Blog

Rekonwalescencja po liftingu w 4 krokach

Po operacji wiedza o tym, jak powinna przebiegać rekonwalescencja po liftingu jest kluczem do ogólnego sukcesu. Twój chirurg powinien szczegółowo wyjaśnić różne etapy powrotu do zdrowia przed zabiegiem, aby pomóc ci zarządzać oczekiwaniami i leczyć szybko i prawidłowo. Przedstawiamy cztery kroki, dzięki którym szybko wrócisz do zdrowia po zabiegu.

Krok 1: 1-7 dni – Odpoczynek

Chociaż ważne jest, aby zachować spokój podczas pierwszych siedmiu dni powrotu do zdrowia, wszelkie dodatkowe zmęczenie czy nudności, które wystąpią w ciągu tygodnia, prawdopodobnie będą spowodowane stosowaniem leków przeciwbólowych zamiast samego liftingu. Chociaż Twój obrzęk lub siniak powinien utrzymać się trzy lub cztery dni po operacji, istnieje prawdopodobieństwo, że poczujesz się wystarczająco dobrze, aby wstać i poruszać się po domu już jeden lub dwa dni po operacji.

Zgodnie z harmonogramem rekonwalescencji po liftingu i zgodnie z instrukcjami możesz skutecznie kontrolować każdą sztywność / ból w szyi, uszach lub twarzy, dzięki czemu możesz wykonywać mało wymagające czynności, takie jak lekkie prace domowe. Ważne jest poruszanie ciałem i krążenie, ponieważ pomoże ono szybciej wrócić do zdrowia.

Krok 2: 7-14 dni – Lepsze samopoczucie i postęp

To zupełnie normalne, że w drugim tygodniu po wyzdrowieniu widać trochę siniaków lub obrzęków po jednej lub obu stronach twarzy i szyi, wokół oczu lub nawet za uszami. Niektórzy pacjenci zgłaszają dziwne odczucia z powodu obrzęku lub zasinienia – jest to również normalne. Na tym etapie rekonwalescencji po liftingu powinnaś być spokojna i unikać ciężkiej lub uciążliwej aktywności fizycznej – ale to nie znaczy, że cały dzień pozostajesz w łóżku. Chociaż może nie chcesz być jeszcze widziana w pracy, na siłowni lub podczas imprezy publicznej, zachęcamy Cię do wykonywania lekkich czynności, takich jak chodzenie, aby zachować energię.

Rekonwalescencja po liftingu – Krok 3: 15-30 dni – Powrót do gry

W 3. i 4. tygodniu rekonwalescencji po liftingu twoje nacięcia zaczną się poprawiać. Prawdopodobnie były pękate i pomarszczone, gdy szwy lub zszywki były jeszcze na miejscu, a teraz zaczną się uspokajać. Chociaż większość pacjentów jest gotowa na wizytę w pracy dwa lub trzy tygodnie po operacji, nadal możesz mieć obrzęk w izolowanych obszarach lub wyglądać trochę ciasno. Jest to normalne i z czasem ulegnie poprawie. Proces gojenia różni się w zależności od pacjenta. Będziesz wyglądać i czuć się znacznie lepiej trzy tygodnie po liftingu – wystarczająco dobry, aby powrócić do wielu czynności, takich jak praca i ćwiczenia, o ile nie są zbyt uciążliwe lub stwarzają ryzyko obrażeń.

Krok 4: 30 dni i później – Linia mety

Chociaż „powrót do zdrowia” – tj. czas potrzebny na powrót do względnie normalnej rutyny po liftingu twarzy – wynosi około dwóch tygodni, czas potrzebny na cały pozostały obrzęk, zasinienie i zmiany czucia skóry to cały rok. Pamiętaj, że prawdopodobnie jako jedyna zauważysz najbardziej subtelne skutki uboczne liftingu; po około trzech tygodniach trudno będzie komukolwiek powiedzieć, że poddałaś się zabiegowi.