Blog

Modelowanie łydek – implanty

Najczęściej kobiety cierpią na kompleksy z powodu zbyt chudych lub zbyt masywnych łydek, które są za słabo wyprofilowane zwłaszcza w przyśrodkowej części. Deformacja ta wynika głównie z niedorozwoju mięśnia brzuchatego łydki. Można temu zapobiec i poprawić wygląd nóg za pomocą implantu.  Dzięki temu zachowuje się także naturalne proporcje sylwetki.

Dla kogo są przeznaczone implanty łydek?

Modelowanie łydek za pomocą implantów ma z zadanie poprawić ich wygląd i sprawić, aby dobrze się prezentowały wraz z całą sylwetką. Na zabieg wstawienia implantów decydują się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Różnica polega w rodzaju protez – implanty przeznaczone dla kobiet są wrzecionowate i umożliwiają modelowanie łydki na całej jej długości. Natomiast modele anatomiczne zazwyczaj stosuje się u mężczyzn. Ich masywniejsza budowa pozwala podkreślić muskulaturę w górnej części łydek. To rozwiązanie dla osób, które chcą szybko poprawić swój wygląd, jednak również dla tych, które naturalnie posiadają niesymetryczny kształt łydek.

Przeciwskazania do zabiegu modelowania łydek implantami

Zabieg przeznaczony jest dla osób zdrowych, które przed przystąpieniem wykonały odpowiednie badania. W pierwszej kolejności warto skonsultować się z lekarzem, który stwierdzi, czy istnieją jakiekolwiek przeciwskazania do operacji. Osoby, które mają zaburzenia pracy wątroby i nerek, posiadają przewlekłe stany zapalne, mają problemy z krzepliwością krwi oraz kobiety w ciąży nie powinny mieć wszczepionego implantu łydek

Przebieg zabiegu oraz okres rehabilitacji

Operacja polega na wykonaniu kilkucentymetrowego nacięcia pod kolanem, do którego następnie jest wprowadzany implant. Cała operacja trwa około 2 godzin i odbywa się pod znieczuleniem ogólnym. Kolejne dwa dni pacjent musi spędzić w łóżku, leżąc jak najwięcej z nogami uniesionymi do góry. Przez kolejne dwa tygodnie w trakcie trwania rehabilitacji należy nosić opaski uciskowe oraz ograniczyć aktywność fizyczną wyłącznie do spacerów. Do pełnej aktywności można wrócić po upływie 5 – 6 tygodni. 

Jakie są efekty po zabiegu?

Uzyskane rezultaty po zabiegu modelowania łydek w dużym stopniu zależą od wybranej protezy. Kobiety w wyniku operacji mają symetryczne łydki, a w związku z tym całe nogi stają się smuklejsze. Natomiast w przypadku mężczyzn ich nogi po zabiegu mogą być bardziej rozbudowane głównie w górnej części. Dzięki temu dolne kończyny u pacjentów mogą przypominać łydki sportowców. Efekt po wszczepieniu implantów łydek, jest widoczny zaraz po zabiegu.