Blog

Wymiana implantów piersi

Wiele kobiet przed zdecydowaniem się na zabieg powiększenia biustu, zastanawia się, czy implanty trzeba wymieniać. Renomowane gabinetu chirurgii plastycznej oferują swoim pacjentkom różne rodzaje implantów. Różnią się one materiałem, metodą zakładania, okresem rekonwalescencji oraz koniecznością wymiany. To wiąże się także z dodatkowymi kosztami, z jakich warto sobie zdawać sprawę. W artykule postaraliśmy się przybliżyć temat wymiany implantów.

Co ile lat trzeba wymieniać implanty piersi? 

Zabieg chirurgiczny polegający na powiększaniu piersi zyskał w ostatnich latach dużą popularność. Zbyt mały, obwisły i niesymetryczny biust stał się dla wielu kobiet powodem do kompleksów. Właśnie dlatego tak wiele z nich decyduje się na operację plastyczną, poprawiającą wygląd swoich piersi. Implanty różnią się w zależności od rodzaju wypełnienia oraz kształtu. Jednym z najpopularniejszych pytań, które padają w gabinecie medycyny estetycznej, jeszcze przed zdecydowaniem się na zabieg, jest kwestia konieczności wymiany implantów. 

Na rynku jest już wiele różnorodnych protez piersiowych, a część z nich posiada już dożywotnią gwarancję od producenta. To oznacza, że jeżeli kobieta samodzielnie nie zdecyduje się na wymianę, to nie musi tego robić. Tego typu implanty muszą mieć odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają, że produkt spełnia najwyższe standardy i normy jakości. Zdecydowana większość implantów posiada obecnie 10-letnią gwarancję. Po tym czasie pacjentka powinna ponownie zgłosić się do kliniki i wymienić protezy na nowe. Wynika to nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim ze kwestii bezpieczeństwa. Z tego powodu pacjentka powinna być pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego i pilnować terminów wymiany implantów piersi.

Dlaczego kobiety wymieniają implanty?

Powodów jest oczywiście wiele, jednak do najpopularniejszych należy chęć ponownego powiększenia rozmiaru piersi oraz chęć zmiany lub korekty kształtu. Jednocześnie lekarze zaznaczają, że może się zdarzyć niebezpieczna sytuacja taka jak pęknięcie implantu. W przypadku czucia bólu czy obserwacji obrzęku w okolicy piersi należy bezwzględnie zgłosić się na konsultację i zabieg. Aby zachować bezpieczeństwo, wymiana implantów piersi powinna się odbywać według wskazań producenta.

Implanty biustu – od czego zależy ich wybór?

Wybór odpowiednich implantów piersiowych to bardzo ważna decyzja na drodze do wymarzonego kształtu i rozmiaru biustu. W momencie wybierania odpowiedniej wielkości i rozmiaru pomocny jest system komputerowy oraz specjalny biustonosz z wybranymi wkładkami.