Blog

Liposukcja a utrata wagi

Zabieg liposukcji to świetny sposób na wspomaganie procesu odchudzania. Pozwala szybciej pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej, niż miałoby to miejsce dzięki ćwiczeniom skierowanym na jej utratę. Jak wygląda ciało po zabiegu usuwania tłuszczu? Jakie efekty daje liposukcja, kiedy możemy je zauważyć i czy są one równoznaczne z utratą wagi

Liposukcja – efekty

Osoby przywiązujące wagę do swojego wyglądu często oczekują szybkich efektów diet lub ćwiczeń. Nie jest to jednak możliwe, więc często prowadzi do porzucania dobrych nawyków żywieniowych i uprawiania sportu. Liposukcja pozwala znacznie szybciej osiągnąć efekt szczuplejszej sylwetki, co później może stać się bardzo dobrą motywacją do zmiany swojego stylu życia. W końcu zabieg wykonuje się po to, by wyglądać lepiej. Ponadto odpowiednie dbanie o zdrowie pozwoli nam utrzymać efekty zabiegu na dłużej.

Kiedy zauważymy efekty liposukcji?

Zabieg może być wykonywany na różnych częściach ciała, ważne jest jednak, by usuwać niezbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej na raz. Pozwoli to uniknąć zwiotczenia skóry, która będzie miała czas na dostosowanie się do nowych, mniejszych rozmiarów naszego ciała. Po liposukcji oczywiście przechodzi się okres rekonwalescencji. Po tym czasie zauważymy u siebie znaczną poprawę wizualną naszej sylwetki, ponieważ lekarz, wykonując zabieg, stara się o usunięcie tkanki tłuszczowej tak, by końcowy efekt prowadził do świetnego, młodzieńczego wyglądu.

Czy liposukcja oznacza spadek wagi?

Dla wielu osób liposukcja kojarzy się ze spadkiem wagi, kiedy w rzeczywistości jej głównym zadaniem jest wizualna poprawa wyglądu sylwetki. Odpowiedni rozkład tkanki tłuszczowej bezpośrednio przekłada się na smukły wygląd naszego ciała. Mimo że liposukcja nie wpływa znacznie na spadek wagi, a na ilość tłuszczu w miejscu poddanemu zabiegowi, końcowy efekt jest widoczny o wiele szybciej, niż miałoby to miejsce w przypadku utraty wagi za pomocą ćwiczeń.

Utrata tkanki tłuszczowej w wyniku zabiegu nie prowadzi bezpośrednio do spadku wagi. Po poddaniu się liposukcji stracimy raczej tyle, ile zostanie z nas usunięte. Dopiero odpowiednio dobrana dieta, wykonywanie zaleceń lekarza i wdrażanie ćwiczeń pozwoli nam zredukować liczbę nadmiernych kilogramów.

Co naprawdę osiągniemy po liposukcji?

Nadmierny spadek wagi nie jest dobrym wyznacznikiem naszego wyglądu, ponieważ efekty utraty zbędnych kilogramów zauważalne są często dopiero po długim czasie. Liposukcja za to natychmiast widocznie poprawia naszą sylwetkę, nawet jeśli nie zauważymy na wadze znacznej różnicy. Zabieg usuwania tkanki tłuszczowej sprawia, że nasze ciało będzie wyglądało lepiej i młodziej. Poprzez liposukcję zmniejszyć się może cellulit, a więc wizualnie zauważymy poprawę napięcia naszej skóry, co samo w sobie ją odmłodzi. Skorzystanie z takiego zabiegu to świetna alternatywa dla długich miesięcy lub nawet lat spędzanych na siłowni. Liposukcja zapewni nam ten sam (o ile nie lepszy) efekt, w o wiele krótszym czasie.