Blog

Wieloetapowa pielęgnacja skóry – dla kogo?

Od pewnego czasu w świecie kosmetyków pielęgnacyjnych wieloetapowa pielęgnacja skóry wciąż uważana jest za jedną z najlepszych metod dbałości o swoją cerę. Jakie są jej efekty? Jak po kolei stosować określone kroki pielęgnacji i czy rzeczywiście sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju skóry? Podpowiadamy w artykule!

Wieloetapowa pielęgnacja skóry – na czym polega?

Idea pielęgnacji składającej się z wielu etapów przyszła do nas ze wschodu, a konkretnie w Korei. Bestsellerowa książka autorstwa Charlotte Cho pt. Sekrety urody Koreanek wniosła do zachodniego modelu pielęgnacji wiele nowości, które na nowo napisały standardy branży kosmetycznej. Fenomen książki przedstawia ideę less is more, kładąc nacisk przede wszystkim na odpowiednie oczyszczanie i pielęgnację cery, a nie na tworzenie mocnych makijaży. 

Koreanki nie tylko poświęcają pielęgnacji więcej uwagi, ale również stosują kosmetyki wysokiej jakości dopasowane do rodzaju cery, jaką posiadają. Wieloetapowa pielęgnacja skóry składa się z 10 kroków, które należy powtarzać codziennie dwa razy dziennie rano i wieczorem. Poszczególne kroki można dostosować do własnych preferencji, ponieważ nie zawsze należy stosować wszystkie 10 kroków. 

Jak przebiega koreańska pielęgnacja?

To, co jest najważniejsze w takiej pielęgnacji, to przede wszystkim etap oczyszczania, tonizowania i pielęgnacji. Oczyszczanie najczęściej stosuje się dwuetapowo, stosując olej myjący, a następnie kosmetyk na bazie wody, np. żel do mycia twarzy. Potem następuje tonizowanie, do którego stosujemy tonik, co pozwala na wyrównanie pH skóry, aby była w stanie przyjąć cenne składniki odżywcze w kosmetykach pielęgnacyjnych. Na tym etapie warto też zastosować esencję. Po tonizowaniu przychodzi czas na pielęgnację właściwą, stosując kremy odżywcze, serum, oleje czy maski do twarzy. Wszystkie kroki są bardzo ważne, aby wieloetapowa pielęgnacja skóry przyniosła zamierzone efekty.

Czy wieloetapowa pielęgnacja skóry jest dla każdego?

Koreanki uważają, że zdecydowanie tak! Z dobrodziejstw takiej pielęgnacji mogą korzystać zarówno posiadaczki suchej cery, jak i przetłuszczającej się. W obu przypadkach ważne jest dobranie odpowiednich kosmetyków, które będą wpływać na utrzymywanie równowagi w skórze. Wieloetapowa pielęgnacja skóry może się wydawać bardzo skomplikowana i czasochłonna na pierwszy rzut oka, jednak jeśli dostosujemy ją do własnych preferencji z pewnością stanie się częścią naszej porannej i wieczornej rutyny. A efekty? Niesamowite!