Blog

Masaże relaksacyjne nie tylko poprawiają samopoczucie

Masaż relaksacyjny z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki szerokiej dostępności, możemy w tym momencie korzystać z wielu rodzajów tej formy odpoczynku i relaksacji. Warto również pamiętać, że masaże tego rodzaju mają podobne działanie jak rehabilitacja, czyli obejmują nie tylko sferę psychosomatyczną, ale również i fizyczną naszego organizmu, dzięki czemu pozytywnie wpływają na wygląd naszego ciała.

Masaż relaksacyjny – na czym polega?

Ten rodzaj masażu polega w głównej mierze na wykonywaniu powolnych oraz rytmicznych ruchów, łącząc przy tym techniki głaskania, rozcierania, ugniatania i oklepywania. Masaż relaksacyjny dzieli się na wiele rodzajów, w zależności od zamierzonego efektu. Może być on wykonywany w połączeniu z olejkami aromatycznymi, miodem czy gorącymi, wulkanicznymi kamieniami. Dla najlepszych efektów relaksacyjnych podczas samego masażu warto również zadbać o dobrą atmosferę, czyli świeczki zapachowe czy delikatną, spokojną muzykę.

Lepsze samopoczucie

Odpowiednio wykonana relaksacja sprzyja obniżeniu poziomu stresu. Dzięki temu będziemy bardziej pozytywnie nastawieni do życia, zrelaksowani, a przy tym pełni energii. Po każdym masażu w pacjenta wstępują siły witalne, dzięki czemu zaczyna się lepiej czuć. Rehabilitacja tego typu to idealne rozwiązanie dla osób przemęczonych oraz przepracowanych, którzy często zmagają się z bezsennością. Pozytywnie oddziałuje on również na zdrowie oraz kondycję, ponieważ leczy bóle, przyśpiesza przemianę materii, jak i likwiduje napięcie mięśniowe.

Czas na relaks

Odpoczynek tego rodzaju to przede wszystkim świetna okazja do zrelaksowania ciała i umysłu. Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny usunie z mięśni całe napięcie. Sprawi to, że z naszego ciała zostaną usunięte wszystkie niewygodne skurcze, które zostały spowodowane nerwami. Dzięki temu będziemy mogli się odpowiednio zrelaksować oraz wyciszyć. Masaż relaksacyjny sprawia, że nasze ciało odpoczywa, więc zyskujemy również pokłady dodatkowej energii na dalszą część popołudnia czy wieczoru.

Pozbądź się zbędnych kilogramów

Kolejną zaletą masażu relaksacyjnego jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, co ma bardzo pozytywny wpływ na poprawę wyglądu sylwetki osoby masowanej. Podczas masażu relaksacyjnego pobudza się również układ krwionośny oraz limfatyczny, przez co szybciej pozbywamy się toksyn, ujędrniamy, jak i uelastyczniamy skórę czy wzmacniamy odporność. Dodatkowo, masaż wpływa również na eliminację pajączków oraz cellulitu.

Polepsz krążenie

Podczas masażu relaksacyjnego pobudza się układ krążenia, przez co krew zaczyna szybciej krążyć docierając do poszczególnych organów. Jednocześnie obniża się również ciśnienie krwi, a serce zaczyna bić wolniej. Dzięki temu nasz organizm odpowiednio się wycisza oraz uspokaja, co niebywale dobrze wpływa na jego funkcjonowanie.

Lepsze działanie układu immunologicznego

Dzięki masażowi relaksacyjnemu zostaje pobudzony system immunologiczny, co sprawia, że czemu jesteśmy bardziej odporni na choroby. Sprawia to, że czujemy się również bardziej zdrowo i mniej chorujemy.

Piękne ciało

Oprócz wszystkich powyższych dobrodziejstw, masaż relaksacyjny wpływa również na wygląd naszego ciała. Odpowiednio poprawia jego elastyczność oraz koloryt. Usprawnia także krążenie krwi oraz limfy, dzięki czemu zmniejsza ilość cellulitu. Dzięki aromatycznym olejkom, masaż relaksacyjny wpływa również na poprawę jędrności oraz delikatności skóry.

Podsumowanie

Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny spowoduje rozluźnienie się wszystkich mięśni do tego stopnia, że trudno będzie ci zapanować nad własnym ciałem. Ważne jest, aby po masażu tego rodzaju nie planować intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz nie wracać do zadań, które wymagają prawidłowej koncentracji czy powodują wzrost poziomu stresu.