Blog

Jak pielęgnować skórę po liftingu twarzy?

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej wciąż są bardzo popularne. Pomimo rozwoju medycyny estetycznej, pacjentki wciąż cenią sobie tradycyjny lifting twarzy, bo rezultaty są trwalsze i najczęściej bardziej efektowne. Lifting twarzy, czoła lub powiek, to zabiegi dające bardzo wyraźnie odmładzający i trwały efekt. Musimy pamiętać jednak, że nawet przy najlepszych efektach, skóra nie przestaje się starzeć a czas dla niej nie zatrzymuje się w miejscu. Aby utrzymać jak najlepsze efekty po liftingu twarzy, warto trzymać się kilku zasad.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Wiadomo już, że promieniowanie UV to największy winowajca przedwczesnego starzenia się skóry. Poddanie się zabiegowi liftingu twarzy nie zatrzyma tego procesu. Jeśli chcesz uzyskać „muśnięty słońcem” odcień na twarzy, zastosuj szereg odpowiednich kosmetyków. Pamiętaj, aby nawet zimą stosować krem z filtrem, a latem, podczas kąpieli słonecznych i w czasie największego nasłonecznienia, powtarzać smarowanie kremem co 2 godziny i stosować wysokie factory, takie jak SPF 50. Unikanie promieniowania i stosowanie filtrów, pozwoli Ci dłużej cieszyć się efektami zabiegu. Ponadto, pamiętaj, że promieniowanie ma ogromny wpływ na powstawanie raka skóry. Powodów, aby chronić skórę przed słońcem jest naprawdę sporo. Niech poddanie się liftingowi twarzy, będzie dla Ciebie dodatkową motywacją.

Porzuć złe nawyki…

Nasz styl życia, zamiłowanie do używek lub niezdrowego jedzenia, najczęściej widoczne jest na twarzy i w sylwetce. Palenie papierosów przynosi wiele negatywnych efektów dla zdrowia. Jednym z nich jest szybsze powstawanie zmarszczek i poszarzały odcień cery. Nadużywanie alkoholu oraz zła dieta złożona z dużej ilości tłuszczów zwierzęcych, węglowodanów i soli, to wróg nie tylko naszej sylwetki, ale także skóry. Aby nasz organizm mógł zwalczać wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie, potrzebuje w diecie szeregu antyoksydantów, witamin i składników mineralnych, których nie dostarczymy jedząc półprodukty i fast foody. Poddanie się zabiegowi liftingu twarzy, to doskonała okazja, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe i zacząć spożywać wartościowe produkty. Zyska na tym nie tylko Twoja skóra, ale także sylwetka.

Odpowiednia pielęgnacja

Poddanie się liftingowi twarzy, nie zwalnia Cię z codziennej i prawidłowej pielęgnacji twarzy. Po liftingu, warto dobrać odpowiednie kosmetyki z dużą zawartością aktywnych składników, które pomogą Ci zachować dobre rezultaty po operacji. Aby jak najdłużej utrzymać odmłodzony wygląd, warto rozejrzeć się za pielęgnacją „skrojoną” pod rodzaj cery. W tym celu, możesz poprosić chirurga plastyka o pomoc i wskazanie składników aktywnych, które powinny znaleźć się w codziennie stosowanych kosmetykach. Warto także zadbać o jakość kosmetyków i zwracać baczniejszą uwagę na ich stężenie w składzie.

Medycyna estetyczna

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą wzmocnić efekt liftingu twarzy. W zależności od indywidualnych skłonności, możesz poddać się zabiegom z użyciem botoksu lub kwasu hialuronowego. Pomocne mogą być też zabiegi odmładzające z użyciem lasera, które pozwolą na uzyskanie bardziej jednolitej tekstury i koloru skóry, pozbycie się plam i blizn potrądzikowych oraz popękanych naczynek.

Poddanie się liftingowi twarzy nie jest receptą na młodość utrzymującą się do końca życia. O cerę wciąż trzeba dbać, a dodatkowe zabiegi pozwolą na utrzymanie, ale także wzmocnienie efektu odmładzającego. Zadaniem liftingu twarzy jest poprawienie owalu twarzy i wygładzenie większych bruzd i zmarszczek. Takie defekty skóry jak blizny czy rozszerzone naczynka nadal będą widoczne, dlatego po poddaniu się liftingowi – warto jeszcze staranniej dbać o swoją skórę.