Blog

Liposukcja – garść statystyk

Liposukcja to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów na świecie. Statystyki jasno mówią, że stanowi drugą pod kątem częstości wykonywania operację. Nic w tym dziwnego. Skutecznie modeluje ciało, tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana z niechcianych części ciała, a wszystko to nie wymaga większego wysiłku. 

Liposukcja – dane ze świata

Dane na temat operacji plastycznych gromadzi International Society of Aesthetic Plastic Surgery. Informacje zbierane są z kilkudziesięciu krajów na świecie. W 2016 roku zabiegowi odsysania tłuszczu poddało się 1 453 340 osób na całym świecie, co sprawiło, że jest na drugim miejscu wśród najczęściej wykonywanych operacji. Była także drugim najczęściej wykonywanym zabiegiem u kobiet i czwartym u mężczyzn. Jak widać, liposukcja odnosi sukces nie tylko w gronie damskiej części społeczeństwa, ale także coraz więcej mężczyzn się do niej przekonuje.

Dane zgromadzone przez ISAPS mówią, że aż 45,4% pacjentów, którzy zdecydowali się na liposukcję, znajdowało się w przedziale wiekowym 35-50 lat. Niewiele mniej pacjentów, bo 40,3% miało pomiędzy 19, a 34 lata. Mniej osób w stosunku do ogółu decyduje się na liposukcję w wieku 51- 64 lata. Pomimo to stanowi ona najpopularniejszy zabieg wykonywany w tej grupie wiekowej. Zdecydowanie najmniej pacjentów decyduje się na liposukcję w wieku poniżej 19 lat. Stanowią oni jedynie 0,7% ogółu wszystkich osób. Co więcej, według danych na liposukcję decyduję się około 85% osób płci żeńskiej i 15% płci męskiej. 

Rzetelnie informacje o skuteczności

Liposukcja polega na usunięciu komórek tłuszczowych. Raz zredukowane, już się nie pojawiają. Niestety, dane mówią jasno, że nie jest to dobry sposób na ekspresowe odchudzanie. Efekty, choć widoczne od razu, muszą być poparte zmianą stylu życia. Jeśli nadal podaż energii będzie bardzo wysoka, to tłuszcz zacznie się kumulować się w innych partiach. Na kształt i kontury ciała może również wpłynąć ciąża, zmiany hormonalne, starzenie się, czy zmiany stylu życia. Pomimo wszystko poprawa wyglądu i samopoczucia występuje zawsze. Liposukcję wykonuje się raz na całe życie, przy odpowiednim dbaniu o siebie efekty są stale widoczne.