Blog

Powiększanie penisa – skuteczne metody

Szacuje się, że nawet 45% mężczyzn jest niezadowolonych z długości swojego prącia. Przeciętna długość członka w fazie wzwodu wynosi 12-15 cm, co nie jest satysfakcjonującym wynikiem. W większości przypadków mężczyźni w gabinetach medycyny estetycznej umawiają się na powiększanie penisa. 

Powiększanie penisa– na czym polega zabieg? 

W gabinetach medycyny estetycznej do wyboru jest kilka metod powiększania penisa. Każdy z niżej wymienionych zabiegów daje różnorodne efekty oraz polega na innych czynnościach, dlatego warto swój wybór skonsultować z lekarzem specjalistą. 

Chirurgiczne powiększanie penisa

To zabieg pozwalający na wydłużenie długości prącia bez zmiany jego grubości. Operacja polega na przecięciu więzadła wieszadłowego, które znajduje się pomiędzy spojeniem łonowym, a błoną białawą. Więzadło zakotwicza penisa w okolicy łonowej, utrzymuje go w prawidłowej pozycji i stabilizuje w czasie erekcji. Jego przecięcie podczas operacji plastycznej zmienia kąt ułożenia członka, a także go wydłuża. Większy penis widoczny jest po okresie rekonwalescencji, w której zaleca się abstynencję seksualną. Szacuje się, że w czasie spoczynku po zabiegu prącie jest dłuższe o 1-5 cm. Operacja poprzedzona jest konsultacją z lekarzem specjalistą i badaniami lekarskimi. 

Lipotransfer 

Kolejną często wybieraną metodą powiększania penisa jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Efektem jest znacząco pogrubiony członek. Zabieg jest bezpieczny dla zdrowia i minimalnie inwazyjny, ponieważ tłuszcz to naturalny wypełniacz ludzkich komórek. Tkankę tłuszczową od mężczyzny pobiera się z miejsc, w których jest jej nadmiar. Najczęściej są to uda, pośladki i brzuch. Następnie materiał zostaje poddany obróbce w laboratorium, tam komórki tłuszczowe są odwirowane, a martwe tkanki i woda usunięte. Przygotowany preparat wprowadza się do prącia za pomocą cienkiej kaniuli. Cały zabieg trwa około 60 minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. 

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Zabieg powiększania penisa kwasem hialuronowym trwa około 30-40 minut. Jest bezpieczny dla zdrowia, a całość odbywa się na sali chirurgicznej. Dzięki odpowiedniemu znieczuleniu blokującemu nerw płciowo-udowy, całość jest zupełnie bezbolesna. Podczas znieczulenia lekarz wprowadza cienką kaniulą odpowiednią ilość substancji w przestrzeń nad powięzią głęboką prącia, tzw. powięź Buck’a. Po podaniu odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego, prącie od razu jest widocznie większe. Nie ma potrzeby hospitalizacji,  po zabiegu pacjent może od razu wrócić do domu. W okresie rekonwalescencji obowiązuje dwutygodniowa abstynencja seksualna, a wizyta kontrolna zalecana jest po upływie 10-12 dni.