Blog

Sposoby na ujędrnianie skóry

Proces starzenia się organizmu oraz prowadzony przez nas tryb życia mają szczególne znaczenie w wyglądzie naszej skóry. Każdemu z nas zależy, by przez jak najdłuższy czas zachować elastyczną oraz jędrną skórę. Najbardziej skutecznymi metodami będą oczywiście serie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, jednak ujędrnianie skóry, to również proces, który da się wypracować, stosując domowe metody. 

Skuteczna zmiana temperatury 

Warto wyrobić sobie nawyk naprzemiennego polewania ciała raz ciepłą, a raz zimną wodą. Metoda taka świetnie poprawia krążenie, dzięki czemu nasza skóra staje się bardziej napięta. Dodatkowo, w ujędrnianiu skóry pomagają również zabiegi z zastosowaniem szorstkiej szczotki lub gąbki, a przy tym wykonywanie energicznym masaży miejsc, które mogą być problematyczne. 

Dwa razy w tygodniu można zafundować sobie peeling kawowy domowej roboty.Jego wykonanie jest bardzo proste. Zaparzamy mocną kawę, odcedzamy, a do fusów dodajemy odrobinę oliwki dla niemowląt lub oliwy z oliwek oraz szczyptę cynamonu. Skład preparatu możemy modyfikować – dodając na przykład olejek z orzechów macadamia. Jednak najprostszy z peelingów na skuteczne ujędrnianie skóry, to peeling solny. Do garści soli dodajemy łyżkę oliwy, mieszamy, wmasowujemy we wszystkie partie ciała i spłukujemy silnym strumieniem wody. Po peelingu wklepujemy w ciało balsam ujędrniający.

Jędrna skóra w kąpieli

Aby odpowiednio ujędrnić skórę w czasie kąpieli, będziemy potrzebować po garści igliwia z sosny, świerku oraz modrzewia. Igliwie zalewamy 2 litrami wody i zagotowujemy. Po zagotowaniu zmniejszamy nieco gaz, przykrywamy i podgotowujemy przez około 10 minut. Całość odcedzamy i wlewamy do wanny. Tego typu kąpiel najlepiej wykonywać 2 razy w tygodniu. Efekty można zauważyć już po około miesiącu. 

Ruch dobry na wszystko

Bez dwóch zdań! By zachować jędrną skórę, warto zadać o odpowiednią dawką ćwiczeń fizycznych. W zależności od upodobań, można zdecydować się na basen, siłownię, bieganie lub ćwiczenia w domu wraz z filmikiem instruktażowym. Pamiętajmy jednak, by skutecznie zwiększać intensywność ćwiczeń, a przy tym rygorystycznie przestrzegać regularności treningów. 

Ujędrnianie skóry od środka

Nasza dieta ma również znamienny wpływ na skuteczne ujędrnianie skóry. Dlatego też zadbajmy, by w naszym jadłospisie nie zabrakło orzechów, ryb, roślin strączkowych, kasz, pełnoziarnistego pieczywa, owoców, takich jak pomarańcza czy kiwi oraz warzyw, do których zalicza się dynia, brokuły czy papryka. Aby zachować jędrną skórę na dłużej warto również zrezygnować z picia kawy i alkoholu. W zamian za to, wypijmy zieloną herbatę czy wodę niegazowaną. Skóra dobrze oddaje bowiem kondycję całego naszego organizmu.

Body wrapping

To jeden z najpopularniejszych zabiegów, o którym ostatnio mowa w ramach sposobów na ujędrnianie skóry. Bez przeszkody wykonamy go również we własnej łazience. Zaczynamy od peelingu całego ciała, tak, aby usunąć martwy naskórek. Następnie osuszamy skórę i wmasowujemy w nią balsam lub masło ujędrniające. Następnie zawijamy problematyczne części ciała w folię spożywczą i kładziemy się pod kołdrę na około 45 minut. Po upływie tego czasu zdejmujemy folię i bierzemy prysznic.

Ujędrnianie skóry – podsumowanie

Jędrna skóra na długo to marzenie każdej kobiety. Dzięki kondycji skóry, mamy możliwość zbadania również całego organizmu. Najbardziej skuteczne metody ujędrniania skóry, to zabiegi z wykorzystaniem mezoterapii czy dermabrazji. Pozwalają na uzyskanie bardzo trwałego, ale jednocześnie delikatnego i naturalnego efektu. Ujędrnianie skóry to jednak proces, który wymaga uwagi i zaangażowania. Pozwól sobie na odpowiednie zadbanie o swoje ciało.