Blog

Zabiegi na jesień – jakie?

Jesień to najlepszy czas na zabiegi i operacje plastyczne. Dni są chłodniejsze, istnieje również mniejsze ryzyko zakażenia ran. Często po takich zabiegach wymagane jest stosowanie odzieży uciskowej, która w porze letniej nie należy do najprzyjemniejszych. Wiele zabiegów wymaga rekonwalescencji, podczas której zaleca się unikanie wysokich temperatur i promieni słonecznych. 

Jesień – zabiegi, które warto wykonać

Operacja plastyczna jesienią skutecznie poprawia humor, a podczas kilku dni rekonwalescencji nic nam nie umyka. W tym czasie warto zdecydować się na powiększanie piersi za pomocą implantów. Czas zaraz po zabiegu nie jest komfortowy. Pacjentka na biuście ma założone opatrunki, wymagające ciaśniejszej bielizny. Zadaniem specjalnego biustonosza jest stabilizacja implantów i zapobieganie ich przemieszczeniu.

Tydzień po operacji stanik musi być cały czas założony. Następnie można go ściągnąć jedynie do prania. Kolejny zabieg, jaki warto wykonać to liposukcja, czyli modelowanie ciała za pomocą tkanki tłuszczowej. Po zabiegu również obowiązkowo należy nosić odzież uciskową, co najmniej przez 3 tygodnie. Latem ciało się poci, puchnie, a cały proces jest nieprzyjemny. Jesienią zaś temperatury są odpowiednie, aby rekonwalescencję przejść we względnie dobrym humorze. Już podczas Sylwestrowej nocy będzie można cieszyć się efektami. 

Lifting twarzy jesienią

Miesiące jesienno-zimowe to fantastyczny czas na wygładzenie skóry i pozbycie się zmarszczek. Sięgając po tradycyjny lifting operacyjny, skóra zostanie odmłodzona, a na imprezie sylwestrowej zabłyśnie. Zabieg polega na naciągnięciu skóry, a następnie jej usunięciu w niewidoczny sposób. Po operacji twarz odzyskuje swój kontur, worki spod oczu znikają, a skóra staje się widocznie wygładzona i bardziej elastyczna. Po zabiegu pacjent pozostaje 48 godzin na obserwacji, a szwy zdejmuje się po tygodniu. Operacje plastyczne jesienią to idealny czas. Na zewnątrz temperatury są umiarkowane, a rekonwalescencja jest lekka i przebiega bez większych komplikacji. Co więcej, jest to najlepszy moment, aby pokazać nową, lepszą wersję siebie. 

Mikrodermabrazja i peelingi chemiczne

Zabiegi złuszczające wymagają unikania promieni słonecznych w okresie rekonwalescencji, dlatego jesień to idealna pora na wykonanie mikrodermabrazji lub peelingów chemicznych. Zabieg polega na mechanicznym usuwaniu martwego, zrogowaciałego naskórka, aż do głębszych warstw skóry. Intensywność zabiegu zależy od potrzeb i wrażliwości skóry pacjenta. Pamiętaj, że w zależności od potrzeb, można wykonać je nie tylko na twarzy, ale również na innych częściach ciała.