Blog

Powiększanie piersi z podniesieniem – kiedy?

Medycyna estetyczna w zakresie korekcji piersi cały czas się rozwija. Nic dziwnego. W końcu różnorodne zabiegi dotyczące biustu są tymi najczęściej przeprowadzanymi. Powiększanie piersi z podniesieniem stosuje się celem uniesienia, ujędrnienia i zwiększenia rozmiaru biustu. 

Korzyści wynikające z zabiegu powiększenia piersi z podniesieniem

Efekty są wieloletnie i przynoszą dużą satysfakcję kobietom. Po operacji piersi są widocznie większe i podniesione. Odzyskują swój naturalny kształt. Powiększanie piersi z podniesieniem zwiększa samoocenę kobiet i wpływa na różne aspekty ich życia. Dzięki niemu kobiety pozbywają się zbędnych kompleksów i cieszą utraconą pewnością siebie. Pierwsze widoczne efekty pojawiają się po około 4 tygodniach od operacji, jednak dopiero po 3 miesiącach można je dokładnie oceniać. Należy jednak pamiętać, że zabieg nie zatrzymuje naturalnego starzenia się piersi. Na uzyskany kształt biustu mogą mieć wpływ duże zmiany masy ciała, ciąża i problemy hormonalne. 

Powiększanie piersi z podniesieniem – zalecenia

Zabieg powiększania piersi z podniesieniem zaleca się gdy samo ich zwiększanie nie wystarczy. Najczęściej na operację decydują się kobiety, których biust po ciąży utracił elastyczność. Skutkuje to obwisłymi piersiami, a więc samo wszczepienie implantu nie wystarczy. Operacja pozwala na przywrócenie biustu do jego naturalnego położenia. Kolejnym zaleceniem do przeprowadzenia zabiegu jest zanik tkanki gruczołu piersiowego, na skutek czego u kobiet występuje obwisły biust. Zmiany te najczęściej zachodzą po okresie karmienia piersią dziecka. Operacja rekomendowana jest kobietom, które z powodów genetycznych mają naturalnie opadnięte małe piersi. Powiększanie biustu z podniesieniem skutecznie wyeliminuje ten problem. Kolejnym wskazaniem do operacji jest zwiotczała skóra na piersiach. Zabieg sprawi, że biust zostanie podciągnięty, a skóra stanie się jędrniejsza. 

Przeciwwskazania do zabiegu

Powiększanie piersi z podniesieniem odradzane jest kobietom, które mają przyszłościowe plany macierzyńskie. Niestety, ale zmiany hormonalne, poród i karmienie piersią mogą negatywnie wpłynąć na efekty uzyskane dzięki zabiegowi. W takim przypadku operacje należy wykonać w późniejszym terminie. Dodatkowo podstawowymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: 

  • choroby nowotworowe i przyjmowanie chemioterapii, 
  • zakażenia w obrębie biustu, 
  • zaburzenia wytwarzania tkanki łącznej, 
  • problem z krzepliwością krwi,
  • wszystkie choroby układu krążenia, 
  • ciążą i okres karmienia piersią, 

Po zabiegu kobieta musi zostać 1-2 doby na obserwacji. Operacja jest bezpieczna, a skutki uboczne niemal nigdy nie występują.