Blog

Męska pielęgnacja skóry – zasady

Nie jest prawdą, że tylko kobiety powinny dbać o swoją cerę, równie ważna jest pielęgnacja skóry u mężczyzn. Także panowie miewają wypryski, suchą skórę lub zmarszczki. Można temu zaradzić, stosując odpowiednio dobrane kosmetyki do oczyszczania, nawilżania i odżywiania cery. Trzeba pamiętać, że potrzeby i problemy skóry twarzy u mężczyzn są inne niż u kobiet, więc męska pielęgnacja skóry też jest inna.

Jak pielęgnować cerę u mężczyzn?

Pielęgnacja skóry u mężczyzn zaczyna się od dobrania kosmetyków do typu cery oraz problemów, z jakimi boryka się dana osoba. Na pewno dobrym pomysłem będą kremy i maseczki nawilżające, które zapobiegają przesuszaniu się skóry i szybszemu jej starzeniu. Czasami, mimo dojrzałego wieku, potrzebne jest dobre oczyszczanie, by zmniejszyć lub nawet wyeliminować niedoskonałości w postaci zaskórników czy bolesnych pryszczy.

Bardzo ważna jest systematyczność. Męska pielęgnacja skóry, żeby była skuteczna, powinna odbywać się codziennie. Mycie twarzy wieczorem to konieczność, następnie można nałożyć krem lub zrobić to rano. Nie codziennie, ale raz lub dwa w tygodniu warto zrobić peeling i nałożyć maseczkę. Peeling złuszczy stary naskórek i lepiej oczyści skórę, a maseczka lepiej ją odżywi. Produkty te również należy dobrać do wymagań cery.

Męska pielęgnacja skóry: kosmetyki

Żele, pianki lub mydła oraz kremy to podstawa w męskiej pielęgnacji skóry. Aby wybrać dla siebie właściwe kosmetyki, należy najpierw poobserwować swoją cerę. Istotne jest to, jak skóra wygląda w ciągu dnia oraz po myciu i nałożeniu kosmetyku. Skórę suchą rozpoznaje się po napięciu i uczuciu suchości. Jest to typ skóry podatny na podrażnienia, więc należy używać delikatnych preparatów myjących, bez alkoholu oraz silnych składników myjących. Dla skóry tłustej dobre są preparaty do oczyszczania ze składnikami antybakteryjnymi. Ograniczą przetłuszczanie się i błyszczenie cery. W przypadku cery mieszanej można używać kosmetyków dobrze oczyszczających, ale niepodrażniających. Na pielęgnację skóry u mężczyzn składają się też kremy. Do wyboru są kremy tłuste – dla cery suchej; nawilżające – o lekkiej, odżywiającej konsystencji; oraz matujące – redukują błyszczenie się skóry.

Stałym zabiegiem powinno się stać wieczorne mycie twarzy wybranym środkiem myjącym. Po całym dniu należy usunąć ze skóry kurz, zanieczyszczenia, nagromadzone sebum oraz łój, aby na skórze nie powstawały wypryski.