Blog

Miesiączka na plaży? Nie daj się!

Zwykle wakacje planujemy kilka miesięcy przed wyjazdem. Zawsze miło jest mieć wszystko pod kontrolą. Odpoczynek, słońce, plaża…. i okres? Na szczęście można sobie z tym poradzić tak, żeby miesiączka na plaży nie popsuła nam wyjazdu. Przygotowaliśmy kilka sprawdzonych porad, które pozwolą przyjemniej przetrwać te dni.

Miesiączka na plaży

Warto zacząć od tego, że jeżeli miesiączkujesz regularnie od wielu lat, to nie zaszkodzi sprawdzić w kalendarzu, na kiedy przypada okres i pod to dostosować letni urlop. Większość kobiet jednak ma nieregularny cykl, który zawsze może różnić o kilka dni. Co więcej, stres czy zmiana klimatu również mogą wpłynąć na przesunięcie pierwszego dnia krwawienia czy wpłynąć na jego intensywność. Warto jednak mieć w pamięci cykliczność miesiączki przy planowaniu wakacji.

Okres na wakacjach

A co jeśli okres złapie nad podczas urlopu? Koniecznie zabierzmy ze sobą wkładki, podpaski lub tampony. Warto jest też zastanowić się nad coraz bardziej popularnym kubeczkiem menstruacyjnym. Jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie, a dodatkowo zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania, dlatego może z powodzeniem być uznane za sposób na okres na plaży. Bez problemów można z nim pływać, nie obawiając się o niechciane problemy.

Silikon medyczny sprawia, że jest on w pełni bezpieczny do użytkowania. Z kubeczkiem menstruacyjnym niemalże nie czujemy, że mamy okres, a nie przesusza też okolic intymnych. Pamiętajmy jednak, że trzeba go zmieniać co 7-10 godzin, aby zachować odpowiednią higienę. Jeżeli zdecydujesz się na tampony, to zależnie od intensywności krwawienia wymieniaj je co 2-5 godzin. W drogeriach i specjalnych sklepach znajduje się już szeroki wybór zarówno kubeczków menstruacyjnych, jak i tamponów, co pozwoli na miłe spędzenie lata, nie martwiąc się o miesiączkę na plaży.

Sposoby na miesiączkę na plaży

Jeśli dopadła cię miesiączka na plaży to staraj się unikać wysokich temperatur i zbyt długiego przebywania na słońcu. Powoduje to rozszerzenie się naczyń krwionośnych, a przez to zwiększa intensywność krwawienia i może powodować dyskomfort. Mitem jest, że aktywność fizyczna jest niewskazana podczas okresu. Wręcz przeciwnie – spacer na świeżym powietrzu, lekki ruch i ćwiczenia rozciągające mogą zmniejszyć odczuwany ból i pomóc przetrwać ci te kilka trudniejszych dni.

Podsumowanie

Warto zapoznać się ze skutecznymi trickami na miesiączkę na plaży, ale pamiętaj, że miesiączka to naturalny proces w ciele kobiety i nie ma co bez potrzeby się nim martwić. Woda świetnie rozluźnia ciało, więc przy zastosowaniu odpowiednich produktów i zachowaniu higieny osobistej nic nie szkodzi na przeszkodzie, żebyś cieszyła się swoim zasłużonym wypoczynkiem.