Blog

Zmniejszenie policzków technikami chirurgicznymi

Pulchne policzki nie dla wszystkich są powodem do dumy. W szczególności kobiety pragną ich wyszczuplenia. Z pomocą przychodzi zabieg mający na celu zmniejszenie policzków. Obecnie można tego dokonać na kilka sposobów. 

Zmniejszenie policzków – wskazania do zabiegu

Chirurgiczne zmniejszenie policzków wskazane jest, gdy wygląd naszej twarzy nam przeszkadza. Doskonale sprawdza się w przypadku pełnych policzków, gdzie twarz jest mocno zaokrąglona,  potocznie nazywana pyzatą. Kolejnym wskazaniem jest brak uwidocznionych kości policzkowych, a także posiadanie tzw. policzków chomików. Ponadto wskazaniem do zabiegu jest nasz dyskomfort psychiczny. Jeśli czujemy się źle, to warto zdecydować się na zmianę. Efekty po zabiegu skutecznie poprawiają samopoczucie i podnoszą pewność siebie. 

Zmniejszenie policzków – dostępne zabiegi

Efekt szczupłych policzków można uzyskać na kilka sposobów. Zależne jest to od indywidualnych preferencji pacjentki oraz stopnia problemu. Niestety policzków nie da się wyszczuplić w żaden inny sposób. Nie pomagają na nie ćwiczenia manualne, żadne masaże, a nawet dieta. Kształt twarzy najczęściej zdeterminowany jest genetycznie. 

Buccal fat removal

Jest to zabieg chirurgicznego zmniejszania policzków. Poprzedza go kilka konsultacji, podczas których wykonywane są trójwymiarowe zdjęcia twarzy, a także ustalany jest nowy kształt policzków. Pacjentka ma wpływ na ich ostateczny kształt. Operacja polega na usunięciu tłuszczowych poduszek Bichata. Chirurg wewnątrz jamy ustnej wykonuje niewielkie nacięcia na wysokości zębów trzonowych. Następnie poduszki Bichata są redukowane do wymaganego kształtu i z powrotem zaszywane wchłanialnymi nićmi chirurgicznymi. Pacjentka po operacji nie wymaga hospitalizacji, jedynie przez kilka dni w okolicy policzków może występować obrzęk i lekkie zasinienie. Efektem jest wysmuklenie twarzy i uwidocznienie kości policzkowych. 

Liposukcja policzków

Zmniejszenie policzków tą metodą polega na odessaniu z nich tłuszczu. W czasie zabiegu chirurg wykonuje nacięcia wewnątrz jamy ustnej pomiędzy policzkami i dziąsłami. Tkanka tłuszczowa z tego obrębu zostaje w szybki sposób usunięta, a nacięcia zaszyte. Cały zabieg trwa około 60 minut. Efektem operacji są mniejsze i ładniej zarysowane policzki, jednak liposukcja nie zawsze dobrze spełnia swoją funkcję i czasami trzeba zdecydować się na usunięcie poduszek Bichata. 

Laserowa liposukcja policzków

W tym zabiegu tkanka tłuszczowa zostaje poddana działaniu promieni laserowych, które ją podgrzewają, a w rezultacie „rozpuszczają”. Następnie zostaje ona odessana z okolic policzków za pomocą cienkiej kaniuli i pompy ssącej. Pozostała część płynu jest wydalona na zewnątrz naturalnymi procesami metabolicznymi. Efektem są szczuplejsze policzki, jednak pacjentka nie ma dużej kontroli nad ich finalnym kształtem.