Blog

Skóra na lato – przygotowanie

Zima, wiatr i zmienne temperatury często pozostawiają naszą skórę w opłakanym stanie – szarą i przesuszoną. Skóra na lato powinna być odpowiednio przygotowana na wysokie temperatury. Wiosna to idealny czas na poprawienie kondycji skóry po zimie, a także wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji przed miesiącami wakacyjnymi. Od czego zacząć?

Nawilżenie to podstawa

Po okresie zimowym powinniśmy zadbać o regenerację skóry i zacząć ją odpowiednio nawilżać. Codzienne stosowanie kremów nawilżających pozwoli odbudować warstwę hydrolipidową naskórka, która stanowi naturalną barierę przed wysuszeniem. A przecież w wakacje nietrudno je sobie zafundować.

Nawilżanie to także odpowiednia ilość wody, dlatego należy zwiększyć jej spożywanie. Z kolei powinno się unikać alkoholu, który odwadnia organizm.

Preparaty z kwasem hialuronowym będą sprzymierzeńcami skóry, nie tylko w postaci kremów, ale także maseczek i serum. Również kosmetyki mające w składzie D-Pantenol będą miały dobry wpływ na nasze ciało. Zadbają o regenerację i złagodzą ewentualne podrażnienia.

Kremy z filtrami UV

Chociaż nasza skóra cały rok narażona jest na szkodliwe promieniowanie UV, to właśnie w wakacje ma ono na nas największy wpływ. Dlatego wychodzenie z domu koniecznie wiąże się ze stosowaniem preparatów chroniących skórę przed jego zgubnym działaniem. Przygotowanie skóry na lato za pomocą kremów z filtrem powinno odbywać się już wiosną. Najlepiej działać w myśl zasady ‘lepiej zapobiegać, niż leczyć’.

Nawet jeśli zależy nam na tym, by się opalić, unikanie kremów z filtrem UV nie jest warte ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić w momencie poparzenia słonecznego. Ich stosowanie także pozwoli nam się opalić – w zdrowszy i z pewnością bardziej estetyczny sposób.

Idealna skóra na lato – oczyszczanie

Ważnym aspektem przygotowania skóry na lato jest jej oczyszczanie. Raz w tygodniu powinniśmy wykonywać peeling, który pozwoli nam się pozbyć martwego naskórka i zapewni lepsze wchłanianie substancji zawartych w produktach nawilżających.

Osoby mające tłustą lub mieszaną cerę muszą poświęcić więcej uwagi oczyszczaniu twarzy, latem bowiem gruczoły łojowe pracują o wiele intensywniej. By uniknąć powstawania nieestetycznych wyprysków i zaskórników, warto sięgać po maseczki z zieloną glinką, które nie tylko wchłoną nadmiar sebum, ale dodatkowo ukoją i zregenerują skórę twarzy.

Powyższe sposoby przygotowania skóry na lato nie są skomplikowane, za to zagwarantują nam jej piękny, zdrowy wygląd i pomogą ją utrzymać w świetnej kondycji.