Blog

Naturalna poprawa libido

Libido, czyli popęd seksualny, naturalnie różni się u poszczególnych osób. Niski popęd seksualny niekoniecznie stanowi problem, ale jeśli ktoś chce zwiększyć swoje libido, może wypróbować szeregu skutecznych metod naturalnych. Lęk, trudności w związku, problemy zdrowotne i wiek mogą wpływać na libido. Chociaż niskie libido zwykle nie stanowi problemu, może wpływać na relacje międzyludzkie i poczucie własnej wartości. Poprawa libido jest możliwa, jeśli zastosujemy się do poniższych zasad.

Naturalne sposoby na zwiększenie libido

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą zwiększyć swoje libido, stosując następujące metody:

Poprawa libido: odpowiednie zarządzenie lękiem

Regularne ćwiczenia i otwarta komunikacja mogą pomóc w zapobieganiu lękowi wpływającemu na libido. Wysoki poziom lęku jest powszechną barierą dla funkcjonowania seksualnego i libido zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Może to być lęk spowodowany stresem życiowym lub szczególnym lękiem związanym z płcią. Niepokój i stres mogą również utrudnić uzyskanie lub utrzymanie erekcji, co może zniechęcać osobę do uprawiania seksu.

Poprawa libido = poprawa jakości relacji

Wiele osób odczuwa zastój w pożądaniu seksualnym i częstotliwości w niektórych punktach związku. Może się to zdarzyć po długim pobycie z kimś lub gdy dana osoba zauważy, że w jej intymnych relacjach nie wszystko idzie dobrze. Skoncentrowanie się na poprawie relacji może zwiększyć popęd seksualny każdego partnera. Może to obejmować:

Koncentracja na grze wstępnej

Lepsze doświadczenia seksualne mogą zwiększyć pragnienie seksu, a tym samym zwiększyć jego libido. W wielu przypadkach ludzie mogą poprawić swoje doświadczenia seksualne, poświęcając więcej czasu na dotykanie, całowanie, używanie zabawek seksualnych i uprawianie seksu oralnego.

Dbanie o dobry sen

Dobry sen może poprawić ogólny nastrój i poziom energii, a niektóre badania łączą jakość snu z libido. Badanie przeprowadzone na małą skalę w 2015 r. U kobiet sugerowało, że więcej snu poprzedniej nocy zwiększyło ich pożądanie seksualne następnego dnia. Kobiety, które zgłosiły dłuższy średni czas snu, zgłaszały lepsze podniecenie narządów płciowych niż kobiety o krótszym czasie snu. Poprawa libido jest zatem możliwa, jeśli zdrowo i naturalnie podejdziesz do zmiany swoich nawyków.