Blog

Jesień i zima to najlepszy czas na zaplanowanie operacji plastycznej!

Lato chyli się ku końcowi. W tym roku pogoda była dla nas wyjątkowo łaskawa przez wiele miesięcy. Większość z nas już zakończyła swoje urlopy, starsze dzieci są już w szkole, a Ci którzy chcą w końcu spełnić swoje marzenie i pozbyć się kompleksu – mogą zacząć planować wizytę w gabinecie chirurga plastyka. Choć operacje plastyczne wykonywane są przez cały rok, to dla większości pacjentów, okres jesienno-zimowy najlepszy czas na zaplanowanie operacji plastycznej. Dlaczego właśnie w tym czasie?

Możliwość ukrycia blizn i obrzęków

Jesień, zima i i wczesna wiosna to najlepsze pory na poddanie się operacji plastycznej ze względu na możliwość ukrycia pod płaszczami, golfami, czapkami i obszerniejszymi ubraniami, śladów po operacji. W przypadku większości operacji, po maksymalnie dwóch tygodniach zwykle można wrócić już do obowiązków zawodowych. Po tym czasie jednak, rany, obrzęki i zasinienia mogą być nadal widoczne. Większość z nas doceni możliwość zakrycia się w razie konieczności. Latem ta opcja jest mocno utrudniona.

Szybsze i spokojniejsze gojenie

Upały i wysokie temperatury nie sprzyjają gojeniu się ran i utrudniają ustępowanie obrzęku. Dlatego, jeśli z jakiegoś powodu pacjent chce poddać się operacji latem, powinien przez pierwsze 2 tygodnie przebywać w chłodnym, najlepiej klimatyzowanym pomieszczeniu. Część pacjentów decyduje się na operację latem głównie ze względów praktycznych – możliwości wzięcia urlopu czy wysłania dzieci na kolonie. Jeśli jednak sytuacja nie wymusza na Tobie terminu letniego, lepiej poddać się operacji w chłodnych miesiącach.

Konieczność unikania promieniowania

Właściwie po każdej operacji chirurgicznej, nie należy przez kilka miesięcy wystawiać blizn na słońce. Ekspozycja blizn na promieniowanie może je trwale przebarwić i spowodować ich większą widoczność. Po operacji należy unikać wysokich temperatur, saun, słońca i solarium. Latem, naprawdę trudno całkiem ustrzec się przed promieniowaniem, dlatego jesień i zima pozwolą bliznom na naturalne nabieranie ostatecznego kształtu.

Aby latem cieszyć się efektami

Nie ukrywajmy. Wszelkie mankamenty urody lub figury doskwierają nam szczególnie latem, gdy trzeba odsłonić trochę ciała a intensywne światło obnaża wszystkie mankamenty. Lata zwyczajnie szkoda na siedzenie w mieszkaniu i zajmowanie się rekonwalescencją. Jeśli operacji poddasz się jesienią, zimą, a nawet bardzo wczesną wiosną – latem będziesz mogła już w pełni cieszyć się efektami.

Zimą prowadzimy mniej intensywne życie towarzyskie

Ten argument może być ważny zwłaszcza w przypadku decyzji o poddaniu się operacji twarzy. Zimą zwykle rzadziej wychodzimy i spotykamy się w gronie znajomych. Dzięki zaplanowaniu operacji na jesienno-zimowy czas nie będziesz mieć poczucia, że coś Cię omija. Zima daje możliwość nieco spokojniejszego dochodzenia do siebie.

Jesień i zima to rzeczywiście najpopularniejszy i w większości wypadków, najlepszy czas na zaplanowanie operacji plastycznej. Pamiętaj jednak, że termin powinieneś dostosować przede wszystkim do siebie, uwzględniając szeroko pojęte życie rodzinne i zobowiązania zawodowe. Za chłodniejszymi miesiącami przemawia wiele argumentów, jednak nie ma większych przeciwwskazań do tego, aby operacja odbyła się latem. Przy ścisłym stosowaniu się do wskazań lekarskich, proces dochodzenia do siebie powinien przebiegać równie bezproblemowo, co zimą. Są zabiegi, zwłaszcza z zakresu medycyny estetycznej takie jak niektóre lasery lub peelingi chemiczne, które powinny być wykonywane wyłącznie zimą, ze względu na konieczność ścisłej ochrony skóry przed promieniowaniem UV. Decyzja o terminie konkretnego zabiegu, powinna być za każdym razem indywidualnie przedyskutowana ze specjalistą.

źródła:

http://www.elevatemagazine.com/plastic-surgery/70-cosmetic-enhancement/1868-best-season-for-cosmetic-surgeries.html
https://www.huffingtonpost.com/robert-tornambe-md/plastic-surgery-scheduling_b_1207296.html