Blog

Koreański kanon piękna

Korea Południowa w kosmetyce i urodzie słynie z pewnością z pięknych i bardzo zadbanych kobiet. To stamtąd płyną wszystkie światowe trendy, którymi się inspirują nie tylko zwykłe kobiety, ale i firmy kosmetyczne. Koreański kanon piękna zadziwia na całym świecie. Obecnie powstały całe serie marek kosmetycznych, które opierają swoją pielęgnację na koreańskich zasadach, jak również poradniki, dzięki którym każda kobieta będzie w stanie zachować piękno i młodość na dłużej. Zastanawiamy się dzisiaj, co wpływa na to, że Koreanki wyglądają tak młodo.

Koreański kanon piękna a bardzo dokładny demakijaż

Koreanki skrupulatnie dbają o to, aby każdego wieczora i poranka dokładnie pozbyć się resztek całodziennego makijażu. Procedura rozpoczyna się od nałożenia na makijaż oleju, a następnie używają jeden z trzech produktów myjących na bazie wody. Koreański kanon piękna zakłada, że skóra powinna być przede wszystkim odpowiednio oczyszczona i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. Aby można było stosować na nią niezbędną pielęgnację.

Wielostopniowa pielęgnacja

Pierwszy krok to głębokie oczyszczenie, a drugi natomiast to wieloetapowa pielęgnacja. Koreanki używają nie tylko żeli do mycia twarzy, ale również różnego rodzaju peelingów, maseczek czy serum. Doskonałym sposobem na głęboką pielęgnację jest również emulsja czy hydrolat, który na bazie wody wchłania się w skórę w odpowiednich ilościach, zapewniając dostarczenie najważniejszych składników mineralnych.

Koreański kanon piękna – codzienny masaż

Masaż całego ciała doskonale poprawia krążenie krwi i napięcie skóry. Dodatkowo wpływa również na mięśnie całego ciała i twarzy. Koreanki doskonale to wiedzą, dlatego stosują go dwa razy dziennie. Przy nakładaniu kosmetyków rano i wieczorem wykonują delikatny masaż twarzy, dzięki któremu skóra nie wygląda na zmęczoną, a także lepiej wchłania potrzebne minerały i witaminy.

Ochrona przed UV

Promieniowanie słoneczne ma bardzo wyniszczający wpływ na naszą skórę. Dzieje się tak dlatego, że niszczy ono niektóre warstwy naskórka i sprawia, że skóra nie dostaje odpowiedniej ochrony. Koreański kanon piękna oparty jest w głównej mierze na ochronie przed promieniowaniem UV. Codzienna pielęgnacja nie może odbyć się bez każdorazowego nałożenia kremu z filtrem. Pamiętajmy o tym!

Maski w płachcie

Koreanki kochają takie nawilżenie! Działają one o wiele lepiej, niż klasyczne maski w tubce ze względu na to, że płatki są nasączone składnikami aktywnymi, które lepiej wchłaniają się w skórę, pozostawiając ją bardziej odżywioną i delikatniejszą.