Blog

Jak pielęgnować ciało jesienią?

O skórę należy dbać przez cały rok, jednak jej potrzeby zmieniają się wraz z porami roku – jaka powinna być pielęgnacja jesienią? Gdy temperatura powietrza spada, a słońce nie świeci tak mocno, nastaje czas na zmodyfikowanie sposobów troski o skórę. W jakie kosmetyki na jesień wyposażyć swoją kosmetyczkę, jakie czynności wykonywać, by skóra wciąż wyglądała zdrowo i atrakcyjnie?

Pielęgnacja jesienią – o tych zasadach nie zapominaj!

Chociaż jesienią Słońce nie świeci już tak intensywnie jak w czerwcu czy w lipcu, to wciąż może opalać i powodować oparzenia słoneczne. Nadmierna ekspozycja skóry na Słońce sprzyja powstawaniu zmarszczek, dlatego pielęgnacja jesienią powinna uwzględniać stosowanie kremów z filtrem UV. Druga bardzo ważna zasada to nawilżanie. Aby skóra była miękka, gładka i dobrze wyglądała, trzeba regularnie ją nawilżać balsamami lub kremami o właściwościach odżywiających. W pielęgnacji jesiennej nie powinno zatem zabraknąć kosmetyków nawilżających, chroniących skórę przed odwodnieniem.

Pielęgnacja na jesień dotyczy również złuszczania i oczyszczania skóry. Aby kosmetyki pielęgnacyjne lepiej się wchłaniały, powinniśmy usuwać martwy naskórek. Kolejny krok do pięknej skóry jesienią to oczyszczanie. Pozostałości produktów do makijażu, wydzielające się sebum oraz osiadające na skórze zanieczyszczenia powinny zostać dokładnie usunięte. Tak przygotowana skóra jest gotowa na zabiegi regeneracyjne, które przywrócą jej blask po upalnym lecie. W tym celu warto zastosować mocniejsze kosmetyki, np. olejki, sera, ampułki lub koncentraty.

Nie tylko kosmetyki pielęgnują skórę

Pielęgnacja jesienią dotyczy nie tylko produktów do nakładania na skórę. Niezwykle istotne jest dbanie o swój organizm od wewnątrz. W tym celu warto pić odpowiednią ilość wody dziennie (1,5 l – 2 l), spożywać każdego dnia warzywa, które dostarczą witamin oraz wysypiać się, by organizm mógł się zregenerować. Do pielęgnacji jesiennej można zaliczyć także aktywność fizyczną, spacer po parku czy lesie korzystnie wpłynie na zarówno na wygląd i kondycję fizyczną, jak i na samopoczucie psychiczne.

Jesienna pielęgnacja – pamiętaj o tym!

W okresie nieco zimniejszym nasza skóra wymaga przede wszystkim nawilżenia i odżywienia. Jesienna pielęgnacja powinna zatem opierać się na kosmetykach, które będą głęboko odżywiały naszą skórę i chroniły przed skutkami mrozu. Warto też zdecydować się na nieco mocniejsze złuszczanie, ponieważ słońce jest już lżejsze, a skóra potrzebuje odświeżenia w okresie jesiennym.