Blog

Lipomastia i liposukcja stosowane w leczeniu

Szacuje się, że na świecie około 25% ludzi cierpi na otyłość, a nadwaga to jeden z najczęściej występujących problemów. Częstym skutkiem nadmiernej nadwagi jest lipomastia. To wstydliwy problem, występujący jedynie u mężczyzn. Można się go pozbyć, wybierając jedną z metod liposukcji. 

Lipomastia i liposukcja – jak wyeliminować wstydliwy problem?

Lipomastia to problem występujący głównie u mężczyzn z nadwagą. Polega na nadmiernym rozroście męskich piersi. Jest o tyle poważny, że pomimo zmiany stylu życia, wdrożenia treningów fizycznych i zdrowszego odżywiania nadal nie znika. W tym przypadku warto poddać się liposukcji. Ten szybki zabieg pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic sutków. Na czym polega liposukcja? To zabieg, podczas którego wykonuje się kilka drobnych nacięć w okolicach piersi służących odessaniu tłuszczu. Przez nacięcia wprowadza się cienkie kaniule podłączone do pompy ssącej. Przed zabiegiem często przeprowadza się rozbicie tkanki tłuszczowej celem łatwiejszego jej usunięcia. Wykonuje się to za pomocą specjalnego aparatu lub z użyciem ultradźwięków. 

Lipomastia– jaką liposukcję zastosować?

Lipomastia i liposukcja mają dużo ze sobą wspólnego. Przy pomocy zabiegu liposukcji można usunąć wstydliwą przypadłość zwaną lipomastią. Efektem jest odpowiednie wymodelowanie danych części ciała i trwałe usunięcie komórek tłuszczowych. Osobom cierpiącym na lipomastie poleca się tylko kilka metod liposukcji. 

Metoda Vaser Lipo

To jedna z najbardziej polecanych metod w leczeniu lipomastii. Pozwala na szybki powrót pacjenta  do codziennej aktywności. Wykorzystuje się w niej energię ultradźwiękową i płyny nasiękowe, które przekształcają tkankę tłuszczową w emulsję. Następnie odsysa się ją przy pomocy cienkich kaniuli. Technika świetnie sprawdza się w leczeniu lipomastii. Modeluje ciało, precyzyjnie eliminuje tkankę tłuszczową, nie wpływa negatywnie na naczynia krwionośne oraz nerwy. 

Metoda WAL

 W tej metodzie lipomastia zostaje zlikwidowana poprzez wypłukanie tkanki tłuszczowej przez odpowiedni  roztwór wodny. Specjalny płyn zostaje wprowadzony do piersi przy pomocy cienkich kaniuli. Następnie wnika do przestrzeni międzykomórkowych i rozluźnia ich strukturę. Finalnie komórki tłuszczowe zostają odessane. Jest to metoda mało inwazyjna, pacjent bardzo szybko wraca po niej do wykonywania codziennych czynności. 

Liposukcja wibracyjna

Polega na działaniu specjalnej wibracyjnej kaniuli wprowadzanej w głąb ciała. Igła wykonuje delikatne ruchy w przód i tył, oddzielając tłuszcz od pozostałych tkanek. Dzięki jej łagodnemu działaniu nie uszkadza nerwów, ani naczyń krwionośnych. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.