Blog

Skóra latem – jak zadbać o prawidłową pielęgnację?  

Letnie słońce jest niezwykle kuszące i sprawia, że wiele osób decyduje się na odpoczynek nad morzem lub jeziorem. Jednak nawet przy braku wyraźnych upałów długie wystawienie na promienie słoneczne może być niebezpieczne dla naszego zdrowia, w tym także i skóry. Jeśli nie zadbamy o pielęgnację i ochronę, może dojść do podrażnienia, a nawet poparzenia. W tym celu warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki oraz przygotować się na letni sezon. Podpowiadamy, jak najlepiej zadbać o skórę latem!

Bezpieczna skóra latem – zadbaj o nawodnienie

Nasze ciało składa się w większości z wody, której ubytek jest szczególnie dostrzegalny w okresie letnim. Intensywne pocenie sprawia, że organizm bardzo łatwo traci cenną wodę, która odpowiada między innymi za jędrność naskórka. Właśnie dlatego pielęgnacja skóry latem powinna zaczynać się od odpowiedniego nawodnienia. W rezultacie otrzymamy gładką, jędrną i przyjemną w dotyku skórę. Latem można poprawiać stan nawodnienia nie tylko poprzez picie wody, ale również i poprzez stosowanie kosmetyków o właściwościach nawilżających. Połączenie tych dwóch sposóbów da z pewnością zadowalające efekty!

Pamiętaj o skutecznej ochronie skóry latem

Właściwa ochrona skóry jest możliwa dzięki stosowaniu kremów i maseczek ujędrniających. Niezwykle istotne jest sięgnięcie po odpowiednie filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczą skórę przed starzeniem się. Skóra latem skorzysta przede wszystkim na kremach z filtrem powyżej SPF30. Co więcej, promienie słoneczne są niebezpieczne nawet wtedy, gdy nie wyjeżdżamy na wakacje. Krem z filtrem powinien nam towarzyszyć w pracy, w domu, na zakupach, nie tylko podczas wyraźnej ekspozycji skóry na światło słoneczne.

Pielęgnacja skóry latem – jakie wybrać kosmetyki do twarzy?

Nasza skóra latem wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków, dostosowanych do pory roku. Choć na pierwszym miejscu powinny stać kosmetyki nawilżające, równie ważne jest oczyszczanie cery za pomocą płynu do demakijażu. Podczas stosowania odpowiednio dobranych preparatów należy unikać tarcia i naciągania skóry. Zamiast tego postawmy na delikatne masowanie twarzy. Jest to szczególnie istotne, gdyż latem nasze gruczoły łojowe pracują zdecydowanie intensywniej, a pielęgnacja skóry latem ma na celu oczyszczenie jej z warstwy przyciągającej dodatkowe zanieczyszczenia. Eksperci zalecają, aby nie rezygnować ze stosowania peelingów, które sprawią, że pielęgnacja skóry latem przyniesie jeszcze lepsze efekty. Warto jednak postawić na te łagodniejsze, enzymatyczne.

Pielęgnacja skóry latem za pomocą odżywek

Skóra latem domaga się nie tylko nawilżenia, ale i odżywienia. Do całego ciała warto stosować odpowiednie balsamy i kremy, które dodatkowo zapobiegają nadmiernemu przesuszeniu skóry. Nawodnienie organizmu warto uzupełnić więc o stosowanie kosmetyków z mocznikiem, kwasem hialuronowym oraz d-pantenolem. Warto sięgnąć po naturalne oleje np. z awokado.