Blog

Przygotowanie skóry na zimę – od czego zacząć?

Zima to wyjątkowo trudna pora roku – również dla naszej skóry. Musi ona zmagać się z diametralnymi zmianami temperaturowymi na zewnątrz i w pomieszczeniach, przy czym na dworze panuje na ogół wysoka wilgotność, w budynkach zaś powietrze jest suche ze względu na centralne ogrzewanie. Dlatego też przygotowanie skóry na zimę jest tak bardzo ważne. Poniżej przedstawimy Ci kilka zasad, którymi powinieneś się kierować, planując swoją pielęgnację na zimowe miesiące.

Zmiana kremu

By nasza skóra mogła dobrze radzić sobie z trudnymi warunkami, warto jej w tym pomóc, wybierając krem odpowiedni na ten trudny okres. Powinien on zawierać NNKT, ceramidy, pantenol i alantoinę, a także kwas hialuronowy czy ekstrakt z rumianku. W czasie przygotowania skóry na zimę często zapominamy o ochronie skóry przed słońcem, co niestety jest błędem. Promienie słoneczne odbijające się od śniegu są równie szkodliwe jak w miesiącach letnich. Z tego powodu również zimą powinieneś pamiętać o codziennym używaniu kremu z filtrem UV.

Dbanie o ciało

Choć nakładanie balsamu jest codziennym rytuałem wielu z nas, w przygotowaniu skóry na zimę krok ten jest szczególnie ważny. Po wyjściu spod prysznica nasza skóra jest najbardziej podatna na wysuszenie, więc należy jak najszybciej nałożyć na nią nawilżający kosmetyk. W okresie zimowym codzienny balsam możesz zastąpić tłustym masłem do ciała bądź olejkiem.

Dbanie o dłonie

Przygotowanie skóry do zimy nie kończy się jednak na dbaniu o cerę. Nasze dłonie również narażone są na działanie wysokich temperatur, przesuszenia i odmrożenia. Nie powinniśmy więc zapominać o używaniu nawilżającego kremu do rąk oraz oczywiście o zakładaniu rękawiczek, nawet wtedy, gdy wychodzimy z domu jedynie na krótki spacer. Często jednak te proste kroki nie wystarczają i należy pomóc naszej skórze dłoni w regeneracji. Warto więc raz w tygodniu nałożyć maseczkę nawilżającą, którą bez problemu kupisz w każdej drogerii lub też przygotujesz samodzielnie w domu.

Dbanie o usta

Skóra warg nie ma w sobie gruczołów łojowych, dlatego też jest najbardziej narażona na wysuszenie, zwłaszcza w okresie zimowym. Z tego powodu nie powinieneś zapominać o codziennym używaniu balsamów nawilżających czy błyszczyków. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy przebywasz na świeżym powietrzu, choć kosmetyk powinieneś nałożyć również na noc, kiedy skóra najintensywniej się regeneruje. Warto również raz na jakiś czas użyć specjalnego peelingu do ust, który złuszczy suchy naskórek i sprawi, że twoje wargi pozostaną gładkie.