Blog

Wygląd piersi po operacji plastycznej, a waga

Wygląd piersi po operacji plastycznej zależy od wielu czynników, lecz jednym z najważniejszych jest waga. Dla wielu kobiet utrzymanie stałej masy ciała jest niemałym wyzwaniem, ponieważ wymaga wielu wyrzeczeń oraz samodyscypliny. Niezależnie od tego, czy jest to nagły przyrost, czy utrata kilku kilogramów, efekt będzie mocno widoczny.   

Co wpływa na wygląd piersi po wykonanym zabiegu powiększania ?

Można wyróżnić wiele czynników, które wpływają na efekt zabiegu powiększania piersi. Do najważniejszych specjaliści zaliczają: 

  • zaburzenia rozwojowe gruczołów piersiowych,
  • ilość i jakość tkanek otaczających piersi,
  • budowa klatki piersiowej (w tym ukształtowanie żeber oraz mostka i budowa mięśni),
  • dobór implantu,
  • wybór techniki operacyjnej. 

Przed operacją należy skonsultować się z lekarzem. Specjalista pomoże wybrać najlepszą metodę do potrzeb klientki oraz wyjaśni, co będzie miało wpływ na efekt końcowy po zabiegu.  

Czy wiek, waga oraz stan skóry odgrywają ważną rolę w wyglądzie piersi?

Przygotowując się do operacji, należy wziąć pod uwagę stan skóry. Wraz z wiekiem elastyczność i sprężystość skóry się zmieniają, co wpływa na dobór techniki. Warto zaznaczyć, że skóra stanowi tylko pokrycie tkanek gruczołu piersiowego. Podczas zabiegu powiększania piersi bardzo ważna jest ilość tkanek otaczających. Zarówno ich nadmiar, jak i niedobór, jest niekorzystny, ponieważ to one wpływają na widoczność implantu, marszczenia oraz jego większą wyczuwalność.

Również spadki wagi mają niekorzystny wpływ na wygląd piersi. Pomimo tego, że sam implant oraz uzyskana wielkość biustu się nie zmienia to deformacji ulega ciało pacjentki. Skóra w wyniku znaczących zmian wagi opada i zwisa, zmieniając przy tym wygląd biustu. Właśnie z tego powodu chirurg powinien szczegółowo przeanalizować stan pacjentki, aby jak najlepiej dobrać wszystkie parametry do jej potrzeb. 

Kiedy powiększyć biust – przed czy po odchudzaniu?

W chirurgii plastycznej w pierwszej kolejności zaleca się uzyskać docelową masę ciała, utrzymując ją co najmniej przez kilka miesięcy. Dopiero po upływie tego czasu warto poddać się operacji plastycznej korekty biustu implantami. Spadek masy ciała po operacji piersi może spowodować, że implanty będą wyczuwalne oraz widoczne. Dlatego wygląd biustu po nagłej i szybkiej redukcji wagi może się znacząco zmienić.

Chirurg ma za zadanie dobrać odpowiedni rozmiar implantów piersi, które będą najlepsze dla konkretnej pacjentki. Warto jednak pamiętać, że wyniku naturalnych zmian kształtu ciała, efekt po zabiegu również może się zmieniać w czasie. Z tego powodu warto być pod stałą opieką lekarską.