Blog

Zabieg chirurgii plastycznej pod choinkę!

Kiedy pierwsze płatki śniegu zaczynają wirować za oknem, a na ulicach pojawiają się ozdoby świetlne, myślimy już tylko o świątecznej choince. A jak choinka, to i prezenty! W artykule przedstawiamy, czy zabieg na prezent świąteczny to dobry pomysł, dla kogo się sprawdzi i, czy warto decydować się na niego w okresie zimowym. Sprawdźcie! Święta tuż, tuż…

Zabieg na prezent świąteczny – dla kogo?

Pamiętaj, że prezent tego rodzaju to delikatna kwestia, dlatego powinieneś być pewny, że taki zabieg będzie odpowiedni dla osoby obdarowanej. Nie zalecamy zakupu zabiegu, jeśli nie znasz dobrze osoby, której chcesz podarować taki prezent. Najlepszym rozwiązaniem będzie uprzednia konsultacja z bliskimi z otoczenia obdarowanej osoby, aby upewnić się, że to rzeczywiście dobry pomysł na prezent. W zależności od wielkości zmian po zabiegu należy zwrócić na to szczególną uwagę. Upewnij się również, że obdarowana nie posiada oczywistych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Czy zabieg na prezent świąteczny to dobry pomysł?

Tak, jeśli masz pewność, że dana osoba ucieszy się z takiego prezentu. Powinieneś też zwrócić uwagę na to, czy obdarowywana nie ma poważnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Pacjent powinien przejść standardową konsultację, na której lekarz oceni, czy podejmuje się operacji. Podczas wywiadu chirurg bierze pod uwagę nie tylko uwarunkowania fizyczne, ale również stan psychiczny pacjenta. Zabieg na prezent świąteczny można jednak nie być właściwie odebrany przez osoby w otoczeniu obdarowanej, dlatego spróbuj wcześniej dowiedzieć się, czy dana osoba jest gotowa na otwartą rozmowę o przyczynie takiej korekty. To ważne, ponieważ powinieneś odpowiednio zadbać o to, aby nie postawić nikogo w krępującej sytuacji.

Zabiegi chirurgii plastycznej zimą – dlaczego warto?

Zima to dobry czas na wykonanie zabiegu chirurgii plastycznej. Większość czasu spędzamy w domu, więc nie musimy martwić się o kwestie związane z negatywnym wpływem czynników atmosferycznych  na rekonwalescencję. Dodatkowo zimą jest mniej słońca, a miejsca po zabiegu nie powinny być wystawiane na działanie promieni UV. Dodatkowo w okresie ferii zimowych łatwiej wziąć urlop, który można poświęcić na solidną rekonwalescencję. Zabieg na prezent świąteczny to zatem świetny pomysł w tym czasie. Przekonaj się!