeb, lekarz chirurg dostosowuje technikę, dzięki której udaje się uzyskać pożądany efekt. Z zabiegu mogą skorzystać osoby, które chcą nieco unieść górną wargę. Niektórzy chirurdzy zalecają trwały lifting ust osobom, które po użyciu wypełniaczy osiągnęły efekt „kaczych warg”. To najczęściej pacjenci, którzy mają nieco większą przestrzeń pomiędzy górna warga a nosem, przez co wypełniacz „wypycha” wargę na zewnątrz zamiast delikatnie unosić ją do góry.

Popularne techniki liftingu ust

Klasyczny Lip lift

To zabieg przeznaczony dla osób, które mają większą odległość pomiędzy nasadą nosa a górną wargą. Zadaniem lip lift jest skrócenie odległości pomiędzy nosem a górną wargą. Poprzez podciągnięcie skóry, górna warga delikatnie się wywija, a czerwień wargowa jest bardziej widoczna. Blizna umiejscowiona jest u podstawy nosa, w miejscu gdzie załamuje się skóra. Lip lift wykonuje się różnymi technikami nacięć, w zależności od celu. Takimi technikami są Subnasal Bullhorn, czyli nacięcia w kształcie wąsów lub rogów oraz Włoski Lip Lift polegający na dwóch krótkich nacięciach pod nozdrzami. W każdym przypadku, zabieg pozostawia blizny.

Corner Lip Lift

Celem zabiegu jest podniesienie opadających kącików ust, dzięki czemu twarz nabiera pogodniejszego wyrazu. Nacięcia wykonywane są w zewnętrznych kącikach ust. Taki zabieg może odmłodzić ogólny wygląd twarzy.

Korium

Jest to zabieg powiększenia ust z zastosowaniem niewielkiego, pobranego wcześniej fragmentu własnej skóry. Zabieg ten nadaje ustom pełnię oraz znacznie je powiększa.

Czego możesz się spodziewać po zabiegu?

Zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, jednak czasem w uzasadnionych przypadkach, lekarz może zastosować znieczulenie ogólne. Okres rekonwalescencji po zabiegu to od 5 do 7 dni i po tym czasie najczęściej zdejmowane są już szwy. Umiarkowany obrzęk utrzymuje się przez kilka dni. Niektóre techniki mogą spowodować niekształcenia nosa, jednak doświadczony chirurg zawsze wybierze taką metodę operacyjną, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań. Pacjent musi zdawać sobie sprawę z tego, że zabieg ma trwałe efekty, więc w przeciwieństwie do użycia wypełniaczy – nadany kształt ust będzie utrzymywał się przez wiele lat. Wszelką szczegółową wiedzę należy czerpać zawsze podczas konsultacji z lekarzem.

źródło:

https://www.zwivel.com/blog/something-to-smile-about-everything-you-need-to-know-about-lip-lifts/