Blog

Plastyka biustu a trendy na 2020 rok

Trendy można spotkać wszędzie: w ubiorze, sztuce, architekturze, jak również w chirurgii plastycznej. Moda na określony wygląd często warunkuje ilość wykonywanych operacji w danym czasie. Dotychczas prym wiodła plastyka biustu. Panie najchętniej sięgały po takie zabiegi, jak powiększenie czy powiększenie z podniesieniem. Ostatnie lata przyniosły jednak wiele zmian i wszystko wskazuje na to, że ten rok tylko je przypieczętuje. Inwazyjne zabiegi zyskują coraz mniejszą popularność, a popularne procedury bezinwazyjne, takie jak botoks czy wypełniacze zyskują coraz więcej zwolenników. Jakie zatem będą trendy 2020 w plastyce biustu. Podpowiadamy już dzisiaj!

Chirurgiczna plastyka biustu pod znakiem zapytania?

Choć wydawać by się mogło, że operacje plastyczne zyskują coraz większą popularność, to zainteresowanie inwazyjnymi zabiegami znacznie spada. W 2015 roku liczba przeprowadzonych operacji plastycznych była najwyższa, jednak od czasu spadła nawet do 40%. Prognozy na najbliższe lata potwierdzają ten trend z całą mocą. Pacjenci nie chcą już poddawać się inwazyjnym procedurom, po których przez kolejnych kilka tygodni czeka ich bolesna rekonwalescencja. Ma to związek przede wszystkim z niechęcią związaną z poświęceniem czasu na odpoczynek i wydobrzenie.

Zapotrzebowanie rośnie jednak na drobne i nieinwazyjne zabiegi, które z pewnością staną się największym trendem 2020. Innowacyjne rozwiązania w medycynie estetycznej pozwoliły na uzyskiwanie efektów, które wcześniej były możliwe jedynie za pomocą skalpela. Dodatkowo najnowsze badania wskazują, że pacjenci wcale nie chcą poddawać się nieodwracalnej plastyce biustu. Zamiast tego wolą zabiegi, które dają krótkotrwałe efekty, co daje im pełniejsze poczucie kontroli nad własnym wyglądem.

Trendy w 2020 w plastyce biustu

W ostatniej dekadzie wyklarował się trend na mniejsze piersi, które popularne są bardziej niż kiedykolwiek. Wiele kobiet wykonuje plastykę biustu, jednak po jakimś czasie decyduje się na usuwanie implantów lub ich wymianę. Coraz więcej pacjentek chce posiadać mniejsze, ale bardziej naturalne piersi. Dodatkowo oskarżenia związane z rzekomym wywoływaniem raka przez niektóre rodzaje tańszych implantów spowodowały, że wiele kobiet boi również o swoje zdrowie. Co zatem czeka plastykę biustu w 2020 roku? Możliwe, że kobiety zaczną decydować się na mniejsze implanty, które pozwolą im na zachowanie bardziej naturalnego wyglądu swoich piersi. Możliwe też, że znacznie bardziej rozwinie się redukcja biustu. Niezależnie jednak od trendów, pamiętajmy, że każda decyzja związana z poprawą swojego wyglądu powinna być kontrolowana z lekarzem specjalistą.