Blog

Co powinno wydarzyć się podczas konsultacji przed operacją piersi?

Operacje powiększania piersi to jedne z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, wykonywanych każdego roku w Polsce i na świecie. Podejście społeczne do operacyjnego powiększenia piersi znacznie się zmieniło w ostatnich latach. Zabieg nie kojarzy się ze „stworzeniem” plastikowej wersji kobiety. Jest sposobem na poprawienie swojego wyglądu z naturalnym efektem, pasującym do sylwetki i osobowości. Konsultacja przed operacją, to początek całego procesu. Podczas wizyty, jako pacjenci mamy okazję zweryfikować swoje wyobrażenie o operacji, dowiedzieć się u przysłowiowego źródła o ryzyku, korzyściach, zaletach i wadach. Co powinno wydarzyć się podczas konsultacji przed operacją piersi? Na co zwrócić uwagę i o co warto zapytać?

Niepokój, obawy, oczekiwanie to normalne uczucia przed pierwszą wizytą w gabinecie chirurga plastyka. Warto się do tej rozmowy przygotować, bo wiedza jest najlepszym lekarstwem na niepokój i sposobem na podejmowanie decyzji. Postaraj się, aby czas spędzony w gabinecie chirurga plastyka był jak najbardziej optymalny.

Sprawdzenie kompetencji

To bardzo ważny element rozmowy, choć wciąż duża część pacjentów ma opory, aby zapytać chirurga plastyka o kompetencje, certyfikaty i doświadczenie. Pamiętaj o tym, że chodzi tu nie tylko o Twój wizerunek, ale przede wszystkim o Twoje zdrowie. Efektem poddania się w ręce niekompetentnej osoby może kosztować Cię wiele nerwów i zdrowia. To poważna operacja chirurgiczna, a nie wizyta w gabinecie kosmetycznym, dlatego wiedza dotycząca kompetencji chirurga plastyka powinna być dla Ciebie bardzo ważna.

Pytania, pytania, pytania!

podczas konsultacji przed operacją piersiPierwsza wizyta może być dla Ciebie stresująca, dlatego dla swojego własnego komfortu, spisz sobie wszystkie pytania i zagadnienia, o które chciałabyś zapytać. Czasem rozmowa zaczyna toczyć się w innym kierunku, a Ty możesz zwyczajnie zapomnieć o czymś, co nurtowało Cię jeszcze przed wizytą. Nie obawiaj się pytań trudnych lub takich, które wydają Ci się błahe lub nie na miejscu. Będąc na konsultacji, możesz otrzymać rzetelne, poparte wiedzą i doświadczeniem odpowiedzi na Twoje pytania. Może okazać się, że pytanie które wydaje Ci się dziwne, tak naprawdę nurtuje wielu pacjentów. To najlepszy moment na porozmawianie także o potencjalnym ryzyku oraz samopoczuciu i wskazaniach po operacji.

Przymiarki

Podczas konsultacji, będziesz miała okazję zobaczyć namiastkę swoich nowych piersi po operacji. Chirurg może użyć programu do wizualizacji lub przymierzyć implanty do Twojej klatki piersiowej. Warto zrobić sobie zdjęcia i w domu chłodnym okiem spojrzeć na proporcje sylwetki po operacji. Może się okazać, że rozmiar, który sobie wymarzyłaś nie będzie dla ciebie odpowiedni. Wykaż się otwartością na sugestię i postaraj się na siebie spojrzeć obiektywnie. Pamiętaj o tym, że chirurgowi plastykowi także zależy na tym, abyś była jak najbardziej zadowolona z efektów. Słuchaj wskazówek i weź pod uwagę doświadczenie chirurga, które pozwala mu na przewidzenie pewnych sytuacji.

Nie spiesz się z decyzją

Jeśli czujesz, że jesteś zdecydowana – umów się na zabieg. Jednak jeśli jeszcze masz pewne wątpliwości, chcesz skonsultować się z najbliższymi lub zwyczajnie przemyśleć – wróć do domu i prześpij się z tym czego się dowiedziałaś. Nie ma powodu, abyś podejmowała decyzję w pośpiechu. Jest to decyzja, która wiąże się z efektami na bardzo długi czasu. Warto podejść do tematu ze spokojem i podjąć decyzję wówczas, gdy będziesz już gotowa.