Blog

Chirurgia plastyczna na świecie – nowe podejścia

Co kraj, to obyczaj – dlatego chirurgia plastyczna na świecie różni się pod względem trendów, a także sposobów wykonywania zabiegów. Znajomość praktyk w różnych miejscach na świecie pozwala zwrócić uwagę na to, jak odmiennie bywa postrzegane piękno w niektórych częściach naszego globu. Zapraszamy na krótką podróż dookoła świata!

Chirurgia plastyczna na świecie – przede wszystkim zdrowie!

W nowych światowych trendach dot. zabiegów chirurgii plastycznej króluje podejście holistyczne, które uważa za najważniejsze kwestie zdrowia człowieka. Dlatego coraz częściej proponuje się rozwiązania, które opierają się na naturalnym efekcie poprawy w wyglądzie, a także chronią pacjenta przed trudnym okresem rekonwalescencji. Takie zmiany związane są z odejściem od popularnych jeszcze kilkanaście lat temu, zabiegów, które miały na celu uzyskanie nienaturalnych proporcji ciała. 

Indie – wydłużanie i korekta nosa

Indie to pierwszy przystanek na mapie naszej podróży po chirurgii plastycznej na świecie. Najpopularniejszym zabiegiem chirurgii plastycznej w tym obszarze jest niezmiennie od lat korekta nosa. Do nietypowych procedur zalicza się jednak wydłużanie kończyn za pomocą szpilek i ramy Lizarova. Takie zabiegi są bardzo bolesne, a niekiedy również niebezpieczne, jednak wciąż zyskują rzeszę zwolenników. 

Korea Południowa – chirurgia plastyczna na świecie gwarancją sukcesu

W tym kraju zabiegi poprawiające wygląd wciąż cieszą się dużą popularnością. Koreańczycy uważają, że dobry wygląd pomaga w osiągnięciu sukcesu i zrobieniu kariery, co jest wysoko wartościowane w ich kulturze. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest korekta powiek. Wielu Koreańczyków marzy o posiadaniu urody podobnej do Europejczyków, czyli prostym, małym nosie, dużych oczach i szczęce w kształcie litery V. 

Stany Zjednoczone Ameryki – narodziny chirurgii plastycznej

Ameryka Północna (w tym USA) to zdecydowanie miejsce, w którym narodziła się ta gałąź medycyny. Ze względu na zasobność portfeli mieszkańców chirurgia plastyczna na świecie wciąż cieszy się wzrastającą popularnością. Najczęściej wykonywanymi zabiegami są powiększanie piersi i liposukcja. Tuż za nimi plasuje się korekta nosa i powiększanie ust. 

Afryka – tabu przed zamążpójściem

To jeden z najbiedniejszych rejonów na świecie, dlatego na rozwój chirurgii plastycznej ma tutaj wpływ to, co dotrze z Azji i Europy. Najbardziej popularnym zabiegiem jest w tym kraju rekonstrukcja błony dziewiczej. Chcąc uniknąć skandalu, kobiety przed zamążpójściem szukają pomocy w gabinetach medycyny estetycznej. 

Podsumowanie

Chirurgia plastyczna na świecie dynamicznie się rozwija i wciąż można dostrzec wiele zmian w trendach w poszczególnych częściach naszego globu. Tworzy się również szereg możliwości związanych z turystyką medyczną. Jeśli planujesz zabieg poza granicami naszego kraju, sprawdź, kwalifikacje lekarza i poczytaj o zwyczajach panujących w regionie.